Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

semagüler

çizelgene baktımda senle galiba aynı kilo ile başladık. ama sen niye 7 gün atak yapıyorsun.bana 4 gün verdi.bendemi 7 gün atak yapsam acaba...[/QUOTE]

ya ben bu dukan sitesine girdim hesaplamayı beceremedim atak süremi nasıl yapıyosunuz :KK43:

günaydın arkadaşlarr :KK3::KK3::KK3:
bismillah diyip diyetime başladım.. hayırlı olsun :KK1:
ama beyaz peynir ve yumurtayla EKMEKSİZ kahvaltı zor oluyomuş :KK1: yanında da bir kupa limonlu yeşil çayla ilk öğünü atlattım

canım benim vermek istediğim 20 kilom var...ve ben atak dönemini 10 gün yapıcam
7 günüm bitti toplamda 2600 verdim...aslında daha çok verirdim ama biraz wc sorunum oldu,bide yulaf kepeğim yoktu

ben kepeği gurmenetten aldım,doğalsan marka,çokta memnunum...krep yapıyorum ve acaip tok tutuyo...hatta bu sabah yarısını yiyemedim işyerine getirdim kalanını

ben de 20 kilo hedefliyorum, inşallah olur, ben de atak dönemini 7 gün yapıcam, inşallah motive edici kilolar verebilirim :KK1:
yulaf kepeğim yok benim de henüz ama burda bir arkadaşım bahsetmişti nette aldığı sitelerden ben de sipariş vericem

tombiş btütün sözlerina katılıyorum.bende nisan ayıydı galiba buraya üye oldugumda .kitabıda almıştım ama ogün bugündür başlayamadım bir türlü kızım hasta idi o ameliyat olsun dedim 1haziranda oldu peşine iyleşsin dedim peşine tammuzda taile gittik peşine ramazan bitsin bayram gecsin dedim.artık bahanemde kalmadı başlamak durumunda kaldım ilk gün çok isteksiz nasıl olsa bundada zayıflayamam duramam diyordum.bugüne kadar 2 senedir 3 diyetisyen bir kapuntur doktoru 3-4 kutu biber hapları neler eskittim.ama o iştahımı hiç bir şey kesemedi..buradaki ilk gündede dedim ben yapamam.çünkü bendeki el alışkanlıgı evde ortalıkda duran cerezleri meyvaları çikolataları kaşla göz arası hüppp.yok yemekler çöpe gitmesin hadi salatanın suyu kalmasın ekmek ban bol zeytinyagına.sabahları kıza kahvaltı ettirebilmek için bir tereyaglı ballaı ekmek ona bir lokma bana aman ne kız yemek yesin.derken bir baktım 82 kilo.çok araştırdım en iyi diyet buydu ama başlayamadım aylardır.keşke bende başlasaymışım şuan seyir evrem bitiyor olacaktı.kısmetartık.

başladım ne mi oldu 3.gün bitiyor ve hiç acıkmadım sabah basküldeki rakamı görünce süper oldum.burda en büyük destegim sizler oldunuz hepinize tek tek teşekkürler.

artık ailede bile benden umut kesilmiştiben zayıflamak için ne yapıyorsam aman boşa paranı harcama nasıl olsa sen zayıflayamazsın diyorlardı.ama bu sefer bu zayıflama olayını bile kimseyle paylaşmak bile istemiyorum.çünki sizler varsınız.aileme bile eşim bile beni 76 kilo sanıyor fakat size diyorum 82 yim:))))))işte bunlar beni çok üzüyordu.şimdi evde yemek ne var biliyormusunuz bol tereyaglı pilav etli sebzeli türlü şehriye çorbası ama bir pirinç danesi almadım yemedim gittim tavada bir et çevirdim yanına ligt bir kola yedim kalktım.dedimya diyet yaptıgımıda kimseyle paylaşmadım daha.çünkü inanmazlar boşver derler ama sizin sayenizde paylaşma ihtiyacım bile kalmadı.

inşallah şöyle bir 10 kilo verebilsem .inanamıyorum ama bakalım.o zaman gercekten millete kapak olacak...

SİZLER BENİM GİZLİ SIRIMSINIZ.GİZLİ DESTEKÇİLERİM YANİ.SİZLERİ SEVİYORUM.VE ÖPÜYORUM HEPİNİZİ.
semacım çok güsel anlatmışsın duygularını ama inan tüm kilolular aynı psikolojideler ... bazıları halinden memnun kiloyu sorun etmiyomuş gibi görünsede ben inanmıyorum onlara... kilo vermek kolay değil zoru başaramayacakları için takmıyolarmış gibi davranıyolardır. dukan kitabında diyo ya hiçbir obez tesadüfen kilo almamıştır diye gerçekten öyle ama acıkmasakda çok yedik hepimiz.şimdi sağlıklı besleniyoruz gerçekten.ben geçen hafta hastaneye gittim tüm tahlillerimi yaptırdım hepsi normaldi ...biraz korku vardı içimde ama herşey gayet normal dedi dr. sen1 ay sonra5-6 kg verdikten sonra istesende bırakamayacaksın zaten 2 ay dolmadanda 10 kg verirsin kesin. bende ilk önceleri sakladım diyet yaptığımı eşim biliyodu tek.10 gün geçince 4 kg yakın gitti herkes sormaya başladı baktım yararı oluyor bende anlatmaya başladım... hele 10 kg gittikten sonra yürüyüşüm bile değişti resmen... darısı başına arkadaşım...:))))

kizlar hepimizin dertleri birbirlerine benziyor maalesef, benimde $u andan dukan diyeti yaptigimi kimse bilmiyor demicemde zaten, çünkü annem bile artik diyorki diyet yapiyorsun ne degi$iyorki aç kalsan bile kilo aliyorsun diye, en iyiside sadece sizlerle payla$mak,

benim en büyük sorunum kiyafet :KK43: üniversite ögrencisiyim ve yazin i$ buldum çali$tim ve okul açilmadan kendime kiyafet alayim dedim okulda giymeye pantolonlar ve tunikler güzel güzel $eyler bundan 3 ay önce ama ne mi oldu? okullar açildi ve ben üzerime giyecek kiyafetim yok diye agliyorum oysa hiç giymedigim kiyafetlerle dolu dolabim ama hepsini tam bedenime göre almi$tim güya diyet yapip zayiflayacagim diye oysa 3 ayda 5-6 kilo aldigim için olmuyor! aglamaktan ba$ka çarem yok, magazalara giriyorum kiyafetler çok güzel ama içimden hiç denemek bile gelmiyor....
canım 1 aya kalmaz gider o 5-6 kg merak etme sen. çünkü onlar daha yerleşmemiş kilolardır...zor olan 8-10 yıllık yağlar... moralini bozma dukana devam et başarılar...
kızlar bi hg yokmu :KK43: ayrıca ekmek konusunda bişi derseniz sevincem
hoşgeldin gölge çiçeği... ekmek yok bu diyette canım yulaf kepeği diye bişeyle tanışıyosun:)))o ne mübarek bi kepek ki herşeye katılıyor, ekmekler, krepler, mücverler,kekler, kurabiyeler yapılıyor tabi bunların çoğu türk kadınlarının marifetleri....tarifler kısmında bunlar var canım bakarsın.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim.html

Son düzenleme:
Hamnımlar bu ticker'ı nasıl koyuyoruz yahu?

aradım aradım bulamadım...kontrol panelinden mi? profilimden mi?

emoo ve sema tşk ederim cvp için kitap gelsin yarın ona göre alışveriş yapıcam bu yulaf kepeğinide bulurum inş fazla aramadan bu arada sizi okudukça heyecanlanıyorum bi an önce bende zayıflamak istiyorum inş bu sefer başarırım...:KK64::KK64::KK64:

link için teşekkurler.

ticker işi tamam ama imza ayarları yok kontrol Panelinde.

galibe yepyeni üye olduüğumdan boyle bir hakkım yok.

ben biraz daha deşeyim.

Teşekkurler

kızlar Dukan ın söylediği 20-30 dk lık yürüyüşlere bağlı kalıyo musunuz?
bana az gibi geliyor okadar spor, gün içinde evde farklı sporlar da yapmaya çalışıyorum ve yürüyüşüm 1 saat

arkadaşlar bi çok arkadaş burada yeni başlamış ve atak evresinde... kitapta yazan, ve eski arkadaşlarında tecrübeleri ve benimde 3 aylık dukan deneyimim sonucunda siz nacizane şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum... sitede ne çıkıyosa atak evresini o kadar süre yapın. bunu uzatmak böbreklerimize fazla yük yükletmekten başka bişey değil.atak evresinde zaten vücudun tuttuğu ödem atılıyor ve başlangıç için iyi bir motivasyon oluyor,asıl kilo kaybı yani yağların erimesi seyir evresinde oluyor . bana dukan 6 gün demişti atağı. ben o zaman hesaplatamadığım için kafadan 5 gün yaptım ve 2.5 kg gitti o zamanda bile.bi sorunda olmadı 1 gün eksik yaptım diye.

link için teşekkurler.

Ticker işi tamam ama imza ayarları yok kontrol panelinde.

Galibe yepyeni üye olduüğumdan boyle bir hakkım yok.

Ben biraz daha deşeyim.

Teşekkurler

bak ne yap biliyormusun.çizelgeyi hazırladın deilmi en son halini alınca onun altındaki pencereler var siya yazılı ufak ufak ordaki ilk pencerede 2.link varya onu kopyala ama png ye kadar olanı.onu gel profilindeki çizelge yazan yere yapıştır tamam de bu kadar çok basit aslında

KONTROL PANALİ DEİL İMZA YOK BURDA..PROFİLİNDE ÇİZELGE YERDE KALEM VAR ONA TIKLA PENCERE AÇILACAK UFAK ORAYA

Son düzenleme:
bana az gibi geliyor okadar spor, gün içinde evde farklı sporlar da yapmaya çalışıyorum ve yürüyüşüm 1 saat

çok güsel yapabiliyorsan hedefine daha kısa sürede ulaşacaksın demektir bu. bana zor geldiği için hiç yapmıyorum .evde koşu bandı olmasına rağmen. eski arkadaşlardan yapanda vardı yapmayanda ama her halukarda kilo kaybı oluyor. yalnız yürüyüş ve sporla verdiğin kilodan çok daha ince görünüyosun... yani 10 kg verdiysen 15 vermiş gibi görünüyosun...

Çok güzel bak. Emeğinin karşılığını almışsın. Şöyle düşün bide vücudundan o şişenin yarısı kadar yağ gittiğini düşünsene ne kadar güzel.

İnşaAllah çok çok daha fazlası gider canım

inş.canım benim yaa...fazla kilo = mutsuzluk...hafiflemek ise kesinlikle mutlulukların engüzeli

ayy 2,6 gr verdim sanki hedef kiloma ulaşmı gibi mutlu oldum bide ulaşınca düşünemiyorum kendimi:KK52::KK52:
teşekkürler eflazcım ..

tbr.ler:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

çizelgene baktımda senle galiba aynı kilo ile başladık. ama sen niye 7 gün atak yapıyorsun.bana 4 gün verdi.bendemi 7 gün atak yapsam acaba...

canım ben test yapmadım...20 kilo fazlam olduğu için bu kadar uzun yapıyorum...yinede sen bilirsin

canım banada az geliyo...bide ben zaten 1 saat işe gidip gelirken yürüyorum,fazlasıyla yapmış oluyorum yani sporumu

ahh bide mekik çekebilsem süper olucam oda olucak inş.:KK66:

amaan neyse yapamadım bu atak süresi hesaplamayı ama ben zaten 63 kiloyum 55 olmak istiyorum ona göre hesaplıcam.yardım eden herkese teşekkürler.
ben bu gün kahvakltıda
haşlanmış yumurta peynir ve şekersiz açık çay içtim.:21:
birazdan markete gşidicem eksiklerimi almaya :KK66:
ilk defa bir diyet bana bu kadar inandırıcı geldi hadi hayırlısı:KK68:

arkadaşlar bi çok arkadaş burada yeni başlamış ve atak evresinde... kitapta yazan, ve eski arkadaşlarında tecrübeleri ve benimde 3 aylık dukan deneyimim sonucunda siz nacizane şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum... sitede ne çıkıyosa atak evresini o kadar süre yapın. bunu uzatmak böbreklerimize fazla yük yükletmekten başka bişey değil.atak evresinde zaten vücudun tuttuğu ödem atılıyor ve başlangıç için iyi bir motivasyon oluyor,asıl kilo kaybı yani yağların erimesi seyir evresinde oluyor . bana dukan 6 gün demişti atağı. ben o zaman hesaplatamadığım için kafadan 5 gün yaptım ve 2.5 kg gitti o zamanda bile.bi sorunda olmadı 1 gün eksik yaptım diye.

tavsiyen için teşekkür ederim..
şimdi ben dukan da hesapladığımda ideal kilomu 63.5 verdi ve atak dönemi 5 gün dedi
ama ben aslında 60 a inmek istiyorum o yüzden verişecek kilo 20 den fazla, 7 gün yapayım dedim
ama yapmasam mı:26:

çok güsel yapabiliyorsan hedefine daha kısa sürede ulaşacaksın demektir bu. bana zor geldiği için hiç yapmıyorum .evde koşu bandı olmasına rağmen. eski arkadaşlardan yapanda vardı yapmayanda ama her halukarda kilo kaybı oluyor. yalnız yürüyüş ve sporla verdiğin kilodan çok daha ince görünüyosun... yani 10 kg verdiysen 15 vermiş gibi görünüyosun...

canım zaten sporu en çok fazla kilo vermenin sonucu oluşabilecek sarkmalardan korktuğum için sıkı tutmay kararlıyım..
evde eliptik bisikletim ve mekik aletim var, evimin etrafında da yürüyüş yolu, başlasam 1 saatten önce bitmez yani :KK1:
inşallah pes etmem

X