Düğünde takılan takılar

16 yıllık evliyim ben de damadın ayrı taktığını duymadım,bana da eşim takmadı,ayrıca gelen takılara elini sürmedi onlar senin dedi,hiç aramızda ne kadar altınım olduğu konusu geçmedi.Takı takıp düğünden sonra el koyacak,araba modeli yükseltecekse zaten hiç takmasın.o kadar çok konu okudum ki burda bununla ilgili gelinlerin altınlarda söz hakkı olmuyor şaşırıyorum

E niye aldık demediler mi 😂 ben böyle bir şey yapsam kaynanam düşer bayılır aldığım şeyleri takmıyor diye
Hayır zaten dedim ya misafirler gittikten sonra verdiler nişanımda iki set takmışlardı ama onları da takmadım kayınvalidem de dedi zaten gelinlik çok ağır böyle çok güzel diye

Yok tabi isteyen istediğini taksın da ne bileyim değişik geldi. Özellikle damadın ayrı bişey aldığını hiç duymamıştım. Yüz görümlüğü diye bir şey var ama o mu acaba? Kolye vs gibi ufak bi şey alınıyormuş eskiden bizim burda da. Yeni nesilde onu da görmedim

Yüz görümü kalkmış benim haberim yok. Uzun zamandir düğüne gitmedim ama benim yörende damat kesinlikle ilk dansa başlamadan takisini takar, alnından öper öyle ilk dans başlar. Artik düğüne girişler değiştiği için takmiyorlardir belkide

İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar full her şeyi o yaptı tek başına. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?
Biz bilmeyiz damadın ekstra taktığını (yer: İzmir) ailesi takar. Yani önceden ailenizle konuşun öyle bi beklenti varsa hazırlıklı olsunlar takılmayacağına

Damat geline düğün hediyesi verir ama gelin de damada verir. Siz hediye aldınız mı? Genelde pahalı saat verilir damada. Yöreye göre gelenek değişir. Mesela birçok yörede nişanı kız tarafı yapar sizde damat yaptıysa başka da bişey istemeyin zaten. Ayrıca evlenince herşey ortak zaten boş yere karşı tarafı sıkıntıya sokmaya gerek olduğunu düşünmüyorum zira evlenince o sıkıntıyı birlikte çekiceksiniz.
Evet nişanı biz yaptık saatini de aldık. Evet sıkıntıyı sokmak asla istemem zaten dediğiniz gibi o sıkıntıya ben de dahil olmak zorunda kalırım böyle bir durumda.

İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar full her şeyi o yaptı tek başına. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?
E siz ne takacaksınız damada düğünde peki? Bunun bir de geri dönüşü olur adette

Biz zaten saat almıştık onun dışında damada ne verilecek bilezik kolye değil heralde
E canım her işi damat tarafı yapsın ev bark takı taksın, damat bir de özel tekrar takı taksın :KK70: bir saat ile de olmaz yani yazık adamlara, dolar euro takarsın yapacak bir şey yok
(Erkeklere de kolye bileklik takılır ayrıca tercih meselesi tabi :KK70: )

Eşim 6 bilezik bir set takımı takti.
Düğünümde de k.valide ve k.peder ikisi de ayrı ayrı bilezik, eşime de ayrı ayrı para taktilar.
Kına gecemde de kolye ile yüzük takti esim.
Yüz gorumlugu de taksa miydi acaba yaw ahshshshsh

Bu arada full damat bey yapmış tek başına öyle yazmıssiniz.
Yanlış anlaşılmışım galiba full kendi yaptı derken damat tarafının yapacağı şeyleri tek başına yaptı ailesi yardım etmeden. Tabiki de kız tarafına düşen şeylerin hepsini biz yaptık. Benim de erkek kardeşim var aç gözlü gibi bütün her şeyi erkek tarafına yıkmak olmaz.

Eşim almisti bana, oyle bir adetten haberim yoktu istemedim de zaten ama hoşuma gitmisti yaptigi şey.

Es adayinizin direkt "bözde öyle bir sey yoogkkk" demesi çok kaba ya. Sanki pazarlik masasina oturmuş. Sevdigin kadin bir şey soyluyor. Durumu yoksa da suan durum boyle boyle yapamayacagim ya da şu kadarini yapabilirim senin icin dese cok baska olurdu bence ya. Direkt bizde yok filam cok itici.

Gerci sizin soru da ne kadar mantikli bilemedim..

E canım her işi damat tarafı yapsın ev bark takı taksın, damat bir de özel tekrar takı taksın :KK70: bir saat ile de olmaz yani yazık adamlara, dolar euro takarsın yapacak bir şey yok
(Erkeklere de kolye bileklik takılır ayrıca tercih meselesi tabi :KK70: )
Her işi damat tarafı yapmadı ki ne alaka. Sizde öyle oluyosa bilemem. Bizde de kız tarafına düşen şeyler var. Ne gerekiyorsa onu biz de yaptık. Full kendi yaptı derken orda kastettigim erkek tarafına ait olan ne varsa kendi başına yaptı. Onu demek istedim kendi ailesi destek olmadı hiç. Ayrıca benim ailemin de akrabaların da taktığı bize zaten. Ayrıyeten ne alaka dolar Euro takmak.

Her işi damat tarafı yapmadı ki ne alaka. Sizde öyle oluyosa bilemem. Bizde de kız tarafına düşen şeyler var. Ne gerekiyorsa onu biz de yaptık. Full kendi yaptı derken orda kastettigim erkek tarafına ait olan ne varsa kendi başına yaptı. Onu demek istedim kendi ailesi destek olmadı hiç. Ayrıca benim ailemin de akrabaların da taktığı bize zaten. Ayrıyeten ne alaka dolar Euro takmak.
Tamam kardeş sensin sakin ol şampiyon:KK70:

Eşim almisti bana, oyle bir adetten haberim yoktu istemedim de zaten ama hoşuma gitmisti yaptigi şey.

Es adayinizin direkt "bözde öyle bir sey yoogkkk" demesi çok kaba ya. Sanki pazarlik masasina oturmuş. Sevdigin kadin bir şey soyluyor. Durumu yoksa da suan durum boyle boyle yapamayacagim ya da şu kadarini yapabilirim senin icin dese cok baska olurdu bence ya. Direkt bizde yok filam cok itici.

Gerci sizin soru da ne kadar mantikli bilemedim..
Ben direkt sormadım aslında kendisi bi bilezik almıştı ben onu kendi takacak sandım. Onu annesine almış bana takması için. Bir bilezik de abim alacak işte diyip konuyu bitirince bende sordum sana ne kaldı takacak o zaman diye. Konu ordan açıldı.

X