Düğünde takılan takılar

Yoo takan var yani saçma bi durum da değil herkesin yöresi farklı mesela Doğu yöresi gelini altına boguyor saçma mı bu 😂😂😂
Yok tabi isteyen istediğini taksın da ne bileyim değişik geldi. Özellikle damadın ayrı bişey aldığını hiç duymamıştım. Yüz görümlüğü diye bir şey var ama o mu acaba? Kolye vs gibi ufak bi şey alınıyormuş eskiden bizim burda da. Yeni nesilde onu da görmedim

Eşinizden bir takı isteğiniz varsa evlendikten sonra isteyebilirsiniz bence onun da durumu varsa almayacağını sanmıyorum

Evet benim için de problem değil eşim olacak sonuçta başka zaman da olur alır. Ama bizim ailede böyle bişey olunca da emin olamadım
Takıları mı beğenmediniz içinde kalan bir şey mi var. Bence direkt söyleyin ben bunu istiyorum diye

Evet benim için de problem değil eşim olacak sonuçta başka zaman da olur alır. Ama bizim ailede böyle bişey olunca da emin olamadım
Arada aileni yokla o zaman ağızlarını ara sen bakalım ne diyorlar olmaz öyle şey derlerse küçük bişey alırsınız yok bişey demezlerse almazsınız olur biter

aman boşver dediğin gibi eşin ilerde de alır. Benim bi tane kaburga bileziğim hariç(onu da ömürlük almıştım zaten bozdurmamak üzere ) hepsi arabaya gitmişti 😁 sonrasında eşim sağ olsun bir sürü hediye takı aldı ayrı zamanlarda. Evlendikten sonra önemi kalmıyor artık ya ne takılmış, kese bir sonuçta

Bana da aldılar canım bi talepte bulunmadım ama düğün sonrası misafirler gittikten sonra ailesi kardeşleri benim ailem hediyelerini verdiler
Düğünde niye takmadın çok şaşırdım ben direkt hem düğününe hem de kınaya onun ve benim ailemin aldığı takıları takıp çıkacağım

Yok tabi isteyen istediğini taksın da ne bileyim değişik geldi. Özellikle damadın ayrı bişey aldığını hiç duymamıştım. Yüz görümlüğü diye bir şey var ama o mu acaba? Kolye vs gibi ufak bi şey alınıyormuş eskiden bizim burda da. Yeni nesilde onu da görmedim
Aynen o ufak şey işte kimsine ufak kimisine kilo altın hala bazı yerlerde devam ederler vardır yani

Nişandan düğüne her seyi tek başına yapan nişanlınin son durumu ne? Her sey o kadar pahalı ki şuan, tek başına yapıyorsa kendisine ekstra masraf yaptırmayarak yardımcı olabilirsiniz.
İşte o yüzden hiç ekstra bişey yaptırmadım nişandan düğüne kadar gelin bohcasina bile iki tane elbise aldırdım o kadar. Zaten birikmiş parası vardı biraz aceleye de getirmedik 9 aydır nişanlıyız

Düğünde niye takmadın çok şaşırdım ben direkt hem düğününe hem de kınaya onun ve benim ailemin aldığı takıları takıp çıkacağım
ben pek altın sevmiyorum gelinliğim de kına kıyafetlerim de taşlı tuşlu şeylerdi zaten bi de altın yanına gitmezdi

ben pek altın sevmiyorum gelinliğim de kına kıyafetlerim de taşlı tuşlu şeylerdi zaten bi de altın yanına gitmezdi
E niye aldık demediler mi 😂 ben böyle bir şey yapsam kaynanam düşer bayılır aldığım şeyleri takmıyor diye

İyi akşamlar. Bir ay sonra düğünüm var. Bizim düğünlerde takı töreninde anne ve baba haricinde damat da takı takar. Ama nişanlımla konuştuğumda onlarda öyle bişey olmadığını ilk defa duyduğunu söyledi. Bende zorlamadım zaten nişandan düğüne kadar full her şeyi o yaptı tek başına. Size de sormak istiyorum acaba genelde mi damat düğünde takı takmaz anne babadan ayrı olarak yoksa takar mı ?
Damat geline düğün hediyesi verir ama gelin de damada verir. Siz hediye aldınız mı? Genelde pahalı saat verilir damada. Yöreye göre gelenek değişir. Mesela birçok yörede nişanı kız tarafı yapar sizde damat yaptıysa başka da bişey istemeyin zaten. Ayrıca evlenince herşey ortak zaten boş yere karşı tarafı sıkıntıya sokmaya gerek olduğunu düşünmüyorum zira evlenince o sıkıntıyı birlikte çekiceksiniz.

X