Düğünde Takı Töreni

Bence olmaz de yap işini size göre.
Sonra pişman olursun niye yapmadım diye. Bir şekilde kılıfına uydur anons da yapılsın. Hatta çaktırmadan biri yaptırsın sizin akrabalardan biri sazcıya söylesin
Aaaa hiç fark etmedik akraba bilmiyordu biz unuttuk sandı heralde diye oralı olmayın :KK70: nasıl taktik bence iyi
Gezin masaları öyleyse, elinizde kese olsun isteyen onun içine atsın. Eşinizin ailesi ne zaman takacak takısını?
Gezin masaları öyleyse, elinizde kese olsun isteyen onun içine atsın. Eşinizin ailesi ne zaman takacak takısını?
Kınadan bir saat önce ama ben ne kına öncesi ne de düğüne girerken takmak istemiyorum görgüsüz gibi görünmek istemiyorum
Bir dugunde taki baslamistir denildi mi hatirlamiuyorum tam ama .gelinle damadin yaninda elinde sepet tutan aile bireyi vardi. Biz takimiza ismimizi yazip koymustuk.
Para takanlar ,zarfa isim yazip koyuyordu. Esin ve aileleriniz o sekilde takarsa, gerisi gelir. Zaten gozler uzerinizde olacak.

Bir dugunde taki baslamistir denildi mi hatirlamiuyorum tam ama .gelinle damadin yaninda elinde sepet tutan aile bireyi vardi. Biz takimiza ismimizi yazip koymustuk.
Para takanlar ,zarfa isim yazip koyuyordu. Esin ve aileleriniz o sekilde takarsa, gerisi gelir. Zaten gozler uzerinizde olacak.
Mantıklıymis bunu annem düşündü böyle yapacağım diyordu

Kendi tarafiniz kına gecesinde taksın. Bizim orda kız tarafı kınada takar oğlan tarafı nikah-dugunde.
Kına da düğünde aynı şehirde olduğu için, zaten benimde sadece en yakınlarım takacak, bir hafta önce erkek kardeşimin düğünü vardı, babamın altın taktığı kişilerin çoğu kardeşime 200 600 aralığı anca takmış çoğu kişi takmadı bile hala, dayı, teyze amca zaten kalabalık bir aile de değiliz biz. Benim kayın ailem çok kalabalık haddinden fazla annem demiş onlar da hediyeleşme yok bana takacaklar anneme verecek

Kına da düğünde aynı şehirde olduğu için, zaten benimde sadece en yakınlarım takacak, bir hafta önce erkek kardeşimin düğünü vardı, babamın altın taktığı kişilerin çoğu kardeşime 200 600 aralığı anca takmış çoğu kişi takmadı bile hala, dayı, teyze amca zaten kalabalık bir aile de değiliz biz. Benim kayın ailem çok kalabalık haddinden fazla annem demiş onlar da hediyeleşme yok bana takacaklar anneme verecek
Sizden kimse takmayacaksa çok da dusunmenin anlamı yok. Kayın aile düşünsün.

Bizden var hala amca dayı teyze babamın arkadaşları arkadaşlarım takacaklar. Bizde herkes takar. Kayın ailem sadece kendileri takıyor fakat akraba takmıyor
O zaman senin ailen kına da sana taksın ya da annene ulastirsinlar kayın aile de nasıl istiyorsa öyle yapsın. Annen bir masada defterle oturabilir.

sırf bu yüzden zarf üzerine adını yazmayıp zarfın içine de sahte altın koyanlar bile olmuştu.

kuyumcuya gittiğimde sahte altınlarla rezil olmuştum, hemde 5 değil 10 değil yani çok fazlaydı 😅 allah onları kahretsin

Takı sandığı çok makul yeni yeni yayılmaya başladı şükürler olsun yoksa takı kuyruğu düğünün zamanını çalıyor biz altın takıyorsak ismimizi yazıyoruz

Ben böyle yaptım, sebebi düğün süresini takı merasimi ile harcamamaktı. Kutu koyduk, her masada zarflar ve kalemler vardı. İnsanlar zarflara takılarını koyup, isimlerini yazdılar o şekilde kutuya attılar. Sandığı açtığımızda isimsiz hiç takı yoktu ve herkes gereğince atmış yani.

Erkek tarafi size verilmeden el koymak istiyor taleplerinin baska aciklamasi olamaz
Ben taki toreni de yaptim sandikta. Olur neden olmasin. Zarf ve kalem de bulundurun ama

herkesle fotoğraf çekilirken bi kız bohca tutar, atıcağı olan ona atar, millet atarken de minik bir zarfın içinde adını yazıp atar. Takı töreni yapmak, yok o kuşaktır, üste altınlar para vs takmak çok kıro duruyor bence.

X