Düğün tarihini 1 yıl ertelemekle ne kadar doğru yaptım?

Halide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2010
35
0
Öncelikle merhabalar ben yeni üyeyim. Daha önce sadece okuyordum yazılanları ama bugün bir derdimi sizinle paylaşmak istedim.

Kasım ayında nişanlandım ve nişanlım ile farklı illerdeyiz. Görücü usulü tanıştık. Çok fazla bir araya gelemiyoruz aramızdaki mesafe 10 saat..İyi bir insan, seviyorum onu. Mayıs ayında resmi işlerin hızlılığı açısından nikahımız oldu. Yani hem nişanlı hem evliyim yerimseniben Eylül ayında da düğün yapmayı planlıyorduk. Ancak benim yeni öğretmenlik atamam oldu ve ben 1 eylülde göreve başlıycam.. yani ben düğün hazırlıklarınn olduğu esnada aailemin yanında değil atandığım yerde olucam. Yeni göreve başlayacağım için izin işleri nasıl oluyor bilmiyorum ama genelde çevremden edindiğim bilgi 10 gün veriyorlarmış.. yani 2 gün yol 3 gün düğün öncesi 2 gün düğün (farklı illerde yaşıyor ailelerimiz iki düğünümüz oluyor) 3 günde düğün sonrasına iznim kalıyor :KK43:

Nişanlım 2 kardeşler. Bir tane ablası var ablası yurt dışında. her zaman izin alamıyor (malum) bir ara onun düğüne gelememe durumu oldu (temmuz ayında) 2 kardeş oldukları için o gelmezse nişanlım ve ailesi düğün yapmaya gönülleri el vermiyor. başka kardeşi yok çünkü. ve ablası bizim söz nikah vs hiçbirinde bulunmadı. O nedenle düğünümüzde bulunmasını çok istiyorlar..Bizde ablasından haber gelene kadar hiçbir alışveriş yapmadık.(çok sinir bozucu bir durum) 5 gün önce haber geldi düğüne gelebilcem dedi.. kötükedihüso

Yaa daha gelinlik yok damatlık yok davetiye yok bohça yok vs vs..birde biraz ayrıntıcı biriyim hemen beğenemiyorum ben bişiyi kaydirigubbakcemile sadece salonu tutmuştuk :gitme: zaten atandığım yer de uzak nişanlımla farklı illerde olucaz bende seneye yaz olsun hem içime sinsin hemde geniş geniş düğün yapayım istedim ve nişanlımla konuştuk ortak karar aldık düğün tarihimi erteledik. Aslında nişanlım ve ailesi düğün olmsını istiyor ama ben bu şartlar altında düğün yapmak istemiyorum.. Sanki yangından mal kaçırır gibi.. Zaten atamam oldu hem maddi olarak güçlü olurum 8 aylık süreçte hemde içime siner (Ablasının temmuzda da 40 gün izni var)Hem yaz tatilime denk gelir eşimin yanında kalırım balayına giderim vs diye düşündüm.. Zaten ev kursak ayrı bir dert kurmasak ayrı bir dert..

Ama şimdi bu işin birde riskelri var.. 1 YIL UZUN BİR SÜREE

1.Bir yıl ne getirir ne götürür bilinmez
2. Herşey tatlıyken olmalı..
3.Hayır işi de pek uzatılmaz uzadıkça suyu çıkar, en ufak şey laf olur..
4.Adaylık zor bir süreç.. Ailesi için resmen gelinleri olsam beni herşeyimle kabul eder ama nişanlısı olunca beklentileri artıyor...
5.Ailelerin arasında sorun çıkmasından korkuyorum. (1 kere talihsiz bir olay yaşadık)
6.Resmi nikahım var ne biliyim bir sroun olsa (allah korusun) sonuçları daha ağır olacak
7. Nişanlımla artık evlenmek istiyorum yaaaa :asigim:
8.Eğer düğünümüz olursa yanyana olmak biribirimizin yanına gitmek daha kolay ve daha rahat

Tüm bunlara rağmen düğün tarihini erteledim.. Ailelerimize ortak karar dedik ama aslında benim kararımdı bu erteleme fikri. Sonuçları iyi de olabilir çok ağırda olabilir.. Tecrübeli arkadaşlardan yorum almak istiyorum kafamçokkarıştı

her işte vardır bir hayır.

hiç üzülmeyin bunu dert etmeyin. 1 sene de daha güzel hazırlanırsınız. zaten zamanınız hazırlıklarla geçecek. aşkınız daha da güçlenecektir.

Öyle ama nişanlımın ailesi zannedersem nişanlıma tepki göstermiş olsa gerek ki nişanlımın bugün beni aramadı.. Zor bir süreçten geçiyoruz bilmiyorumkismile

nişanlın niye aramıyor ?

ortak kararınız bu

bu ayrılık iyi gelecektir eminim. aranızdaki sevginin büyüklüğü görebilmeniz için iyi bir fırsat

Ya nişanlım olsun istiyordu.. Ablası izin almış (ki almak için uğraşmış) düğün salonlarının kaporası verilmişti. ben istemediğim için o tamam olmasın dedi.. Ailelerimize ortak karar dememizin nedeni ben sorumluluğu tek başıma üstlenmek istemedim.. tabi ona bu şekilde değilde ortak karar alalım biz bir çiftiz filan şeklinde söyledim.. Sanırım şuan ailesinin gözünde 'dediğim dedik' bir kız oldum :KK43:( Aslında öyle biri de değilim.. sadece mantıklı olanı yaptım

boşver geçecek bugünler... birkaç gün eleştirilir düşünülür.. zamanla alışılır. iyi de olmuş denilir. takma kafana hiç

Ne biliyim 1 yılda tadı kaçmaz değil mi bu işin en çok bundan korkuyorum bilmiyorumkismile

Ya nişanlım olsun istiyordu.. Ablası izin almış (ki almak için uğraşmış) düğün salonlarının kaporası verilmişti. ben istemediğim için o tamam olmasın dedi.. Ailelerimize ortak karar dememizin nedeni ben sorumluluğu tek başıma üstlenmek istemedim.. tabi ona bu şekilde değilde ortak karar alalım biz bir çiftiz filan şeklinde söyledim.. Sanırım şuan ailesinin gözünde 'dediğim dedik' bir kız oldum :KK43:( Aslında öyle biri de değilim.. sadece mantıklı olanı yaptım

Ne biliyim 1 yılda tadı kaçmaz değil mi bu işin en çok bundan korkuyorum bilmiyorumkismile

bırak öyle bilsinler. daha iyi işte sempatiksalakcinni

1 yıldan tat kaçmaz düşünme o kısmı:sm_cool:

Sağolun kızlar yaaa biraz moralim düzeldi. çok önemli bir karardı malum . Birde nişanlım olmasını isteyince yük omzuma binmişti.. Biraz moralim düzeldikaydirigubbakcemile5

1 yıl sandığın kadar uzun bir süre değil

ayrıyken olayları büyütmezseniz, fazla naz kapris yapmazsanız, birbirinize anlayış gösterirseniz,güvenirseniz aranıza hiçbir şey olmaz endişelenmeyin. böyle ayrılıklar gerçekten birbirinizin kıymetini anlamanız için iyi bir fırsat. aranızdaki gerçek sevgi mi anlarsınız.a.s

Ahh ahhh tanıştığımızdan beri zaten ayrıyız.. farklı illerdeydik. Şimdi atamam oldu daha da uzaklaştık.. Aramızdaki mesafe şuan 20 saat eyvahedigeldismile

bi kere sen nikahı yapmayacaktın onun sorumluluğu daha ağır ama iş işten geçmiş bi kere zaten düğün de ertelenmiş 1 yıl :bbo:nikah yapmayıp 1 yıl ertelenseydi düğün çok iyi olcaktı niye yaptınızki erkenden o zaman evlenmiş oluyorsun zaten en güzeli nikah düğün birarada

Loca'cım Resmi nikahı yapmamız lazımdı resmi işlemlerin hızlılığı için.. Lojmana filan başvurması gerekiyordu vs bu tarz işlemler için nikahımız oldu

siz nisanli degilsiniz ki, evlisiniz... resmi nikahlisiniz yani. ne gibi bir sorun olabilir ki? eveti dugunde demeyeceksiniz, zaten artik dediniz. devlet huzurunda o imzayi atarken zaten evlilik yukumlulugu altina girmis oldunuz. dugun artik isin eglence, akrabalara gostermelik kismi. ailesinin gozunde artik aday falan degilsiniz, nikahli karisisiniz.
bunu yazmamin sebebi bence ailesinden yana endiselenme. bir sorun olursa diye de dusunme. resmi nikah varsa olay bitmistir zaten, gerisi sizin keyfinize kalmis.

herşey ne zaman kısmetse o zaman oluyor,takma kafana....herşeyin hayırlısı....

yalnız zaten evlisiniz 1sene sonra düğün yapmak saçma olmaz mı?yanlış anlama merakımdan soruyorumyani 1 yıl sonra insana gereksiz gelmez mi artık düğün falan....

hayatım doğru karar vermişsin.anladığım kadarıyla damat tayinci.lojman falan.seni seviyorsa sabreder .yok değilse zararın dönüldüğü yer kardır.millet atama için yıllarca bekliyo.bunca yılın emeğini almalısın.taviz verme.konunun sürekli açılıp tartışma noktasına gelmesine müsaade etme yıpranma sebebi olur.salon kaporası bir sonraki yıla ertelenir.onu dert etme emi şeker.önümüzdeki yıl ferah ferah düğün yaparsın eş durumuyla tayin hakkını kullanırsın vs vs kendine iyi bak.ülkemizin ayakları üzerinde duran,karakterli eğitmenlere ihtiyacı varopuyorumnanaktan

herşey ne zaman kısmetse o zaman oluyor,takma kafana....herşeyin hayırlısı....

yalnız zaten evlisiniz 1sene sonra düğün yapmak saçma olmaz mı?yanlış anlama merakımdan soruyorumyani 1 yıl sonra insana gereksiz gelmez mi artık düğün falan....

Bu sana ve karşındakine bağlı.. evet nikahımız var bizim ama işlemler için erken yaptık. Biz hala nişanlılık mesafesindeyiz. Evlilik rahatlığını yaşamıyoruz (daha doğrusu yaşatmıyorum kaydirigubbakcemile3 ) O nedenle bizim için hala düğün yapmanın özel bir anlamı var. Zaten nişanlımın da bu yıl düğün olsun demesinde belki onun da etkisi vardır.. Herşeyi tüketmiş olsak onun için fark etmezdi dimi netice de...

ayy ya biraz bozuldu zaten erteleme ısrarıma sanırım. Dün normale göre az aradı. Seni seviyorum demedi :KK43: alışması zaman alacak sanırım :gitme:

bence çok yanlış yapıyorsunuz.

ne güzel atamanız da nikahınız da olmuş.
eş durumundan tayin isteyemiyor musunuz?

bir yıla kadar saçma durumlar olabilir bu çok uzun bir süre.
zaten evlisiniz siz ama düğün olmadan eşinize nişanlım demekten vazgeçmeyeceksiniz gibi görünüyor.
o halde, bir an önce düğünü yapın, araya zaman girmesin.

okulunuzdan mazeret izni alabilirsiniz hazırlık döneminde,
1 eylülde başlıyor okul doğru ama, olmadı öğrenciler okula gelene kadar yani eylül sonuna kadar raporla halledilebilir.
düğün için ayrıca resmi izin verilir zaten.

X