Dugun takilari

herşeyi borç harç da olsa ikiniz yapın elalemin çenesine düşmeyin. bırakın düğündeki takıları bozdurur kapatırsınız borcunuzu

Takı sizindir sahip çıkın. Ama yuva da sizindir, kendiniz kurun.
Başkasının kurduğu yuvada başkasının sözü geçer. O yapmis gibi duracak ama aslinda siz altin para vereceksiniz. Dogrudan siz yapin, söz hakki sizin olsun. Araya baskasini sokmaya ne gerek var?

Aynen birde diyolar dort dortluk dugun yapicaz size hicbiseyiniz eksik kalmasin demislerdi e zaten takilar paralar gidecek onu bizde yapariz diye dusunduk. Onlar oyle diyince destek olacaklar saniyorduk

O da bi hisimla oyle dedi o zaman sizin almanizin ne anlami kaldi misafir gibi gel git takilardan gidecekse bizde aliriz dedi

Takılarınızı kimseye vermeyin. Banka hesabına yatırın. İleride başınız ağrır.
Bizim planimizda oyleydi kendileri ilk basta dort dortluk yapicaz soyle esya boyle ev hani maddi durumlarida hayli hayli yerinde oldugu icin bizde ona gore planlama yapiyorduk takilari bankaya koyar birikim yapariz ev araba aliriz diye simdi babasi nakitlerden gerekirse takilardan vericeksiniz diyince bakakaldim vereceksek bizde yapariz aliriz diye

Altin vermeyecekseniz bunu adama baştan soyleyin ona göre alsin alacaksa. Adama aldirip aldirip sonra vermiyorum olmaz. Parasi var diye size hibe etmek zorunda değil.

Bizim takidan tek kuruş verilmedi ama esimin ailesinden de bisey almamistik.

Ben bisey istemedim zaten kv bana kac bilezik istersin dihe sordu durumunuz neye el veriyorsa dedim hatta ki biz bisey beklemedik kendileri bize soyle dugun yapicaz size boyle esyalar alicaz vs diyince simdide takilari alacaklarini diyince noluyoruz dedik :/

Aramızda kalsın bizim de ayyyynen böyle oldu ama ertesi gün takılan takıları paraları her şeyi aldı eşim. Baştan net olunca ileriki zamanlarda da istemediler bile. Siz de net bir şekilde eşinize ve ailesine takıları sizin bile bozdurmayacağınızı, kenarda tutup birikim yapacağınızı söyleyin. Eş faktörü çok önemli, öncelikle onunla aynı fikirde olmanız lazım.

Evinizde eksik olsun, zamanla tamamlayın ama kayınpedere laf vermeyin. Takınızla gider kendiniz istediğiniz gibi alırsınız.
Eşinizle gücünüzü birleştirin, neye yetiyorsa onu yapın. Kafanız rahat, yuvanız huzurlu olur. O eşyalara bakıp bakıp lanet etmekten iyidir bence.

Neyseki o da ayni benim gibi dusunuyo en basta soylemistim bozdurmayalim bankaya koyariz diye onunda aklinda oyle kaldi mantikli geldi ailesine karsi cikti en azindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…