Düğün Düğün mü, nikah mı???

ErdeminE

mis kokulum iyi ki gelmis
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
1.008
1.422
34
Merhaba arkadaşlar... Ben yazın başında evlenicem Allahın izniyle. Nişanlımla çok kararsızız, aslında düğün olması konusunda hem fikiriz( daha çok ben istiyorum) ama düğün salonu istemiyoruz, daha elit bi yer de düğünümüzü yapmak istiyoruz ayrıca semt i de önemli! Bizim için uygun bi tane yer bulduk hem fiyatı uygun hem de yeri ancak kapasitesi bizi tatmin etmiyor. Resmen kara kara düşünüyoruz, geçen hafta nişanlım acaba nikah yapsak da sonrasında 50-100 kişi yemeğe gitsek eğlensek mi dedi? ben hemen muhalefet oldum, bi kez evlenicem ve düğün istiyorum kesinlikle dedim... Doğrusunu söylemek gerekirse artık bende sıcak bakıyorum bu duruma, ama ona söylemiyorum henüz:jeyyar:, acaba onun dediğini mi uygulasak?O zaman da eminim aileler istemez... Off oFF hakikaten zormuş bu evlilik hazırlığı süreci... Önce Allah tan sonra da sizden yardım istiyorum sevgili bayanlar...:1hug:

Merhabalar
Bu benim forumdaki ilk mesajım. Önce Evlendirme Dairesinde nikah yapacağız sonra da aynen yukarıdaki gibi. 50-100 kişilik bir düğün yemeği yapacağız.Aileler de beğendi bu fikri. Çünkü kalabalıklaştıkça artan maliyet yerine kendinize daha iyi şartlarda bir ev kurabilirsiniz. Kimsenin neden onu çağırdın beni çağırmadın kaprisini de çekmezsiniz.

Sizin bulduğunuz uygun fiyatlı ama az kişi alan yer neresi. Benim evlilik Aralık'ta yer bakıyoruz şu sıralarda.

ilk mesajın olduğuna göre aramıza yeni katıldın, hoşgeldin canım... Fikirlerin için de teşekkürler! ıstanbulun neresinde oturuyorsun bilmiyorum ama avrupa yakası bakırköy incirli caddesinde 275 kişilik gönül davet var fiyatı da uygun her şey de içinde ( yemeksiz, kanepe tarzı bir başlangıç ve sonrasında pasta vs vs)... Biz de aslında karar verdik artık; hem maliyeti az hem de elit bi yer hem de düğün yapmış oluruz diye önümüzdeki günlerde orayı ayarlıcaz inşallah!

Acıbadem'de arşipel restaurant var, nişan , düğün yemekleri kınalar filan çok yapıyorlar, hem kapalı yeri hem de yazın olacaksa çok geniş açık terası da var, fiyatlaır konusunda çok fikrim yok ama

Teşekkürler. Aralıkta olacağından kapalı yer lazım zaten. Ben bir sorayım fiyatlarını

bizde düğün,nikah ve eğlence konusunda tam bi muamma içerisindeydik.fiyat araştırması yaptığımız zaman hep bütçenizi zorlayacak şeyler yapmayın dedi işletmeciler.en sonunda yılmadık,araştırdık ve bütçemize uygun bir kır düğünü yeri bulduk.ufak tefek şeyleri eksilterekte bize uygun nikah sonrası 130 kişiyle kır düğünü yapmaya karar verdik...yakın akrabalarla yapmak hem ortamı da sıcak tutar

ben de bu konuda çok kararsızım..kesinlkle klasik düğün salonu istemiyoruz..eğer gücümz yetmez de mecbur kalırsak asla istemem dedim..öyle bi yerde düğünm olcağna nikah yaparız sadece..yanlış anlamayın, küçümsedğmden deil ama farklı olsun isterim düğünüm.saçma sapan düğünler gördm,,yok takı merasimi yok çocukları pistten alın muhabbetleri,garip garip şarkılcılar...bence sade bi düğün en iyisi hatta nikah memuru olabilr..

bizde mersinde nikah istanbulda ben istemediğim halde düğün yaptık iyikide yapmısız çok güzel oldu beklemediğim bir düğündü nikahtan sonra yemeğe gittik gencler olarak düğünden sonrada yetmedi eğlence yine genclerle bara gittik tabi ben ayagımda mor converslerimle neyseki çiçeğim mordu uydu opuyorumnanaktan

kızlar bende 2010 mayısta evleneceğim.
bizde nikahtan sonra yemekli düğün yapıyoruz. 200 kişi civarı yakınlarla. nikaha tüm konu komşu çağırılacak.
mekan olarakta bakırköy spor tesisleriyle görüştük orası olacak büyük iht.
radisson sas tan da fiyat aldık ama biraz pahallıya çıkıyor.
bütçemizi aştı anlayacağınız

ben de nikahy yapıyorum.sonar asadece aileyle yemeğe gidelim dedik ama ondan da vazgeçtik gibi

sadece nikah çok cansız geliyor bana.
geçen haftalarda bir arkadaşın nikahına gittik
cenaze gibiydi evet dediler takı asıldı herkes dağıldı.
ben öyle istemiyorum.
birkez evleneceğim sonuçta.
güzel bir anısı kalsın.

kuzenimin yemekli düğünü oldu bakırköyde güzel mekan

kesinlikle düpğün derim ben
hayatımda bi kere evlenicem eğlenmeyecek miyim
bana çok sade gelir hep nikah
o günün bir eğlencesi anısı olmalı bence
kesinlikle düğün... :lepi:

tesislerde işte senin yemeğinin olacağı yerde onların düğün oldu yemekli güzel oldu ama hayatımda bi kendi düğünümde bide onların düğününde acayip eğlendim

tesislerde işte senin yemeğinin olacağı yerde onların düğün oldu yemekli güzel oldu ama hayatımda bi kendi düğünümde bide onların düğününde acayip eğlendim

hadi ya gerçekten mi.
benimde nişanlım ayarlıyor orayı işte.
ablasının arkadaşı yönetimde çalışıyormuş oranın.
50 lira fiyat vermişler yemekli sınırsız alkol olarak.
müzik falan nasıl orda. canlı müzik mi yoksa dj tarzı mı?
tesis nasıl.
ben bilmiyorum da çok merak ediyorum.
en fazla 170-200 kişilik bir düğün olacak çünkü.

bende düğün isterim canım ama nişanlının düşündüğünü bende düşündüm..düğün yapıyorsun,700-1000 vs kadar kişi geliyo. ama oynayan,eğlenen,eğlendiren kesim belli.. toplasan 100 kişi. yemekli ya da yemeksiz bir nikah yapıp,akşama da aile,akraba ve gençlerle eğlenmeye gidilse çok daha mantıklı.ona göre bi yer tutulur ve sadece eğlenenlere ve aileye özel bi gece olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…