Düdüklü tencere kullanmaya korkuyorum..

Tehlikesi yok yani diyorsunuz ne guzel ya...bazen gün içinde koşturmaca olunca yemeği kısa sürede pişirmek bir lux bence..
Mutlaka alacağım bende o zaman

Tefal Acticook kullanıyorum bende.

Kapağı zaten içindeki basınçlı hava tahliye olmadan açılmıyor. Üzerinde saati var, ayarlayıp tencerenin üstünde bırakıyorum, altını kısmam gereken zaman gelince saat ötüyor. Saati kapağın üzerinden alıp cebime koyuyorum, süre bitince tekrar ötüyor gidip kapatıyorum.

Tekrarlıyorum kapak o hava boşalmadan kesinlikle açılmıyor, 1-2 sefer dalgınlıkla zorlamışlığım vardır :) Fırss fırss diye sesler gelip kapak açılmayınca "napıyorum ben ya" deyip kendime geldim, uyarı sistemi de var diyebiliriz

Tehlikesi yok yani diyorsunuz ne guzel ya...bazen gün içinde koşturmaca olunca yemeği kısa sürede pişirmek bir lux bence..
Mutlaka alacağım bende o zaman
Parana kıyıp iyi bişey al hatta :) ben şimdi bi tane de küçük alıcam Kocaman düdüklüyü yıka kaldır filan zor oluyor. Ama misafir geleceği Zaman çorbayı Eti hep düdüklüde yaparım işim çabucak biter. Onun için büyük de lazım

bende senin gibiyim canım4 yıldır düdüklü aynı yerde duruyo elimi uzatamıyorum bileben bide patlattm da bi kez

Hah işte bende ona baktım internetten..alacaktım ama fikrinizi sorayım dedim..ben mutfakta zaten biraz sakarimdir..düdüklüyü de patlatmaktan çekinmem yani p)))

hmm bu tencere düdüklü fobimi yenmeye yardımcı olur gibime geliyo

Bende 8 yildir evde duran duduklumu kullanmaya cesaret edemedim bi turlu Patlar falan ,bi de iki cocugum varr onlara zarar gelir diye odum kopuyor

Fissler kullanıyorum annem de yıllardır kullanır patlama gibi birşey yaşamadık

Ama tencere setimin düdüklü tenceresini açıkcası daha hiç kullanmadım eski tiplerden olduğu için.

Hele senin kullanmamana çok şaşırdım.Düdüklü tenceresiz bir mutfak düşünemiyorum.
Bende öyle işte. .geçen sene alışverişten döndüm köpek yemeği konservelerini ocağın üstüne koymuştum fırını açayım ısınsın dedim ve yanlışlıkla ocağı açıp çıktım mutfaktan..
Geri geldiğimde konserveler havai fişek gibi patlamaya başladı elime yüzüme heryerime çarptı hastanelik oldum..
Düşünün ne kadar sakarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…