Düdüklü tencere kullanmaya korkuyorum..

Bende öyle işte. .geçen sene alışverişten döndüm köpek yemeği konservelerini ocağın üstüne koymuştum fırını açayım ısınsın dedim ve yanlışlıkla ocağı açıp çıktım mutfaktan..
Geri geldiğimde konserveler havai fişek gibi patlamaya başladı elime yüzüme heryerime çarptı hastanelik oldum..
Düşünün ne kadar sakarım:-)
Senin ki sakarlık değil dalgınlık olmuş.Geçmiş olsun.

Bende öyle işte. .geçen sene alışverişten döndüm köpek yemeği konservelerini ocağın üstüne koymuştum fırını açayım ısınsın dedim ve yanlışlıkla ocağı açıp çıktım mutfaktan..
Geri geldiğimde konserveler havai fişek gibi patlamaya başladı elime yüzüme heryerime çarptı hastanelik oldum..
Düşünün ne kadar sakarım:-)
seninde benden aşağı kalır yanın yokmuş desene:KK70::KK70::KK70:ay geçmiş olsun canım ya

Merhaba arkadaşlar. .
Ben düdüklü tencere kullanmadım hiç ve açıkçası korkuyorum da..patladığı ile ilgili birçok olay duydum..annem kullanırdı görürdüm eskiden ama ben bir türlü cesaret edip alamıyorum. .
Almayı ćok istiyorum aslında zamandan tasarruf etmek iki saatte pişerken olan yemeği kısa sürede pişirmek harika olurdu aslında.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..kullananlar memnunmusunuz,bir tehlikesi varmı ve hangi markayı tavsiye edersiniz,birde yemekler güzel oluyormuş öyle?
Fissleri tek geçerim... eskiden düdüklüden çok korkardım alıştım şimdi evde boy boy düdüklü var sanırım 7 taneydi ha geçen bi tane daha aldim:KK70: manyağım dimi? Evet bence de:KK70: şöyle diyim öncelikle parana kıyıp sağlam bişey alacaksın bendekilerden sana örnekler vereyim tefal acticook ve de tefal nutricookum var iyiler sorunsuzlar... wmf perfect ultra var şahanedir ama trde aşırı pahalı sen neredesin bilmiyorum ama... ve Fissler Vitavit Edition var onun üstüne hiçbiriyle tanımıyorum mükemmel bir tenceredir en son da beem Omni perfect diye bişey aldım onu tek meraktan aldim:KK70::KK70:
Düdüklü ile ilgili sorularını elimden geldiğince yanitlarim:)
aynı korkular nedeniyle evliliğimin 3. yılında ancak cesaret edip düdüklü alabildim.
şimdi düdüklüsüz hayat düşünemiyorum.

her boyunu alayım diyorum ama pahalı da :)
Bende her boy var tavsiye ederim:KK70:
2 tane 3.5litre
1 tane 4.5 litre
3 tane 6 litre
1 tane 8 litre
Bi tane de 10 litre:KK53::KK53:

Fissleri tek geçerim... eskiden düdüklüden çok korkardım alıştım şimdi evde boy boy düdüklü var sanırım 7 taneydi ha geçen bi tane daha aldim:KK70: manyağım dimi? Evet bence de:KK70: şöyle diyim öncelikle parana kıyıp sağlam bişey alacaksın bendekilerden sana örnekler vereyim tefal acticook ve de tefal nutricookum var iyiler sorunsuzlar... wmf perfect ultra var şahanedir ama trde aşırı pahalı sen neredesin bilmiyorum ama... ve Fissler Vitavit Edition var onun üstüne hiçbiriyle tanımıyorum mükemmel bir tenceredir en son da beem Omni perfect diye bişey aldım onu tek meraktan aldim:KK70::KK70:

2 tane 3.5litre
1 tane 4.5 litre
3 tane 6 litre
1 tane 8 litre
Normal tencerenizde var mı?Tencere koleksiyonu mu yapıyorsunuz?:KK53:

2 tane 3.5litre
1 tane 4.5 litre
3 tane 6 litre
1 tane 8 litre
:KK57::KK57::KK57::KK70::KK70::KK70:

Kullanma talimatına uyduğun sürece korkma.

Suyunu çok doldurulmayacak ve kaynarken altı harlı yanmayacak. Bizim eski apartmanda birinin başına geldi bir kurban bayramında. Altı çok açıkmış kızı söylemişti. Yanında kimse yokmuş iyi ki.

Bende ne kadar çok istesemde bir türlü alamıyorum maalesef..
Yeni sistemlerin oldukça güvenilir olduğunu duydum ama cesaret edemiyorum .
Yemek yapmayı sevmeyen ve mutfakta geçirdiğim zamanı ciddi zaman kaybı olarak gören ben en kısa zamanda bu korkumu yenmeliyim :)

önerdiğin düdüklüleri not aldım cesaret edebilirsem birini alcam:KK70:
Hiç korkma fissler ve wmf ikisi de birbirinden süper asla ve asla içindeki basınç bitmeden açamazsın.... ve özellikle bu ikisini neden tefalden daha üstün tuttuğumu da söyliyim, bunlarda pişirme süreleri daha kısa ve bir de tefaller basıncı tahliye ederken çok kokutuyor mutfağı ve kapakları aşırı ağır çok ugrastiriyor yıkarken

2 tane 3.5litre
1 tane 4.5 litre
3 tane 6 litre
1 tane 8 litre
Ohh koleksiyon oluşmuş sende bari birini yollayiver bana:- )

Merhaba arkadaşlar. .
Ben düdüklü tencere kullanmadım hiç ve açıkçası korkuyorum da..patladığı ile ilgili birçok olay duydum..annem kullanırdı görürdüm eskiden ama ben bir türlü cesaret edip alamıyorum. .
Almayı ćok istiyorum aslında zamandan tasarruf etmek iki saatte pişerken olan yemeği kısa sürede pişirmek harika olurdu aslında.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..kullananlar memnunmusunuz,bir tehlikesi varmı ve hangi markayı tavsiye edersiniz,birde yemekler güzel oluyormuş öyle?
bende düdüklü almak istiyorum eski versiyonlardan korkuyorum emsanın yeni tenceresi cıkmız fuzyon onu kullananlar varsa yorum istiyorum ona göre alıcam

X