Düdüklü tencere kullanmaya korkuyorum..

Geçenlerde benim güral patladı.Ama ben havasını tam çıkarmadan kapağını açmaya çalıştığım için..:KK51:

Fissleri tek geçerim... eskiden düdüklüden çok korkardım alıştım şimdi evde boy boy düdüklü var sanırım 7 taneydi ha geçen bi tane daha aldim:KK70: manyağım dimi? Evet bence de:KK70: şöyle diyim öncelikle parana kıyıp sağlam bişey alacaksın bendekilerden sana örnekler vereyim tefal acticook ve de tefal nutricookum var iyiler sorunsuzlar... wmf perfect ultra var şahanedir ama trde aşırı pahalı sen neredesin bilmiyorum ama... ve Fissler Vitavit Edition var onun üstüne hiçbiriyle tanımıyorum mükemmel bir tenceredir en son da beem Omni perfect diye bişey aldım onu tek meraktan aldim:KK70::KK70:
Düdüklü ile ilgili sorularını elimden geldiğince yanitlarim:)

Bende her boy var tavsiye ederim:KK70:
2 tane 3.5litre
1 tane 4.5 litre
3 tane 6 litre
1 tane 8 litre
Bi tane de 10 litre:KK53::KK53:
Çok teşekkür ederim tavsiyen için valla alacağım düdüklü bende ya..
Hayır birde kendimi korkak hissetmeye başladım düdüklü kullanan kadınlar benim gözümde birer kahraman resmen :- )

Çok teşekkür ederim tavsiyen için valla alacağım düdüklü bende ya..
Hayır birde kendimi korkak hissetmeye başladım düdüklü kullanan kadınlar benim gözümde birer kahraman resmen :- )
Bak ben 8 sene öncesine kadar yani bekarken annem düdüklüyü ocağa indirdiginde ben mutfağın önünden bile gecmezdim.... ama kv beni alıştırdı çünkü o annem gibi eski tip değil yeni düdüklülerden kullanıyordu pişirirken bana gösterdi o gün bugündür vazgeçilmezim
Sen de atarsın korkunu inan bana

Hiç korkma fissler ve wmf ikisi de birbirinden süper asla ve asla içindeki basınç bitmeden açamazsın.... ve özellikle bu ikisini neden tefalden daha üstün tuttuğumu da söyliyim, bunlarda pişirme süreleri daha kısa ve bir de tefaller basıncı tahliye ederken çok kokutuyor mutfağı ve kapakları aşırı ağır çok ugrastiriyor yıkarken
çok sağol canım o sözünü ettiğin ağır kapak varya işte o az kelsın yüzüme yapışacaktı benim:KK17:boşuna değil tırsım

aynı korkular nedeniyle evliliğimin 3. yılında ancak cesaret edip düdüklü alabildim.
şimdi düdüklüsüz hayat düşünemiyorum.

her boyunu alayım diyorum ama pahalı da :)

benim de var düdüklüm ama hiç kullanmıyorum nedense. korktuğum için değil.mesela hangi yemekleri yapıyorsunuz. düdüklüsüz hayat düşünemiyorum dediğiniz için soruyorum:) ben bakliyat çok sevmiyorum kuru fasülye nohut vs gibi.çok pişirmiyorum. o yüzden mi ihtiyaç duymuyorum acaba. yoksa normal yemekleri de mi onda yapıyorsunuz. he bazen kavurma et sote yapacağım zaman kullanıyorum ben

Emsanin fuzyonu alabilirsin.
Piserken acilabildigine gore patlamiyordur.

Ben genel olarak dudukluden hem korkuyorum hem de gereksiz goruyorum. Kullanmıyorum.

schaffer marka düdüklüm var kullananlara çok özeniyorum ama korkudan bir kere pişmeden altını söndürdüm sesler artınca:))))bu arada kullanma klavuzumda kayıp nasıl kullanacaksam?

Merhaba arkadaşlar. .
Ben düdüklü tencere kullanmadım hiç ve açıkçası korkuyorum da..patladığı ile ilgili birçok olay duydum..annem kullanırdı görürdüm eskiden ama ben bir türlü cesaret edip alamıyorum. .
Almayı ćok istiyorum aslında zamandan tasarruf etmek iki saatte pişerken olan yemeği kısa sürede pişirmek harika olurdu aslında.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..kullananlar memnunmusunuz,bir tehlikesi varmı ve hangi markayı tavsiye edersiniz,birde yemekler güzel oluyormuş öyle?
Ayyy neyden korkuyorsun ki en kötü patlar, ortalık kirlenir, temizlersin...

benim de var düdüklüm ama hiç kullanmıyorum nedense. korktuğum için değil.mesela hangi yemekleri yapıyorsunuz. düdüklüsüz hayat düşünemiyorum dediğiniz için soruyorum:) ben bakliyat çok sevmiyorum kuru fasülye nohut vs gibi.çok pişirmiyorum. o yüzden mi ihtiyaç duymuyorum acaba. yoksa normal yemekleri de mi onda yapıyorsunuz. he bazen kavurma et sote yapacağım zaman kullanıyorum ben
Ben pilava kadar düdüklü de yapıyorum canım o yüzden de düdüklüsüz hayat düşünemiyorum diyebilirim:)

Ben de çoook korkanlardanım.:oops:ama yine de düdüklümü ilk fırsatta yenilicem.tecrübeli arkadaşlara bir şey sormak istiyorum. Soğanı, biberi,domatesi ,salçayı ve diğer malzemeleri çiğden mi koyup suyunu ilave edip kapatıyorsunuz düdüklünün kapağını yoksa pembeleştirip,kavurup vs.suyunu koyup öyle mi kapatıyorsunuz kapağını ?o_O

X