Düdüklü tencere hakkında çeyiz için

kycno

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2012
2.620
146
Arkadaşlar çeyiz alışverişimin en başında Karacanın Melodi adlı düdüklü tenceresini almıştım, baya da beğenerek aldığım bir üründü ama yorumları okuyunca Fissler marka düdüklü tencerelerden kullanıcıları çok övgüyle bahsettiğini gördüm ve şuan acaba çeyizime Fissler almalı mıyım yoksa düdüklü tencerem varken bir de Fissler almakla israfa kaçmış olur muyum ne dersiniz hanımlar :44:

Fikirleriniz benim için önemli

canım bence zaten hazırda tenceren varken bir tane daha alman israfa kaçar ilerde beğenmezsen memnun kalmazsan o zaman alırsın

Canım bence işini görüyorsa hiç gerek yok.Sonuçta Fissler en iyisi olabilir ama birçok şeyin en iyisini alamıyoruz ama aldığımız da işimizi görüyor.Annemin düdüklüsü de emsan ve o da hemen hemen aynı sürelerde pişiriyor çok şükür 20 yıldır da kullanıyoruz...Aryıldız aldım ben de...

Konuyu görünce yorum yapmadan geçemedim.

Kızlar, düdüklü tencere ve çelik tencereler konusunda lütfen dikkatli davranmanızı tavsiye ediyorum.
Sebebi ise hepsinin maliyetli şeyler olması, evinize yerleşip ürünlerinizi kullanmaya başladıktan sonra bunu daha iyi anlayacaksınız.
Fakat evlendikten 3-5 ay sonra hemen tencere değiştirmeniz mümkün olmayabilir.
Evlenmek zaten başlı başına masraflı birşey, insan bekarken birşeyleri daha rahat alıp, daha rahat ödeyebiliyor.
Nacizane fikrim.

Tabii ki bütçe meselesi, fakat çelik konusunda hassas davranmakta fayda var.
Uzun ömürlü ve yıllarca kullanacağınız birşey istiyorsanız, bilinen markaları tercih edin.
Bundan kastım Karaca, Schaffer vs. gibi çinde üretilen ve genelde ürünleri hakkında kötü yorumlar olan ürünler değil.
Ürün almadan önce muhakkak alacağınız ürün ile ilgili yorumları internetten araştırın.
Şikayet sitelerine bakabilirsiniz ve kadınlar kulübü'de bu konuda araştırma yapabileceğiniz iyi bir yer...
Kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun derim...

Zaten açmış olduğum bir topikte bu konularla ilgili detaylı bilgi paylaştım.
Alabiliyorsanız en iyisini alın, alırken de sakın acabaya düşmeyin.
Ben Hisar kullanıyorum ve çok memnunum, annem 35 yıllık evli hala hisar kullanıyor ve çok memnun.
Paslanma, herhangi bir hasar, küf oluşmuyor... Aynı zamanda ömür boyu garantisi var.

Aldığınız ürünlerin garantisi de çok önemli.
"Kullanıcı hatası" diyerek baştan savılmayacağanız, garanti kapsamının 2 yıl değil de uzun yıllara dayalı ürünler alırsanız eğer, sizin faydanıza olur.

Sana tavsiyem ise, eğer iade edebiliyorsan önceki düdüklü tencereni iade et.
Fissler gerçekten iyi bir marka, fakat arkadaşların dediği gibi ikinci bir düdüklü tencere alman mantıklı olmayacak.
Keşke almasaydın Karaca'dan...
Fakat almış bulunmuşsun, ilerde kullanımında rahatsızlık duyup değiştireceksin kesin olarak...

Lütfen Karaca, Schaffer gibi markaları Aryıldız, Emsan, Hisar, Jumbo, Korkmaz gibi markalar ile kıyaslamayın.
Aralarında dağlar var...

Son düzenleme:
cnm bende kızlara katılıyorum fissler iyi bir marka ama düdüklün varsa başka alma derim ben ya da iade edebiliyorsan et cnm

canım zaten düdüklün var neden bir daha alıcaksın ki. benim de karaca ve düdüklü çok fazla kullanacağımız düşünmüyorum. en fazla nohut fasulye haşlamak için kullanırım

Özlemcim bence de şimdilik alma, zaten elinde bir tane var, ki kötü olduğunu da düşünmüyorum. İlerde sana yetersiz gelirse veya performansını beğenmezsen alırsın zaten ikiniz de çalıştığınız için maddi olarak da çok zorlamaz o zaman bir düdüklü. Şimdi 1 tane daha alayım desen mevcut düdüklünü ne yapacaksın? İstanbul'da yaşayacağın için muhtemelen zaten mutfaklar büyük olmayacak yer sıkıntısı yaşayacaksın. Ha ama dersen ki ben bunu iade ederim veya anneme-kuzenime vs veririm, ve maddi olarak da alacak gücün varsa Fissler veya Tefal al, ama gerçekten ihtiyacı olan bir tanıdığın da yoksa veya bu lükse ayıracak bütçeni yoracaksa kesinlikle alma şimdi tekrardan derim..

Özlem tatlım biraz israf olur varken yenisini almak bnce biraz kullan evlendikten sonra memnun kalmazsan değiştirrsin

canım bence zaten hazırda tenceren varken bir tane daha alman israfa kaçar ilerde beğenmezsen memnun kalmazsan o zaman alırsın

Evet canım, memnun kalmazsam almak daha mantıklı cidden, yardımın için teşekkürler

Benim annemin de var bir marka ama bilindik değil markası, 10 yıldır kullanıyor nerdeyse, tık demedi. Benimki de sağlama benziyor. Bakalım denedikten sonra memnun kalmazsam belki o zaman değiştiririm fiticim,, çok sağol fikir için canım

Teşekkürler souvvenir uzun uzun izah etmişsin, eline sağlık

Şuan için iade etmem pek mümkün değil. Artık kullanırım bunu, hayırlısıyla gittiği yere kadar, canıma tak dediği yerde değiştiririm inşallah

Özlem tatlım biraz israf olur varken yenisini almak bnce biraz kullan evlendikten sonra memnun kalmazsan değiştirrsin

Evet gözdecim, herkes aynı fikirde ben de sizlerle aynı fikirdeyim, fissler konusu kapanmıştır canım, fikirleriniz için çook teşekkürler

Canım kendim kullanmaya ve ileride memnun kalmazsam fissler almaya karar verdim. Önyargıyla karşılamadan ömrü bitene kadar kullanırım, sonuçta benle yaşayacak hali yok ya Allah hayırlı uzun ömürler versin de zamanı gelince fissler alırım artık Fikirlerin için çook sağol tatlımm

canım zaten düdüklün var neden bir daha alıcaksın ki. benim de karaca ve düdüklü çok fazla kullanacağımız düşünmüyorum. en fazla nohut fasulye haşlamak için kullanırım

Evet canım aslına bakarsak haklısın, benim açımdan da çok kullanacağım bir ürünmüş gibi gelmiyor bazen çünkü nohut fasülye gibi ürünleri sindirimim zor oluyor o yüzden çok sık kullanamam gibi geliyor ama yine de insan heves ediyor çorba vs yaparken pratik olur diye Artık hayırlısı bakalım, sizin de fikirleriniz doğrultusunda fissler almaktan vazgeçtim, benim düdüklüyü kullanıp ömrü tükendiğinde artık alırım fissler

Çok sağol fikirlerin için canım benim

cnm bende kızlara katılıyorum fissler iyi bir marka ama düdüklün varsa başka alma derim ben ya da iade edebiliyorsan et cnm

Gamzecim sizlerin sayesinde kararımı verdim, düdüklü ben de kalıyor, fissler uzun bir müddet askıda Fikir için çook tşekkürler sana da canım

özlemcim konunu görmüşken sormak istedim, düdüklü tencere şartmıdır bir eve. ben yemek yapmayı çok seviyorum fakat düdüklü beni hep ürkütmüştür. hiç de düdüklüde yemek yapmadım. fissleri bende çok duydum çok güvenli diye. sence hiç almasakda olurmu

Tatlım benim bence alınması gerekir neden dersen bazen vakit sıkıntın olur, misafirin gelir ummadık anda o zaman düdüklünün hayrını çok görürsün, mesela fasülye nohut gibi yemekler normalde 1-1.5 saati buluyor ama düdüklüde en fazla 20-25 dk sürüyor.

Aslına bakarsan ben de fena tırsıyordum düdüklüden ama geçen Bursaya gittim baba ocağına, annem bana düdüklü kullanmayı öğretti ve sayesinde düdüklü fobimi yendim

Çok zor bir durum yok yani, hele hele bu karaca gibi, tefal acticook mudur nutricook mudur her ne teraneyse, fissler gibi markaların düdüklüleri kazaları minumuma indiriyor çünkü göstergeleri sayesinde hem süreyi ayarlayabiliyorsun hem de süre dolduğunda alarmla ya da uyarı sinyali ile sana yemeğinin olduğunun haberini veriyor

anladım canım, annem öğretmek istedi fakat bizim evdekide klasik düdüklülerden, alırsam böyle bir ürün almayacağım için gerek duymadım. çalışan bayanların dostu o bir gerçek fakat korkum var işte. gerekirse korkumu yenmeyi öğrenicem yada goncama yaptırıcam artık teşekkürler ilgin için

Üstesinden gelirsin evellallah Hayırlı geceler canım, ben yavaştan çıkayım, malum yarın yine iş başı, pööfff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…