Dudak Makyajı Dudak Bakımına Dair Herşey

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)
Dudak Sağlığına Dikkat

Dudak Kanseri diye bir hasatalık var kızlar. Özellikel fazla güneşe mağruz kalmadan meydana geliyor.

Bu sebeple lütfen yaz aylarında bol bol ruj srmekten spf değeri olan kremler ile korunun.

spf değeri olan rujlarda var ama tavsiye etmiyorum. Kozmetiğinde içinde yer alan bir koruyucu bana göre özelliği yitirir.

Ne olur yaz aylarında bunu asla ama asla ihmal etmeyin ...

Dudak Egzersizleri...

En çok tavsiye ettiğim her zaman doğal yöntemlerdir. İşte dudak çizgileri için dudak egzersilzeri.
Aklınıza geldikçe yapabilirsiniz. Yapması çok kolay ve pratik

Egzersizler,

İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın.

Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan, içerideki havayı sola ve sağa götürün.

“Bir tavuk bir yumurta” cümlesini 30 kere tekrarlayın.

Dudaklarınızı içinizden 10’a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak kenarları yukarı doğru gidecektir. Gevşeyin ve yeniden yapın. Bu egzersiz dudak etrafındaki kasları güçlendirir. Ne kadar erken yaşta bu egzersizi yapmaya başlarsanız, ileride o kadar faydasını görürsünüz, dudaklarınız büzülmez.

Bir üst, bir alt dudağınızı sırasıyla dişlerinizin üzerine çekin. Bu hareket dudakların çevresindeki kırışıklıkları giderir.

Ağzınızı iyice açın. Ağır ağır kapamaya hazırlanırken, dudaklarınız aralık kalsın. Sanki ıslık çalacakmış gibi dudaklarınızı büzün ve 10’a kadar sayın. Sonra kapayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

Elmacık kemiği kaslarını devre dışı bırakarak gülümseyin. Bu şekilde biraz gevşeyin. Dudak köşelerini nöbetleşe yukarı çekin. Sonra parmak uçlarınız vasıtasıyla, dudak kenarlarının yukarı hareketine direnç sağlayın ki bu kaslar dirence karşı kuvvetlensin.

Sarkık yanaklar için:
Ağzınızı mümkün olduğunca fazla açıp çenenizi ileri ve geri hareket ettirin. Bu egzersizde önemli olan, ağzınızı ne kadar açtıysanız, egzersiz süresince o açıklığı koruyabilmenizdir
ir.

cnm paylaşımların için saol guclubacismile
bnde sürekli dudaklarımı yiyorum kanatıorum parmaklarımla soyuyorum en çok sıkıldığım zamanlarda dudaklarımla uğraşıorum sonrada cnm acıo şu dediğin bletixi alayım bende çok nemlendirici denedim ama bunu hiç duymamıştım

Tatlım çook eskiden bende de dudak yeme hastalığı vardı..:kedi: Öncelikle kendi iradenle bu alışkanlığından vazgeçmek gerekiyor.

Ama soyulma devam ettikçe dişler ve eller rahat durmuyor biliyorum.

Bu sebeple canımcım , bal ve zeytin yağı ile dudaklarına kur yap. Hafta da bir kaç kez.Sonrasında soyulan yerleri kuru bir diş fırçası ile hafif hafif törpüle.

Blistex 'i çok beğeniyorum. Günlük ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Eğer dudaklarında kanayan yerler var ise bepanten de öneriyorum.

Hasara uğramış dudaklar için ( neden bu kadar geç aklıma geldi bilemiyorum ) yine blistex'in mümemel bir ürünü var.

Dudak yeme alışkanlığı olan herkese günlükbakım için olan ürün yerine bu ürünü tavsiye ederim. Çünkü soyulan bir bölüm olmadıkça dudağınızla oynama alışkanlığı giderek azalır yok olur.

Evet kızlar bu benim kendi dudaklarım,

Genellikle pempe tonlarında ruj sürmeyi çok seviyorum. Parlatıcı ile daha etkili olur pembe rujlar daha dolgun durular.

Evet gelelim bu haftaki doğal dudak bakım maskelerimize,

Her zaman her yerde bu tpicde ısrarla söyleceğim zytin yağı bal ikilisini dudaklarınızı en az hafta bir yapın ....

Çatlayan Dudaklar İçin

200 gram susam yağı

50 gram bal mumu
Bal mumunu benmari usulü eritin.(ocakta kaynayan suyun içine bir kap yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kabın içinde bal mumunu eritin.) Susam yağını ilave edin. Karışımı hergün dudaklarınıza sürün.

Dolgun Dudaklar İçin

1 tatlı kaşığı bal
2-3 damla zeytin yağı
Malzemeleri karıştırın. Diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürün.

Dudaklarımızın soyulma nedenlerinden en büyüğü kulandığımız rujlar,

Çünkü dudak derisi de çok narin bir yapıya sahiptir ve bazı rujlar dudaklarınızı kurutur ve soyulmasına neden olur.

Bu yüzden ben hep rujdan önce bir lip stic sürerim. Şu ana kadar mennun olduğum en iyi ürünü zaten sizlere belirtmiştim.

[B]Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız herşeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Unutmayın bakımlı dudaklar güzelliğinizin önmeli bir tamamlayıcısıdır. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır.
[/B]

bu da benim yeni aldığım lip sticikimmm,

bunu sürünce ruja ihtiyacım olmuyor ışıltılı bir ürün.

dudaklarınızı dinlendirmek için ideal bir ürün . ruj sürmeden 1 hafta geçirmeniz dudaklarınızın dinlenmesini sağlayacaktır.

Bende kullanmıştım daha önce buda iyi bir ürün ama blistexi çok seviyorum :1closedeyes:

çok güzel şeyler yazmışsın canım çok teşkürlera.s.
ruj sürmeyi çok seviyorum ama dudaklarım çatlak soyuk vs.ruj nemlendirir diyolardı evin içindeyken yatarken filanda ruj sürüyodm ama daha kötü oldu. blistex iyi bi ürün zaten amerikadanda bu knuda ödüllü bi ürün
bşi sorcam peki sence avon rujlarıda kabuk filan yapıo mudur?:sm_confused:

Tatlım bende avon'un şu ucuz olan trend color 'du sanırım o çok soyula kabuklanma yapmıştı bırakım sürmüyorum artık onu.

Ama Rich Color rujunu almıştım onda bir problem yaşamadım.

Parlatıcıları da bir şey yapmıyor ama avonun mineralli bir rujunu aladı arkadaşım geçen çok güzel bir ürün ama çok küçük.

Golden rose 'dan uzuk duruyorum şu sıra. Rengine kanıp aldım ( ve ucuzluğuna ) kabuklanmalar soyulmlar oldu bıraktım. Ayda bir sürerim artık.
mafoldumben

Bazı rujların içinde nemlendirme özelliği var evet ama hiç bir ruj asıl nemlendiricin yerine tutmaz. Zaten rujların içinde nemlednirme özelliği çok dudakların çok fazla yan etki görmemesi için.

Şu an soyulmalar var ise ruj sürmeye ara ver tatlım dinlensinler biraz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…