duanın gücüne inanıyor musunuz

Çok inanıyordum. Ama yok günlerce gecelerce ağlayarak dua ettim. İbadet ettim ne bulduysam okudum. Ve baktım ki yok daha da kötü her şey. Bıraktım. Maledef artık duanın gücüne inancım kalmadı.

Canim bazen birseyler olmaz ama bu bizim hayrimizadir ya da daha iyisi olur.

Çok inanıyordum. Ama yok günlerce gecelerce ağlayarak dua ettim. İbadet ettim ne bulduysam okudum. Ve baktım ki yok daha da kötü her şey. Bıraktım. Maledef artık duanın gücüne inancım kalmadı.
Bence bu yaşadıklarımız İnancımız bile sınav . İnanın ben de bu durumları çok yasadim. Eksik yaptığım birşey mi var diyorum. Bırakmayın . Devam edin ben şeytanın bacağını zor kırdım. Allah dua eden yalvaran kullarını severmiş yine dua ediyor

Kâfirin yaptığı duanın hemen kabul olmasını, müminin duasının gecikmesini merak eden meleklere Allahü teâlâ buyuruyor ki:
(Ben kâfire ve sesine gazap ederim. Beni anmasın, bana dua etmesin diye hemen isteğini veririm. Mümini ve yalvarmasını severim. Benden ve beni anmaktan uzak durmaması için isteklerini geciktiririm.)
Bunu bana arkadaşım soylemisti ilk defa ondan duymuştum . Yine cikmazdayken ve çok etkilenip daha da çok dua etmeye başlamama sebeptir .

Canım dua ettikçe umudum artıyor ve sonra olmayınca isyan ediyorum daha çok. İnancım zedeleniyor. Bıraktım zaten kabul olmuyor. Umut insanı daha çok yoruyor çünkü.

Devam edin duanıza..gelecekte ettiginiz dualarınız kabul olduğunun ve sizin icin hayırlı olduğunu göreceksiniz.bende sizin gibi bir zamanlar aynı durumdaydım.

Ne güzel yazmışsinız..Rabbimm sağlıķla büyüymeyi nasip etsin..Bızde yazarmıyızki acaba nasip oldu diye..dualarımız kabul oldu diye acep

Elhamdulillah şimdiye kadar inanıp dua ettiğim her şey kabul oldu. Evet bazen bekletti ama oldu çok şükür. Ve evet bazen çok istediğim şeyler beraberinde bazı imtihanları da getirdi ama hayat bu değil mi zaten. Lütfu da hoş kahrı da.

En sevdiğim dua, Rabbim sen bize iki cihanda iyilik afiyet ver

Ne guzel yazmissiniz Aminnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…