Duanın gücü deneyimleriniz..

Geçen sene istediğim bir dileğim için devamlı hacet namazları kıldım, tefriciye okudum, dilek dualarının çoğunu okudum bol bol tövbe ettim.
Ama dileğimde bir gelişme olmadı. Benimle birlikte dua eden herkesin duası kabul oldu bu süreçte. Onlarınkine çok sevindim. Ben de kabullendim üzülmüyorum bunun için. Hayırlısı buymuş diye içimi rahatlatmaya çalışıyorum. Duamın gerçekleşmemesini de cevap olarak kabul ediyorum. Ama ister istemez içimde bir isteksizlik oldu.
Bazen kendimle çelişkiye düşüyorum neyi yanlış yapıyorum diye. Öyle olunca ister istemez dua etmeyi azalttım.
Burada okuduklarım iyi geldi. Keşke kabul olan dualarını daha fazla yazan olsa okudukça insana ferahlık geliyor
Merhaba benimde son zamanlarda hacet namazi kilip, tefriciye cekip, peygamberlerimizin dualarini edip, esmalari cekip, türbelerde dualar edip hala olmasini ümitle bekledigim bir hacetin var.
Rabbim en iyisini bilendir ol de olsun diyorum.
Bazen gec olur, bazen hemen.
Ama tabiki hacetleri kabul olanlaei okumak insana iyi geliyor.
Ama hep karsima sey cikiyor bu ara..

imtihandasin sabret..
Tam isyan edecekken imtihanda oldugunu hatirla
dertlerinde bir bahari olacak gibi gibi kesfetime ansizin takip ettigim etmedigim hesaplarin sozleri dusuyor..

Umutlarim yeseriyor..

Rabbim bizim sesimizi daha cok duymak istiyor belki kim bilir..

Merhaba benimde son zamanlarda hacet namazi kilip, tefriciye cekip, peygamberlerimizin dualarini edip, esmalari cekip, türbelerde dualar edip hala olmasini ümitle bekledigim bir hacetin var.
Rabbim en iyisini bilendir ol de olsun diyorum.
Bazen gec olur, bazen hemen.
Ama tabiki hacetleri kabul olanlaei okumak insana iyi geliyor.
Ama hep karsima sey cikiyor bu ara..

imtihandasin sabret..
Tam isyan edecekken imtihanda oldugunu hatirla
dertlerinde bir bahari olacak gibi gibi kesfetime ansizin takip ettigim etmedigim hesaplarin sozleri dusuyor..

Umutlarim yeseriyor..

Rabbim bizim sesimizi daha cok duymak istiyor belki kim bilir..
Onlar senin görmen için çıkıyor karşıma bana da öyle oluyor ben duamı her gün ısrarla istiyorum

Geçen sene istediğim bir dileğim için devamlı hacet namazları kıldım, tefriciye okudum, dilek dualarının çoğunu okudum bol bol tövbe ettim.
Ama dileğimde bir gelişme olmadı. Benimle birlikte dua eden herkesin duası kabul oldu bu süreçte. Onlarınkine çok sevindim. Ben de kabullendim üzülmüyorum bunun için. Hayırlısı buymuş diye içimi rahatlatmaya çalışıyorum. Duamın gerçekleşmemesini de cevap olarak kabul ediyorum. Ama ister istemez içimde bir isteksizlik oldu.
Bazen kendimle çelişkiye düşüyorum neyi yanlış yapıyorum diye. Öyle olunca ister istemez dua etmeyi azalttım.
Burada okuduklarım iyi geldi. Keşke kabul olan dualarını daha fazla yazan olsa okudukça insana ferahlık geliyor
Ben 2 sene boyunca hayatımda olan kişinin bana dönmesi,iyi geçinmek ve benle evlenmesi için etmiştim..ben dua ettikçe adam benden gitti.Bir ara gelir gibi oldu tam kabul oldu duam dedim ama sonra komple sevmiyorum dedi yine gitti.Yüreğim çok yandı çok güvenmiş çok sevmiş çok bağlanmıştım.Ama Baktım ki Allahtan başka yine kimsem yok yine o verirse o verecek...Şimdi de tek duam aklımdan gönlümden alıp onu ondan daha iyisini versin ve bu sefer nihayetine erdirmeme yardım etsin...Duada istikrar önemli galiba , yine sadece Allah var elimizde

Ben 2 sene boyunca hayatımda olan kişinin bana dönmesi,iyi geçinmek ve benle evlenmesi için etmiştim..ben dua ettikçe adam benden gitti.Bir ara gelir gibi oldu tam kabul oldu duam dedim ama sonra komple sevmiyorum dedi yine gitti.Yüreğim çok yandı çok güvenmiş çok sevmiş çok bağlanmıştım.Ama Baktım ki Allahtan başka yine kimsem yok yine o verirse o verecek...Şimdi de tek duam aklımdan gönlümden alıp onu ondan daha iyisini versin ve bu sefer nihayetine erdirmeme yardım etsin...Duada istikrar önemli galiba , yine sadece Allah var elimizde
Belki de böylesi hayatınızın geri kalanı için en hayırlısıdır. Umduğum şeyler gerçekleşmeyince hep böyle düşünmeye çalışıyorum, şimdi iyi güzel olarak baktığım şey belki ilerde bana mutsuzluk getirecek belki de beni çok üzecek ben bilemem Allah bilir diyorum. Eminim sizin için de böyledir. Allah sizi daha iyileriyle karşılaştırsın gönlünüze göre olsun.

Belki de böylesi hayatınızın geri kalanı için en hayırlısıdır. Umduğum şeyler gerçekleşmeyince hep böyle düşünmeye çalışıyorum, şimdi iyi güzel olarak baktığım şey belki ilerde bana mutsuzluk getirecek belki de beni çok üzecek ben bilemem Allah bilir diyorum. Eminim sizin için de böyledir. Allah sizi daha iyileriyle karşılaştırsın gönlünüze göre olsun.
Amin inşallah Allah sizin de duanızı kabul Etsin ol desin olsun inşallah.
Bir daha öyle biri karşıma çıkmaz diye gelecek kaygısıyla ve eski onla olan güzel günlere Özlemle içim sıkışıyor...Umutsuz olmak istemiyorum

2 yıl önce 21 yaşında bir akrabamız trafik kazası geçirmişti ve durumu çok ağırdı, kemikleri kırılıp ciğerlerine batmış ciğerleri zedelenmişti, beyninde de kanamalar vardı ancak durumu çok ağır olduğu için ameliyatı kaldıramaz diye ameliyat edemiyolardı, doktorlar hazırlıklı olun hatta isterseniz cenaze hazırlıklarına başlayın ümit etmeyin falan diye konuşmuştu, gerçekten görüntü olarak da çok çok kötüydü, tüm sülale oturduk gece gündüz dua ettik , kuranlar okuduk, ha öldü ha ölecek diye telefon beklerken telefon bi geldi ki çocuk uyanmış annesiyle konuşmuş vücudu kendi kendine iyileşmeye başlamış o zaman kurtulmuştu, şu an farklı bi olaydan dolayı vefat etti ama o zaman demiştim ki allah isterse olmayacak şey yok

bir de ehliyet direksiyon sınavımı 2 defada geçtim ben ilkinde hocam demişti ki çok güzel sürüyosun tek seferde geçersin rahat ol falan diye ben de tamamen kendime güvenip inşallah bile demeden sınava girmiştim ve kaldım, ikincisinde sabahlara kadar dua ettim sınavda kaç tane hata yaptım eğitimlerde hiç yaşamadığım sıkıntılar yaşadım ama aracı nerelerden döndürdüm kendim bile şaşırdım , bir sürü hataya ve olumsuzluklara rağmen o ikincisinde geçmiştim, o gün de yine her işi allaha bırakmamız gerektiğini bi kere daha fark ettim

Amin inşallah Allah sizin de duanızı kabul Etsin ol desin olsun inşallah.
Bir daha öyle biri karşıma çıkmaz diye gelecek kaygısıyla ve eski onla olan güzel günlere Özlemle içim sıkışıyor...Umutsuz olmak istemiyorum
Amiiiinnn. Allah gönlümüze ferahlık versin bu umutsuzluklardan kurtarsın inşallah

Amiiiinnn. Allah gönlümüze ferahlık versin bu umutsuzluklardan kurtarsın inşallah
Amin inşallah mucizelerini gördükçe bende istiyorum diyorum.Sonra acaba benim çok günahım var ondan mı kabul olmuyor duam diye üzülüyorum geri pısıyorum.Tüm şartlar uygun olması lazımmıs gibi sanki dua etmek için eksik olunca ne yüzle isteyeceğim diye üzülüyorum

Amin inşallah mucizelerini gördükçe bende istiyorum diyorum.Sonra acaba benim çok günahım var ondan mı kabul olmuyor duam diye üzülüyorum geri pısıyorum.Tüm şartlar uygun olması lazımmıs gibi sanki dua etmek için eksik olunca ne yüzle isteyeceğim diye üzülüyorum
Ben de zaman zaman böyle düşüncelere kapılıyorum. O zaman tövbe ediyorum bol bol hemen içim rahatlıyor.
İnşallah mucizeleri görmek tez zamanda bize de nasip olur 🤗

Benim yiilar once ettigim dualar kabul olmus adeta bir sene icinde hayatim degismisti..Ondan sonra yillarca dualarim kabul omadi gibime geldi,belki de oldu da ben farkedemedim bilmiyorum.Sonra yillarca dua edemedim.Insan korkuyor demek ki gunahlarim cok ki duam kabul olmuyor diye dusunuyorsun ister istemez..
Ama simdi dualarima geri dondum sukur..Ama artik Allah rizasi icin yapmaya ozen gosteriyorum.

Darısı başımıza inşallah ? Süreç boyu neler yaptınız ? Ne kadar zaman oldu ?
7 ay gibi bir süre.
5 vakit namaz kıldım. Bolca salavat çektim. Her namazdan sonra secdede tövbe duası+ayetel kursi+fatiha+elham suresi okuyordum. (Tamamen kendi içimden gelerek olusturdugım bi dua düzeni). Secdede kapanıp dua edip ağladıgım zamanlar cok oldu cunku ben cok zor bi süreçten geçiyordum psikolojik olarak. Kenzul arş duası okuyordım son zamanlarda. 4444 salatı tefriciye okumustum. Özel dini günlerde oruc tutup salavat çektiğim zamanlar oluyodu. Gün içinde ne zaman içim sıkılsa,umutsuzluğa kapılsam hep dua ettim. Çünkü benim ağlamadıgım gün yoktu nerdeyse. Ve ne zaman pes edip artık tamam bu duayı etmıcem desem her namazdan sonra secdede yine dilimden o dua dökülüyordu. Yani Allah kabul etmeyeceği duayı gerçekten ettirmiyor. Bi kuralı yok, tamamen inanarak-isyan etmeden, içinizden geldiği gibi, her umutsuzluğa kapıldıgınızda yenıden aynı duayı tekrarladığınızda öyle bir gerçekleşiyor ki hersey, gerceklesirken ben bunun duasını etmistim diyorsunuz. Ne eksik ne fazla benim dualarım birebir oldu.

7 ay gibi bir süre.
5 vakit namaz kıldım. Bolca salavat çektim. Her namazdan sonra secdede tövbe duası+ayetel kursi+fatiha+elham suresi okuyordum. (Tamamen kendi içimden gelerek olusturdugım bi dua düzeni). Secdede kapanıp dua edip ağladıgım zamanlar cok oldu cunku ben cok zor bi süreçten geçiyordum psikolojik olarak. Kenzul arş duası okuyordım son zamanlarda. 4444 salatı tefriciye okumustum. Özel dini günlerde oruc tutup salavat çektiğim zamanlar oluyodu. Gün içinde ne zaman içim sıkılsa,umutsuzluğa kapılsam hep dua ettim. Çünkü benim ağlamadıgım gün yoktu nerdeyse. Ve ne zaman pes edip artık tamam bu duayı etmıcem desem her namazdan sonra secdede yine dilimden o dua dökülüyordu. Yani Allah kabul etmeyeceği duayı gerçekten ettirmiyor. Bi kuralı yok, tamamen inanarak-isyan etmeden, içinizden geldiği gibi, her umutsuzluğa kapıldıgınızda yenıden aynı duayı tekrarladığınızda öyle bir gerçekleşiyor ki hersey, gerceklesirken ben bunun duasını etmistim diyorsunuz. Ne eksik ne fazla benim dualarım birebir oldu.
Pes edip bıraktığınız yada unuttuğunuz oldu mu ? Benim de çok istediğim bir duam var özellikle son 2 yıldır bu derdi çekiyorum.Bazen çok istekle ediyorum ama istikrarlı olamıyorum duayla ilgili bazen etmek istiyorum ama bir şekilde kaynıyor gün içinde ama sürekli içimden bir istek halindeyim Allah a karşı.Ama bazen umudum cok bitiyor üzüntü kaplıyor o zaman istekle edemiyorum

Sadece gece başımı yastığa koyarken yaptım duamı ekstra birşey yapmadım en çabuk doğru zaman ne zamansa o zaman olsun dedim çok şükür istediğim gibi oldu hiç beklemediğim anda hemde ne dediysem oldu ne demediysem de olmadı isterken fazla fazla isteyin zararı olmaz 🤗

Pes edip bıraktığınız yada unuttuğunuz oldu mu ? Benim de çok istediğim bir duam var özellikle son 2 yıldır bu derdi çekiyorum.Bazen çok istekle ediyorum ama istikrarlı olamıyorum duayla ilgili bazen etmek istiyorum ama bir şekilde kaynıyor gün içinde ama sürekli içimden bir istek halindeyim Allah a karşı.Ama bazen umudum cok bitiyor üzüntü kaplıyor o zaman istekle edemiyorum
Yani evet artık etmicem dediğim oldu. Ama ne zaman namaz bittikten sonra dua edeceğim kısma geliyorum yinede o dua dilimden dökülüyordu benım. Hiç unuttugum olmadı,hergün ettim. Israrla,inanarak,kalpten isteyerek. Ben birde cok yalnız hissettiğim için dualarım Allahla dertleşir gibi oluyordu,konusarak genellikle ağlayarak... ama her duadan sonra ıcıme huzur geliyodu. Sizde pes etmeden duanızda ısrarcı olun emin olun dualarınız hayırlı sekılde sıze donecektir. Ben hep istediğim şey hayırlı degilsede hayırlıya çevirerek duamı bana yaşat diye dua ederdim. Cok sükürki oldu🙏🏻 Umarım sizinde ve dua eden tüm arkadaslarımızın duaları kabul olur. 🙏🏻🙏🏻 Yardımım dokunduysa ne mutlu

Sadece gece başımı yastığa koyarken yaptım duamı ekstra birşey yapmadım en çabuk doğru zaman ne zamansa o zaman olsun dedim çok şükür istediğim gibi oldu hiç beklemediğim anda hemde ne dediysem oldu ne demediysem de olmadı isterken fazla fazla isteyin zararı olmaz 🤗
çok güzel ya insana umut oluyor bunları görünce.Bazen istediğim çok büyük birşey nasıl olsun ki düşüncesine giriyorum.O da yanlış aslında...

Bide karşıda ki insanın bi büyüğün gönülden ettiği duaya çok inanırım :)
Bide bi dua anımı paylaşaym daha ortaokula gidiyorm o zamanlar başka bi şehirde beğendiğim biri var namaz kılardm tek duam Allah'ım onu bir kere görsem yeterdi.. ve gün geldi ben gittim o kişiyle birçok kez karşılaştım sesini duydum ama bir kere tek gördüm upuzun yolda tüm lamblr yanardı yanmayan tek bir lamba vardı ve ben tamam 2. Kere tekrar görcem derken tam o sönen lamba altında durduk ve yine görmedim öyle geçip gitti. Tam dediğim gibi olmuştu bir kere gördüm :KK70:

çok güzel ya insana umut oluyor bunları görünce.Bazen istediğim çok büyük birşey nasıl olsun ki düşüncesine giriyorum.O da yanlış aslında...
Duanın gücüne inan ve bazen bazı şeyler olmuyorsa bilki olmaması daha iyidir diye.. dua ederken hep şunu derdim Allah'ım bu istediğim gönlümce olsun ne pişmanlık duyayım ne keşke diyeyim hayırlısı olsun benim için

X