Duanın gücü deneyimleriniz..

Bence duaya çok inanırım hatta başkaları için edilen duaya daha çok inanırım yani ben başkasına çocuk için dua ederdim hep. Ev için evindeki huzur için hayırlı evlatlar için sağlık için..... Çoğu duamda kabul oldu hiç olmayanda var ama bir soz vardı hoşuma gitmişti olan duanda bir hayır olmayan duadan bin hayır ara diye. Asla isyan etmem illaki bir hayır vardır derim

Bence duaya çok inanırım hatta başkaları için edilen duaya daha çok inanırım yani ben başkasına çocuk için dua ederdim hep. Ev için evindeki huzur için hayırlı evlatlar için sağlık için..... Çoğu duamda kabul oldu hiç olmayanda var ama bir soz vardı hoşuma gitmişti olan duanda bir hayır olmayan duadan bin hayır ara diye. Asla isyan etmem illaki bir hayır vardır derim
Evet tabikide kabul olmuyorsa daha hayırlısı olacağı içindir yada olmaması daha hayırlıdır

HZ. Ömer der ki;
"Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmamasının kaygısını taşırım."
Bu söz çok düşündürür beni bazen bı dönem geliyor ki dua etmeyi unutuyorum mesela yada acele bitiyor namazlarim hemen kalkıyorum vs.korkuyorum o zamanlarda ama el açınca da çok rahatlıyor insan bence sizde takilmayin hayırlısını istediğiniz müddetçe Rabbim çevirmez inşallah ki eşimle evlenirken hep öyle dua ettik ve imkansız gibi bir şeydi bu kaç ayda halloldu işlerimiz ve evliyiz çok şükür şimdi de hayırlı bir iş istiyoruz inşallah sizde dua edersiniz?

HZ. Ömer der ki;
"Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmamasının kaygısını taşırım."
Bu söz çok düşündürür beni bazen bı dönem geliyor ki dua etmeyi unutuyorum mesela yada acele bitiyor namazlarim hemen kalkıyorum vs.korkuyorum o zamanlarda ama el açınca da çok rahatlıyor insan bence sizde takilmayin hayırlısını istediğiniz müddetçe Rabbim çevirmez inşallah ki eşimle evlenirken hep öyle dua ettik ve imkansız gibi bir şeydi bu kaç ayda halloldu işlerimiz ve evliyiz çok şükür şimdi de hayırlı bir iş istiyoruz inşallah sizde dua edersiniz?
Cok etkilendim bundan sübhanallah :oops:

Cok etkilendim bundan sübhanallah :oops:
:oops: :KK68:
Allah Ol der olur canım olmuyorsa vardır bı bildiği biz daha fazla sarilmaliyiz aslında ama insanoğlu işte belkide biz yalnis istediğimiz için olmuyordur diye düşünmüyoruz hemen ümitsizliğe kapılıyoruz
Dediğim gibi eşimle evlenmemiz imkansız gibi bir şeydi ama biz aksini hiç dusunmedik nasıl olduysa bir kaç ayda halloldu 🙂

Şu linke de göz atın derim:

indir.jpg

"İlâhî sevgiye kavuşanlar duayı terk ettiklerinde, mahrum bırakılıyorlar, başlarına musibetler gönderiliyor. Ta ki duaya, istemeye ve böylece yükselmeye devam edebilsinler.

İnsanın bir şeyleri elde edememesi veya kaybetmesi, ihtiyaç hâlinde olmasını sağlar. İhtiyaç hâli, insanın hayatını ihtiyaçlardan doğan tükenmeyen dualarla dolduracaktır.
" ALINTI

Mısırlı bir adamın kalp hastalığı vardı. Doktorlar hastalığının çok ağır olduğunu, ameliyatın yalnız yurtdışında yapılabileceğini söylediler. Adam zaman kaybetmeden Londra’ya gitti ve kendine iyi bir doktor buldu. Doktoru hastalığının ağır olduğunu ve ameliyat olursa da %1 yaşam şansı olduğunu söyledi.

Adam ne yapacağını bilemedi. Düşündü taşındı ve doktora ameliyattan önce memleketine dönerek, vasiyetini yazacağını, işlerini yoluna koyarak on günün içinde geri geleceğini söyledi.

Adam memleketine geldi, on günün içinde düzene koydu herşeyi, yakınlarıyla helallaşıp evden ayrıldı. Yolu Pazarın karşısından geçiyordu. Pazarda bir kasap etlerin kötü yerlerini ayırıp çöpe atıyordu. Bir taraftan da genç bir kadın kasapın çöpe attığı etleri topluyordu.

Kadına yaklaştı, etlerin kötü kısımlarını neden çöpten topladığını sordu. Kadın utanarak beş çocuğu olduğunu, çocuklarının yalnız yılda bir kez Kurban bayramında et yediklerini söyledi. Adam duyduklarına çok üzülmüşdü.

Kasaptan 5 kilo et alıp kadına verdi, sonra ise kasabın her ay bu kadına 5 kilo et vermesi içi 5 yıllık et parasını önceden ödedi. Kadın gözleri yaşlı ve sevinç içinde ellerini göğe açarak; Allah’ım.. dedi. Sen bu adamın bütün zorluklarını kolaylaştır..

Kadın içten öyle dua etmişti ki duası bütün Arş’ı salladı..

Adam Londra’dakı hastaneye gelmişt. Ameliyyat öncesi yeniden muayene olunması gerekiyordu. Muayene eden doktor şaşırmış durumdaydı, üç kez yeniden adamı muayene etti, sonra adama bakarak: “Bu bir mucize, kalbin tam sağlam.” dedi.

Adam kadının onun için ettiği duayı hatırladı ve doktora; – “Mucize değil, bir kadının gözyaşları sebebi ile Allah’ın verdiği şifadır bu.” dedi.
Taberani : Peygamber Efendimiz buyurdular:
”Mallarınızı zekatla koruyunuz. Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz. Belaları da dua ile karşılayıp savınız.”

Herkese hayırlı sabahlar

sizlere bir sorum olucak. 5 vakit namazımı vaktinde kılmaya özen gösteriyorum. Bazen işyerindeyken öğleyi kaza yaptığım oluyor. Her neyse..

imkansız diye düşündüğünüz bir isteğiniz inanarak dua ettiğinizde kabul olduğu oldumu? Yani ağlayarak, kalpten, inanarak edilen dualar kabul olurmu?
Asla ettiğim duaların kabul olmadığını düşünmedim, vaktini bekliyor diye düşündüm hep. Ama sizdende bunları duymaya ihtiyacım var galiba..

Dua tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Birilerinin duasını da almaya çalışın erkek kardeşimin 5 yıl çocuğu olmadı doğuma girdiğim günün ertesi yengem ikinci tüp bebek transferine girecekti doğumdan çıktım tansiyon Şeker düşmüş Bi ara bayıldım neyse annemler bana ayran vs içirmeye çalışıyorlar o an kardeşin aradı durmadan seni merak etmiş diyince bi an hıçkıra hıçkıra ağlaya ağlaya ona da rabbim bu duyguyu tattırsın diye dua ettim çok şükür duam kabul oldu yeğenim iki yaşında 😍

Birilerinin duasını da almaya çalışın erkek kardeşimin 5 yıl çocuğu olmadı doğuma girdiğim günün ertesi yengem ikinci tüp bebek transferine girecekti doğumdan çıktım tansiyon Şeker düşmüş Bi ara bayıldım neyse annemler bana ayran vs içirmeye çalışıyorlar o an kardeşin aradı durmadan seni merak etmiş diyince bi an hıçkıra hıçkıra ağlaya ağlaya ona da rabbim bu duyguyu tattırsın diye dua ettim çok şükür duam kabul oldu yeğenim iki yaşında 😍

almaya calısıyorum hacetler grubunada yazdım ancak kimse dönüş sağlamadı 😔

almaya calısıyorum hacetler grubunada yazdım ancak kimse dönüş sağlamadı 😔
Burada birbirimize dua ediyoruz( ben uzun zamandır ugrayamadim ama) sende onlara katılabilirsin birilerine dua etmek çok güzel bişey çoğu kişi zaten kabul oldu diyordu kısa sürede

Moral bozmak gibi olmasın bu hayatta benim için çok önemli bi kaç şey için çok dua ettim olmadı daha hayırlısı da olmadı ama dua etmeyi hiç bırakmadım tek fark artık bir beklentim yok Allah rızası için okuyorum her gün esmalarım var mutlaka okurum beklentim olmadığı içinde bi değişiklik yok yani :) ama çok şükür diyorum iyi bişey olmasa bile kötü birşey de olmuyor sonuçta buna da şükür :)

Herkese hayırlı sabahlar

sizlere bir sorum olucak. 5 vakit namazımı vaktinde kılmaya özen gösteriyorum. Bazen işyerindeyken öğleyi kaza yaptığım oluyor. Her neyse..

imkansız diye düşündüğünüz bir isteğiniz inanarak dua ettiğinizde kabul olduğu oldumu? Yani ağlayarak, kalpten, inanarak edilen dualar kabul olurmu?
Asla ettiğim duaların kabul olmadığını düşünmedim, vaktini bekliyor diye düşündüm hep. Ama sizdende bunları duymaya ihtiyacım var galiba..

Dua tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Ettiğim duanın kabul olması imkansıza yakındı yani hiç olmayacak bir şey istiyordum olması pek mümkün olmayan 13 14 yaşlarındaydım Cevşen okudum ve Rabbimden istediğimi dua ile dile getirdim o benim imkansız dediğİm olay ertesi gün olmuştu gerçekten imkansızdı yani çocuk aklı ile imkansız değil hala hayret ederim

X