Duanın gücü deneyimleriniz..

Bide karşıda ki insanın bi büyüğün gönülden ettiği duaya çok inanırım :)
Bide bi dua anımı paylaşaym daha ortaokula gidiyorm o zamanlar başka bi şehirde beğendiğim biri var namaz kılardm tek duam Allah'ım onu bir kere görsem yeterdi.. ve gün geldi ben gittim o kişiyle birçok kez karşılaştım sesini duydum ama bir kere tek gördüm upuzun yolda tüm lamblr yanardı yanmayan tek bir lamba vardı ve ben tamam 2. Kere tekrar görcem derken tam o sönen lamba altında durduk ve yine görmedim öyle geçip gitti. Tam dediğim gibi olmuştu bir kere gördüm :KK70:
Duayı detaylı edebiliriz bence de . daha etkili oluyor kesinlikle ve hemde meditative oluyor.Bende hep yakınlarımdan sevdiklerimden dua isterim.Birde bana sey oldu ıstedıgımı Allah verdı ama asıl ıstegımın o verdıklerınden farklı oldugunu gordum.Mesela bir iş yeri vardı cok gırmek ıstıyordum gonlumden cok ıstıyordum orayı .Rabbım nasıp ettı ama ıkı gunde cıktım ordan hayalımdekı gıbı nasıp olmadı bana.Konuyu etmek lazım aslında nokta atısı yerı degıl galıba.

Duayı detaylı edebiliriz bence de . daha etkili oluyor kesinlikle ve hemde meditative oluyor.Bende hep yakınlarımdan sevdiklerimden dua isterim.Birde bana sey oldu ıstedıgımı Allah verdı ama asıl ıstegımın o verdıklerınden farklı oldugunu gordum.Mesela bir iş yeri vardı cok gırmek ıstıyordum gonlumden cok ıstıyordum orayı .Rabbım nasıp ettı ama ıkı gunde cıktım ordan hayalımdekı gıbı nasıp olmadı bana.Konuyu etmek lazım aslında nokta atısı yerı degıl galıba.
İşte güzel istemek lazm 🤗

Yani evet artık etmicem dediğim oldu. Ama ne zaman namaz bittikten sonra dua edeceğim kısma geliyorum yinede o dua dilimden dökülüyordu benım. Hiç unuttugum olmadı,hergün ettim. Israrla,inanarak,kalpten isteyerek. Ben birde cok yalnız hissettiğim için dualarım Allahla dertleşir gibi oluyordu,konusarak genellikle ağlayarak... ama her duadan sonra ıcıme huzur geliyodu. Sizde pes etmeden duanızda ısrarcı olun emin olun dualarınız hayırlı sekılde sıze donecektir. Ben hep istediğim şey hayırlı degilsede hayırlıya çevirerek duamı bana yaşat diye dua ederdim. Cok sükürki oldu🙏🏻 Umarım sizinde ve dua eden tüm arkadaslarımızın duaları kabul olur. 🙏🏻🙏🏻 Yardımım dokunduysa ne mutlu
Bende aynı sekılde. Bu seneye kdr tam anlamıyla dua edememısım onu anladım. Yanı etmısim ıstemısim ama dua gibi degılmıs.. Ta ki bu dua gruplarına katılana kdr. Slaavatlar esmalar kuranlar o kadar faydalı oldukı banada bunun tarifini anlatamam. Onceden de dualarımı cok isteyerek ederdım ama sımdı dua etmek ıcın her an her sanıye arıyorum cunku dua ettığimde Allaha o kadar yakın hissediyorum ve bütün ümitsizliklerim oyle bır son buluyorki, yani kabul ettiğine emının o hıs ıcımde var Allahın izniyle sadece gecıktırıyor. Geciktirirek ya benı sınıyor yada dogru zamanın olması ıcın sebepler yaratıyor diye hep dusunuyorum sımdı. Yanı ınsanın kalbine duasının Kabul oldugunu verende Allah. Bu bile buyuk bır nimet. Teslimiyet Allaha guvenerek ona bırakmak cok guzel bır duygu. Bunların hepsini bu gruplara katılarak bırbırımıze dua ederek yardımcı olarak Rabbımın nasıp ettiğını dusunuyorum. Hep dua etmısımdır Allahım benı senın yoluna ıleten sana yakınlastıran seylerle karsılastır dıe cok kısa zamanda kabul oldu ve buraya düştüm. Sımdı dua etmeden duramıyorum manevi olarak o kdr huzurluyumkı bırakın kendı kısısel istediğim seylerı bu huzuru hıc bırseye degısmem arkadaslar.
Demem o kı sızde bır baskası ıcın dua edin, yardım edın zıkır cekın esma cekin dua arkadasları edının bunu Allah rızası ıcın yapın gorun degısıkliği 😍😍

İlaveten eklemek ıstıyrm yakın zamanda salatı tefriciye okudum burayı keşfetmeden once bilmiyorum ama onun gucune cok inanıyorum yanı onun vesıle ıse burdayım.. Ettığim dua cok farklı ama benı kat ve kat manevi guzellıklere itti diyebilirim ınsallah duamında kabul oldugu sevıncını gelip buraya yazabılırım Birgun, ❤️ ❤️

Son düzenleme:
X