Duanın gücü deneyimleriniz..

Arkadaşlar belki ayıp ediyorum ama hani hepiniz dualarım kabul oldu filan yazıyorsunuz. Bari bazılarını belirtseniz. Acaba ne istediniz? Noldu? Güzel mucizeli hikayeler okumak istiyorum
Tefriciye çok seviyorum tabi ki hepsi mühim. Babam çok büyük bir beyin kanaması geçirdi yaşaması mucize. Tam kanama sürerken operasyona karar verilmeye çalışılırken ben babannemle çektim tamamladım. Yani en sevenlerinin duası tabi. Yanında değildik. Yurtdışındaydı annem gidebilmişti sadece. Elhamdülillah çok şükür babam bize bağışlandı.
Bir de çok küçüktüm. Ortaokuldaydım. Üniversite okuduğum okulun yanından geçtik inşallah burda okurum dedim. O an o kabul olmuş galiba üstünden yıllar geçti başka yerler istedim ama o küçükken duasını ettiğim okulda okudum.
Bir de anlık dualarım da çok kabul olur çok şükür bin şükür hatta ay başka bir şey isteseydim filan derim.
Çok var örneğim çok şükür. İlk aklıma gelenker bunlar.

Dua her şekilde kabul oluyor zaten Allah ya dünya da istediğimiz dakika kabul ediyor ve veriyor ya da biraz erteliyor daha hayırlı bş zamanda veriyor ya da ahirete bırakıyor cennette veriyor Bi şekilde kabul oluyor yani biz dünya da karşılığını istiyoruz tabi ki Rabbim hayırlısıyla ne istiyorsak versin inşaAllah Bi de neyi ne şekilde nasıl istediğimizde çok önemli duayı eksik etmemek gerek yine de Allah gönlümüze göre versin birbirimize ettiğimiz dua kendimize ettiğimiz duadan daha çabuk kabul olur

Hayırlı ise nasip etsin Allah. Bakalım bi duam daha var anne olmak istiyorum duaya devam.
Her anneye lazım diye Bi kitap var canım tavsiye ederim onda hem dualar var hemde bitkisel kürler var şuan bende değil kitabım yoksa fotoğraf atardım faydasını göreceksin inşaAllah

Allah gönül kırgınlığını bile bir şekilde olumlu şeylerle düzenleyip insana sunuyor bunu ben çok yaşadım. Çok güzel bir his Allah'ın varlığına inanmak

Çok teşekkür ederim paylaştığınız için

Gönül kırgınlıkları derken? Nasıl olumlu şeylere dönüşüyor?
Bir işi başarmak istemişimdir ama haksız yere geri atılmışımdır ve o anda o kırgınlığımı Allah tamir ediyor önüme başka yollar açıyor ya da gerçekten istediğim işi başarıyorum bir şekilde . Ya da biri kalbimi kirıyor canımı acıtıyor ben hiç bir şey yapmasamda o kıran kişi hatasını anlıyor yada yaşadığım şeyi yaşıyor ve boş yere beni üzdüğünü anlıyor . Gibi gibi

Dualarimiz hacetlerimiz kabul oluyor ama en ummadigimiz zamanda.
Benim hep öyle oldu.
Umudumu yitirdigim zamanlarda, unuttugum zamanlarda oldu.
Zikirlerimi yillaridir hic birakmadim, namazimi evet duzenli kilamiyorum Allah affetsin bu konuda cok kiziyorum kendime.
Teheccud kilmaya calisiyorum.
Ve niye olmadi diye isyan etmiyorum.

Dua ederken su da onemli.
Peygamber efendimizin, ermislerin, erenlerin araciligiyla isteyin
Onlari araci koyun
Ve Tum dardakilere de yardim isteyin yaninda da benim su hacetim icinde diyin
Ben sifa istedigimde, maddi anlamda dua etrigimde hep önce en dardakilere derim.
En ihtiyaci olana, en caresiz olana.
Cunku cok sukur yiyecek lokmam var, elim ayagim tutuyor buna daha cok ihtiyaci olan var.
Inanin boyle icten ama bunu gercekden boyle isteyerek dua edersiniz kapilar acilir.

Dua da ictenlik cok onemli.
Yalvarmak, secde de dua etmek, zikirle dua etmek gerek.

Çok istediğim halde teheccüde kalkmaya üşeniyorum. Size çok imrendim. Maşaallah. Allah kabul etsin.
Rabbim icinize verir insallah onun icinde dua edin.
Ben cok dua ettim.
Cok isterdim hep usenirdim uyku tatli gelirdi.

Teheccud icin Rabbim buyurmus ki yani beklermis ki
Kulum kalksada istesede kabul etsem.
Bunlari okudukca ogrendikce daha cok istedim.
Tabi duzenli kilamiyorum oyle ama buna sukur Rabbim huzuruna cagiriyor beni.
Nasip ediyor
Zaten namazda öyle istedigi kuluna nasip ediyor huzurunda olmayi.

Kilmaya baslayin inanin o hazzi aldikca daha huzurlu olacaksiniz.

oldu elhamdülillah rabbim senin için en uygun zamanda istediğini verecektir vermezsede gene senin iyiliğin için

Yaaa masaalllh bende coo imrendim
Teheccüd namazı saat olarak sabah namazından ne kadar önce oluyor?

Yaaa masaalllh bende coo imrendim
Teheccüd namazı saat olarak sabah namazından ne kadar önce oluyor?
teheccud icin uyuyup uyanip tekrar uyumaniz gerek.
Yani misal 11 de uyudunuz 2 de uyandiniz kilin kac rekatsa (ben icimden nekadar geliyosa kiliyorum) 2 rekat mesela duanizi edin geri uyuyun.
Ben genelde 3 de uyaniyorum bebegim var onu doyuruyorum kilip uyuyorum

Hmm peki çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…