dualarimizla gelen kardeslik....

Birlikte okumayi yetistiremiyoruz sanki abla?
Tek basina agir gelmez mi sana?
yok canım ağır gelmez dediğim gibi ne zaman biter bilmem ama bir hedef olmayınca ben okuyamıyorum sanki
dün boş geçti mesela bişey okumadım
ortak hedef olmasa da kendimce hedef koymam lazım

yok canım ağır gelmez dediğim gibi ne zaman biter bilmem ama bir hedef olmayınca ben okuyamıyorum sanki
dün boş geçti mesela bişey okumadım
ortak hedef olmasa da kendimce hedef koymam lazım
Sana katiliyorum abla, bende dün birsey okumadim. Senin de dedigin gibi kendime bir hedef koymam sart :)

kızlar aynı anda dua okumayacaksak ben hepimizin niyetine 4444 salatı tefriciye okuyacağım inşallah
ne zaman biter bilmem ama ara sıra durumu yazarım :)
ben daha önce hiç salatı tefriciye okumadım, aslında bende okumak istiyorum. hepimizin niyetine bende kendim 4444 okurum inşallah. başlarsam buraya da yazarım; ama bazı duyumlarım da sayı olduğu için bu doğru bir inanış değil, sayı olmamalı falan diyorlar o nedenle kafam karışıyor.

salatı tefriciye
Allâh’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtinca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."Bu fazilettendir ki, salavât okuyan kimsenin bütün işleri Allah tarafından kolaylaştırılır. İşleri düzgün yolunda gider. Gönül sıkıntısı olmaz. Gamı, kederi, sıkıntıları kendiliğinden kalkar. Geçim darlığı çekenlerin rızkı bollaşır, kazancına bereket gelir, geçim darlığı çekmez. Bütün duâları kabuldur. Her istek ve dileği yerine gelir. Ümid ve muradı hasıl olur.
Bu salavât, 3,5,7,11,21 veya 41 kere okunabilir. Herkes vaktine göre az veya çok okuyabilir. İsteyen 3 kere… isteyen 41 kere okur. Fazileti, sevabı buna göredir.
Çok önemli işlerin gerçekleşmesi için bu salavât (4444) defa okunur. Gelecek musibetlerden (belâ ve kazalardan) korunmak ve kurtulmak için de (4444) defa okunur. Altından kalkamadığın musibetlerin gitmesi için de aynı şekilde okunur

ben daha önce hiç salatı tefriciye okumadım, aslında bende okumak istiyorum. hepimizin niyetine bende kendim 4444 okurum inşallah. başlarsam buraya da yazarım; ama bazı duyumlarım da sayı olduğu için bu doğru bir inanış değil, sayı olmamalı falan diyorlar o nedenle kafam karışıyor.
evet bu sayı olayı beni de rahatsız ediyor tam emin olamıyorum doğruluğundan
bir hikaye var
Derviş, bir kucak elma ile bayırlar aşan bir genç kıza rast gelmiş bozkır sıcağında
Yorgunluktan al almış kızın yanakları
"Nereye gidersin? Ne doldurdun kucağına?" diye sormuş
Uzak bir tarlayı işaret etmiş kız
"Sevdiğim çalışıyor orada
Ona elma götürüyorum"
Kaç tane diye soruvermiş derviş baba
Kız şaşkın; "İnsan sevdiğine götürdüğü şeyi sayar mı hiç?"
Usulca kırmış elindeki tespihi derviş

evet bu sayı olayı beni de rahatsız ediyor tam emin olamıyorum doğruluğundan
bir hikaye var
Derviş, bir kucak elma ile bayırlar aşan bir genç kıza rast gelmiş bozkır sıcağında
Yorgunluktan al almış kızın yanakları
"Nereye gidersin? Ne doldurdun kucağına?" diye sormuş
Uzak bir tarlayı işaret etmiş kız
"Sevdiğim çalışıyor orada
Ona elma götürüyorum"
Kaç tane diye soruvermiş derviş baba
Kız şaşkın; "İnsan sevdiğine götürdüğü şeyi sayar mı hiç?"
Usulca kırmış elindeki tespihi derviş
canım buna benzer bir hikayeyi bende biliyorum.

sa. kızlar nasılsınız. neler yapalım. bence rayına oturtsak daha güzel olur. bide dileklerimizimi belirtsek.

selam kızlar bana dua eden hereksten rabbim razı olsun.
sınav sonuçları açıklandı 89 almışım. sıralama belli olmadığı için kestiremiyoruz. yerleşirmiyim yerleşmezmiyim bilmiyorum.
hakkımda hayırlısı dualarınızı esirgemeyin

selam kızlar bana dua eden hereksten rabbim razı olsun.
sınav sonuçları açıklandı 89 almışım. sıralama belli olmadığı için kestiremiyoruz. yerleşirmiyim yerleşmezmiyim bilmiyorum.
hakkımda hayırlısı dualarınızı esirgemeyin
Asmucan cok sevindim, hakkinda hayirlisi olsun. Insallah gönlünden gecirdigin yerlere gelirsin. Allah dua eden herkesten razi olsun...

X