Dualarımın kabulünü henüz yaşayamadım

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
20
Yüce Rabbim duaları çokça kabul edendir ve her duaya da icabet eder elbette benim 5 aydır göz yaşlarıyla yalvarıp yakarışlarla ettiğim bir duam var . Duamın kabulü için bir çok yöntem denedim evliyaların duaları ismi azam duaları ve daha bir çok şey ama duamın kabulünü hala yaşayamadım ve her geçen gün ümitsizliğe kapılıyorum sanki bataklıkta batıyorum benim için hayırlısı değilmiş diyip vazgeçemiyorum hayırlı olması için dua ediyorum umudum gitgide tükendi artık ben bilmeden Rabbimi kendime mi küstürdüm tövbe istiğfar ettim fakat kabul olmadı mı çok üzülüyotum gerçekyen ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz benim belki bilmediğim bir günahım vardır ya da yeterincee ihlaslı okuyamıyorumdur benim duamın kabulü için bir fatiha okur musunuz müminün mümine ettiği dua kabul olurmuş lütfen duamın kabulü için dua edin bana güzel kardeşlerim

Duanız elbet kabul olur unutmayın geçiktiriyorsa güzelleştiriyordur Rabbim olmazsa da hakkınızda hayırlısı değilmiş demek ki ne demişler olursa bir hayır, olmazsa bin hayır arayın.

İstediğin şey belki senin için hayırlı değildir bazen bazı şeyleri çok ustelememek lazım, bilemiyorum ne istiyorsun ama,
herşeyin bir vakti zamanı vardır vakti gelmeyince çiçekler bile açmaz
bes ay diyorsunuz belki yıllar sonra gerçekleşecek acele etmemek lazım

VE en önemlisi sen sabret sabır herşeyden onemlidir bu herşey için geçerli

Benim 20 yıldır ettiğim dua olmadı, dur bakalım bu ne acele?
Hayatımda istediğim şeyin gerçekleşmesi için 20 yıldır ne ezan, namaz, arife, bayram, kandil hiçbirini atlamadım inatla dua ettim. Kabe’ye gidenlerden dua istedim, tüm dini makbul mekanları ziyaret ettim. Hatta yeni bir dua tertibine başladım ama hala yok.
Ben umudumu kesmedim. Bunu okuyan sizler de bana dua ederseniz çok sevinirim. Belki sizin duanız benimkinden daha makbuldür.

Allah hayırlı olan duayı kabul eder. Yada imtihan için sabreder ya hayırsız yada imtihan deyin ve isyan etmeyin. Allah yardımcınız olsun

Gonlundeki neyse hayırlisini versin Rabbim.
Olmuyorsa uzulme, onda da hayır vardir. Duada onemli olan surekliliktir. Ve hep hayirlisini iste.

Her zaman hayırlısını istemek gerekiyor.
Hz. Yusuf'un babası senelerce oğlunun özlemini çekti nihayetinde ve çok dua etti.
Bu duasının kabul olması seneler sürdü ama en güzel şekilde kabul oldu.
Sabır lazım.
İsteğiniz ne bilmiyorum ama belki daha zamanı vardır çok daha güzel şekilde olmak için.
Ya da hayırlı değildir.
Her şerrin içinde hayır her hayrın içinde şer olabilir.

5 aydır dua ediyorum kabul edilmedi nasıl bi mantık ya resmi kurum mu bu. Hayırlısı böyleymiş demek ki. Şu klişe söz hiç karşınıza çıkmadı mı sosyal medyada falan. "

"Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; "Evet" der,istediğini verir ; "Hayır" der, daha iyisini verir ; "Bekle" der,en iyisini verir."​

Zamanı gelmemiştir ya da hayırlısı değildir. emin olun her ne istiyorsanız en güzeli gelecektir. Ama duanızı merak etmedim değil

Bu şekilde düşünmek sizi yorar ve sıkıntıya düşürür manevi olarak. Yaşınız küçük görünüyor profilde yazdığınız ise eğer. Bu duanız birinin size karşılık vermesi, hayatınızda olması filan mı? Ben mi yanlış anladım yoksa? Bu yaşlarda biraz duygularla hareket ederiz genelde, mantık çoğu zaman ikinci planda olur. Nefsinize sevimli gelen bir şey belki de sizin için hayırlı olmadığı için gerçekleşmiyordur. Benim şimdiye kadar kabul olmadığı için üzüldüğüm hiçbir duam olmadı. İlla olması için dua etmediğim içindir belki bu içimdeki ferahlık. Zira biz kullar hakkımızda hayırlı olanın ne olduğunu asla bilemeyiz. Hayırlısıysa olması için dua etmemiz en doğrusu olacaktır. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ne güzel yazmışsın bendimde çok istediğim birsey var ve dua ediyorum. Dedigin gibi herseyin bir zamanı var. Hayırlı olur inşallah hepimizin duaları için Çok iyi anlıyorum seni insan hemen olsun istiyor ki heleki manevi icin önemli seyler ama sabret ve dualarını bırakma.

Konunuz yanlis yerde,isterseniz dualarla ilgili kisma tasitin,orada herkes birbirine dua ediyor,daha cok kisiye ulasirsiniz. Mevcut dua gruplarina da dahil olabilirsiniz.

Allah buyuk,elbet duyacaktir sesinizi,kolayliklar diliyorum. Sizin icin bir fatiha okudum,gonlunuzdeki kabul olur umarim

Eee duanızın ne olduğunu bilmeden bizden dua istemeniz doğru değil ki Ya şer istiyorsanız ya evli insanların ayrılmasını istiyorsanız mesela atıyorum her şey olabilir bilmediğimiz için nasıl size dua edelim

Sevdiğim insanla helal bir birliktelik istiyorum onun beni sevmesini gönlünde yer etmeyi istiyorum evli ya da hayatına birisi yok

Allah sizden çokça razı olsun Allah sizinde gönlünüzden geçeni sizin için hayırlı eyleyip nasip eder inşAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…