Dualarımın kabulünü henüz yaşayamadım

Evet yaşım sizlerden birazcık daha küçük ve tahmin ettiğiniz gibi gönlümdeki kişinin sevgisini kazanmak istiyorum ama Rabbime de kendime de onunla haram bir ilişki yaşamayacğıma dair söz verdim yemin ettim ben onunla helal bir birliktelik istiyorum ve şuan için sadece beni sevmesini istiyorum benim için şerse eğer Rabbimin onu hayra döndürücek gücü de var hayırlıya döndürmesi için de çok dua ediyorum

Bu ayeti kendinize hatırlatın;

"Olur ki, hoşunuza gitmeyen bir şeyde sizin için hayır, yine olur ki hoşunuza giden bir şeyde de sizin için şer vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz." Bakara Suresi 216. ayet
🍀🌸

Evet Allah'ın o durumu hayırlıya çevirme gücü de var tabiki. Ama o kisiyle evlenmeniz sizin dünyadaki imtihanınız olacaksa eğer bu durumda Allah sizi o imtihandan koruyor demektir.Bu sebeple de Allah hayırsızsa da hayırlıya çevirsin demeniz biraz ilginç olur.çünkü bir şeyin olması için dua edip sonra kabulü konusunda sabırsızlığa düsmemiz aslında nefsimizle ilgili.
Siz duanızı edin.Rabbim sen benim için her şeyin en iyisini benden iyi biliyorsun diye dua edin.Belki o olmaz da ileride "iyiki o olmamıs" diyeceginiz biri çıkar.

Akışına bırakın. Her dua daha doğrusu her istek olacak diye bir şey yok. İlahi kader, ilahi plan var.

X