Dualarımın kabulünü henüz yaşayamadım

Yüce Rabbim duaları çokça kabul edendir ve her duaya da icabet eder elbette benim 5 aydır göz yaşlarıyla yalvarıp yakarışlarla ettiğim bir duam var . Duamın kabulü için bir çok yöntem denedim evliyaların duaları ismi azam duaları ve daha bir çok şey ama duamın kabulünü hala yaşayamadım ve her geçen gün ümitsizliğe kapılıyorum sanki bataklıkta batıyorum benim için hayırlısı değilmiş diyip vazgeçemiyorum hayırlı olması için dua ediyorum umudum gitgide tükendi artık ben bilmeden Rabbimi kendime mi küstürdüm tövbe istiğfar ettim fakat kabul olmadı mı çok üzülüyotum gerçekyen ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz benim belki bilmediğim bir günahım vardır ya da yeterincee ihlaslı okuyamıyorumdur benim duamın kabulü için bir fatiha okur musunuz müminün mümine ettiği dua kabul olurmuş lütfen duamın kabulü için dua edin bana güzel kardeşlerim
Olursa bir hayır olmaz ise bin hayır ara demişler, herşeyin bir zamanı var , dua etmekten vazgeçmeyin..

Ne güzel yazmışsın 🍀 bendimde çok istediğim birsey var ve dua ediyorum. Dedigin gibi herseyin bir zamanı var. Hayırlı olur inşallah hepimizin duaları için 🤲 Çok iyi anlıyorum seni insan hemen olsun istiyor ki heleki manevi icin önemli seyler ama sabret ve dualarını bırakma.
İnşAllah Allah gönlümüzdekini bize hayırlı eyleyerek nasip eyler 🙏

Benim 20 yıldır ettiğim dua olmadı, dur bakalım bu ne acele?
Hayatımda istediğim şeyin gerçekleşmesi için 20 yıldır ne ezan, namaz, arife, bayram, kandil hiçbirini atlamadım inatla dua ettim. Kabe’ye gidenlerden dua istedim, tüm dini makbul mekanları ziyaret ettim. Hatta yeni bir dua tertibine başladım ama hala yok.
Ben umudumu kesmedim. Bunu okuyan sizler de bana dua ederseniz çok sevinirim. Belki sizin duanız benimkinden daha makbuldür.
Sizler için de dua ettim inşAllah kabul olur isteğiniz hakkınızda hayırlı olur ve Rabbim onu size nasip eyler inşAllah 🙏

Sevdiğim insanla helal bir birliktelik istiyorum onun beni sevmesini gönlünde yer etmeyi istiyorum evli ya da hayatına birisi yok
Ama ya o sizi sevmiyorsa.. Ya sizin için hayırlı değilse. Nacizane fikrim böyle illa olsun, illa şu kişi olsun gibi isteklerin yanlış olduğu yönünde. Yine de Allah hakkınızda hayırlısını versin

Yüce Rabbim duaları çokça kabul edendir ve her duaya da icabet eder elbette benim 5 aydır göz yaşlarıyla yalvarıp yakarışlarla ettiğim bir duam var . Duamın kabulü için bir çok yöntem denedim evliyaların duaları ismi azam duaları ve daha bir çok şey ama duamın kabulünü hala yaşayamadım ve her geçen gün ümitsizliğe kapılıyorum sanki bataklıkta batıyorum benim için hayırlısı değilmiş diyip vazgeçemiyorum hayırlı olması için dua ediyorum umudum gitgide tükendi artık ben bilmeden Rabbimi kendime mi küstürdüm tövbe istiğfar ettim fakat kabul olmadı mı çok üzülüyotum gerçekyen ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz benim belki bilmediğim bir günahım vardır ya da yeterincee ihlaslı okuyamıyorumdur benim duamın kabulü için bir fatiha okur musunuz müminün mümine ettiği dua kabul olurmuş lütfen duamın kabulü için dua edin bana güzel kardeşlerim

5 yıl sonra verdi.Ama en iyisi en güzelini verdi. Küsseydim, bıraksaydım, vazgeçseydim vermezdi belkide. Belkide benim için hayırlısı değil illa hayırlı edemem ya yinede ederim duamı hayırlı olanı nasip eyle şeklinde. Kapıyı vurmaktan vazgeçme. Elbet cevabı gelecektir👍

Bu şekilde düşünmek sizi yorar ve sıkıntıya düşürür manevi olarak. Yaşınız küçük görünüyor profilde yazdığınız ise eğer. Bu duanız birinin size karşılık vermesi, hayatınızda olması filan mı? Ben mi yanlış anladım yoksa? Bu yaşlarda biraz duygularla hareket ederiz genelde, mantık çoğu zaman ikinci planda olur. Nefsinize sevimli gelen bir şey belki de sizin için hayırlı olmadığı için gerçekleşmiyordur. Benim şimdiye kadar kabul olmadığı için üzüldüğüm hiçbir duam olmadı. İlla olması için dua etmediğim içindir belki bu içimdeki ferahlık. Zira biz kullar hakkımızda hayırlı olanın ne olduğunu asla bilemeyiz. Hayırlısıysa olması için dua etmemiz en doğrusu olacaktır. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Evet yaşım sizlerden birazcık daha küçük ve tahmin ettiğiniz gibi gönlümdeki kişinin sevgisini kazanmak istiyorum ama Rabbime de kendime de onunla haram bir ilişki yaşamayacğıma dair söz verdim yemin ettim ben onunla helal bir birliktelik istiyorum ve şuan için sadece beni sevmesini istiyorum benim için şerse eğer Rabbimin onu hayra döndürücek gücü de var hayırlıya döndürmesi için de çok dua ediyorum

Ama ya o sizi sevmiyorsa.. Ya sizin için hayırlı değilse. Nacizane fikrim böyle illa olsun, illa şu kişi olsun gibi isteklerin yanlış olduğu yönünde. Yine de Allah hakkınızda hayırlısını versin
Amin inşAllah

Sevdiğim insanla helal bir birliktelik istiyorum onun beni sevmesini gönlünde yer etmeyi istiyorum evli ya da hayatına birisi yok
Bunun için dua etmen güzel ama onunla konuşup sevdiğini direk söylemeden arada flörtöz davrananak tavlaya bilirsin bir kaç taktik ile olacak şeyler bu kadar yıpranma.

Benim 20 yıldır ettiğim dua olmadı, dur bakalım bu ne acele?
Hayatımda istediğim şeyin gerçekleşmesi için 20 yıldır ne ezan, namaz, arife, bayram, kandil hiçbirini atlamadım inatla dua ettim. Kabe’ye gidenlerden dua istedim, tüm dini makbul mekanları ziyaret ettim. Hatta yeni bir dua tertibine başladım ama hala yok.
Ben umudumu kesmedim. Bunu okuyan sizler de bana dua ederseniz çok sevinirim. Belki sizin duanız benimkinden daha makbuldür.
Duanız en güzel haliyle , yüzünüzü güldürerek kabul olsun, 20 yıllık sabrınız size hayır olarak geri dönsün inşallah 🤲🏻🤲🏻

Anlıyorum ...siz onunla hiç konuştunuz mu yani herhangi bir sohbet geçtimi aranızda onu bu kadar çok isteme nedeniniz nedir ? Nesini sevdiniz mesela

siz okuduğuma göre koyu müslüman görünüyorsunuz ama evliya duası falan nedir hele de başkalarının adına başkaları için dua etmek diye bişiy olabilir mi. kime göre neye göre evliya bu insanlar kimin favori müslüman olduğunu nerden biliyorsunuz. kendi bildiğiniz cümlelerle içinizden geldiği gibi dua etmektir aslolan. ezberden değil. ve bu kadar inançlısınız ama her şeyin hayırlısını dilemeyi bilmiyorsunuz. herşeyin hayırlısını dilemek ve bu dilek için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışın. olmuyorsa da olmaması gerekiyordur.

Duanız en güzel haliyle , yüzünüzü güldürerek kabul olsun, 20 yıllık sabrınız size hayır olarak geri dönsün inşallah 🤲🏻🤲🏻
Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn😍🙏🏻

Evet yaşım sizlerden birazcık daha küçük ve tahmin ettiğiniz gibi gönlümdeki kişinin sevgisini kazanmak istiyorum ama Rabbime de kendime de onunla haram bir ilişki yaşamayacğıma dair söz verdim yemin ettim ben onunla helal bir birliktelik istiyorum ve şuan için sadece beni sevmesini istiyorum benim için şerse eğer Rabbimin onu hayra döndürücek gücü de var hayırlıya döndürmesi için de çok dua ediyorum
Bu durumu ergenlik döneminde ben de yaşamıştım. O kadar çok seviyordum ki ben de olması için, ayrılmamamız için dua ederdim. Şu an bakıyorum da, Allah iyi ki nasip etmemiş. Eğer Allah, benim dualarımı kabul etseydi şu an ne mesleğim olurdu, ne ayaklarım üzerinde bu kadar sağlam durabilirdim. O zamanlar ayrılık depresyonuna girip kendimi, ailemi o kadar yıpratmış olmanın pişmanlığından başka hiçbir şey kalmadı bana. Eğer o kişi sizin için hayırlısıysa mutlaka yolunuz kesişir. Sadece hayırlısını dilemeniz gerek, belki de istediğiniz gelecekte sizin için şer olacak nereden bilebilirsiniz? Hayatınızda şu an eğitiminiz ve aileniz dışında başka bir şeye bu denli odaklanmamalısınız. İnanın seneler sonra iyi ki böyle olmuş diyeceksinizdir şayet nefsinize uyup da yanlış şeyler yapmazsanız. Duanız hayırlısının olması yönünde olsun her zaman.

Nasip diye birşey var ben o kadar çok bir dilek için dua ettim ki hatta istedikçe acaba nasibimde var da ondan mı Allah bu kadar istememi istiyor diye düşündüm ama olmayınca olmuyor 10 sene istedim olmadı artık da olmaz zaten mümkün değil.Nasip se bir duaya bakar nasip degil de ne yapsan olmuyor

Öyle oturup dua etmekle her isteğimiz kabul olsa keşke. Beklemek yerine dileğinizin gerçekleşmesi için elinizden gelenleri yapmak daha mantıklı olur.

Allah hayırlısını versin size de bize de . Daha başka bir şey diyemiyorum. Çünkü ban yemek istemiyorum.
Hem dua etmek tek başına yeterli gelmez , çabalamak lazım . Öyle dua herşeyi halletse oturalım toplu halde dua edelim koronavirüsün bitmesi ve doların düşmesi için .

Rabbim bu akşam saatinde tüm dua edenlerin duasını kabul etsin inşallah

İnşallah Allah dualarını kabul eder amin 🤲🤲🤲 benimde 4 yıldır duam kabul olmuyor 😔olur bir gün elbet Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah amin 🤲🤲🤲

X