Dualarda buluşalım

haymeana Rabia hanımında niyeti kırıp incitmek değil, yorumlarını okudum naif bir dille yazmış.
Bence kendi aranızda çözebileceğiniz bir sorun
Tamam abla kusura bakma

Sizi üzdüysem özür dilerim.İçimde bir kötülük yok.iyi niyetli olduğunuza inanıyorum.İstediğiniz gibi yapabilirsiniz elbette. Hakkınız helal ediniz.
Önemli değil sadece bu kadar konu için de bu konuyu seçmeniz ve beni insanlar la ALLAH in arasına girmekle ve insanlar a zorla yaptırıyor musum gibi şeyler le itham etmeniz hos olmadı zaten zor ve cetrefilli zamanlar geçiriyorum aşırı hassas vr kırgınim bide öyle diyince acayip kırıldım ama gecti artik önemli değil

KURALLARIMIZ
1-1 kisinin duası 7 gecede tamamlanacak
2- dualar gece 23:00 ve 06:00 arasında okunacak
3- sabah okuma yada dün gece okudum diye dönüş yapılmayacak
4- okumalar aynı gece içinde tamamlanacak
braindamage icin okunacak
OKUMALAR GECE 23:00 TEN SONRA 06:00 KADAR TAMAMLANACAKTIR (BU GECEKİ DUA BİTEDEN DİGER DUAYA GEÇİLMEYECEKTİR)
GÜNDÜZ OKUMA YAPILMAYACAK YAPILSA BİLE LİSTEYE EKLENMEYECEKTİR
2.gece okunacak dua:170
Kişi başına düşen sayi:24
duası okunan kişinin okuyacağı sayı : 26
mazaretli arkadsların sayısı : 24
okumak isteyenler belirtsin
1- S Sargoz mazaretli
2- Saksi_Degilim_Ben okudu (11 fazla)
3- braindamage
4- @mustafabusra
5- Nefs okudu
6- K kalemero okudu
7- L likear okudu
okuyanlar S Sargoz okudum yazsın isteyenler mazaretli arkadsların yerinede okuyabilir

Bunları yapmadığımızı nereden çıkarıyorsunuz? Siz bizim günlük hayatta ne yaptığımızı nerden biliyorsunuz? Kaldıramayacağımız bir yük değil bu buna siz nasıl karar veriyorsunuz? Bu yük bile değil hepimiz gayet memnunum bu durumdan, sizi sıkıntıya düşüren nedir? Amacım polemik yapmak değil ama bunları çıkıp da bu topikte söylemeye hakkınız yok.

haymeana Rabia hanımında niyeti kırıp incitmek değil, yorumlarını okudum naif bir dille yazmış.
Bence kendi aranızda çözebileceğiniz bir sorun
Abla konuyu baştan sona kadar olursa hiçkimsenin zora girmediğini anlayabilecek.
Hepimiz memnunuz sayılardan da duadan da saatten de, kötü niyetli yazmış olmasa da ben hiç hoş bulmuyorum. Amacım polemik yapmak değil, sadece hepimiz memnunken böyle bir konuşmanın geçmesi, o da topik dışından olması ve bizim özel hayatımıza dair bilip bilmeden onu yapın bunu yapın (sanki yapıp yapmadığımızı biliyormuş gibi) demesi hoşuma gitmedi.

KURALLARIMIZ
1-1 kisinin duası 7 gecede tamamlanacak
2- dualar gece 23:00 ve 06:00 arasında okunacak
3- sabah okuma yada dün gece okudum diye dönüş yapılmayacak
4- okumalar aynı gece içinde tamamlanacak
braindamage icin okunacak
OKUMALAR GECE 23:00 TEN SONRA 06:00 KADAR TAMAMLANACAKTIR (BU GECEKİ DUA BİTEDEN DİGER DUAYA GEÇİLMEYECEKTİR)
GÜNDÜZ OKUMA YAPILMAYACAK YAPILSA BİLE LİSTEYE EKLENMEYECEKTİR
2.gece okunacak dua:170
Kişi başına düşen sayi:24
duası okunan kişinin okuyacağı sayı : 26
mazaretli arkadsların sayısı : 24
okumak isteyenler belirtsin
1- S Sargoz mazaretli
2- Saksi_Degilim_Ben okudu (11 fazla)
3- braindamage okudu
4- @mustafabusra
5- Nefs okudu
6- K kalemero okudu
7- L likear okudu
okuyanlar S Sargoz okudum yazsın isteyenler mazaretli arkadsların yerinede okuyabilir

Ibadetin zahmetlisi daha cok makbuldur.. dediginiz gibi gece uykudan uyanip namaz kilmak gece namazi uyuyup uyandiktan sonra biraz zorken kilinir daha sevaptir.. herkes uykudayken ibadet etmek de sevaptir ayni bizlerin yaptigi gibi.. ve zaten duayi okuduk illa hemen kabul olsun dersek o dua kabul olmaz oncelikle Allah icin okuyoruz sonra Rabbim hayirlisini gorurse nasip ederse olur.. ben kimsenin burda illa dua bitince kabul olacak yoksa konu sahibi bizi kandirdi hesap versin diye katildigini düşünmüyorum.. son olarak cogu duanin esmaninda sayisi ve yapilma sekli vardir.. kimse Allahla insanlarin arasina giremez maksati dua olan zaten oyle bi konuda toplu duada yer almaz.. bende dusunduklerimi soylemek istedim saygilarimla..

Burda olanlar yanii bizler duâ ile Rabbinden hacetlerini isteyenler.
Tabii kii biliyoruz vermekde vermemek de O'nun elinde.
Kabul etmediği dualarimizda bile O'na sukrediriz vardır bir bildiği diyee.

Hemm haymeana arkadaşımızdan da Rabbim razı olsun.
Allah la kul arasına giriyorsun demişsin tam aksine bize güzel bir şeye vesile oluyor.
Aslında siz giriyorsunuz Rabbimle aramiza siz hangi sıfatla duâmizi kabul etmeyecegini ima ediyorsunuz kii.
Ne kadar coksunuz yapmayanlara da yapanlarada illa bir kulp takiyorsunuz yaa.
Siz Gidin kendi kendinize en güzelini en layigini yaşayın karismayin.

Arkadaslar mustafabusra arkadaş imiz rahatsız lanmis o yüzden okuyamsmis bu gece ilk onun eksigi tamamlanacak haberiniz olsun o tamamlandıktan sonra da bu gece ki dua mızı yapacağız
Allah in izniyle. ..

3.gün 220 tane okunacak yani kiş başına 31 duası okunan 34 okuyacak

Arkadaşım o kadar çok yanlış bir yorum yapmışsıniz ki değinmeden gecemedim yolumuz yönümüz belli ALLAH kimin ne zamk nerde ve ne şekilde ettiği duanin kabul olacağı hiç belli değil bu da o yollardan bir tanesi daha önce denenmiş ve faydası görülmüş öyle kafamizdan uydurgumuz bir şey değil yani.... Arkadaşınızda düzenli okuma yapılması ve bildirim için kendince kurallar koymuş hepsi bu .... Burada bir araya gelip duasını yapan arkadaşları niyetinden uzaklastirarak bence siz engel oluyorsunuz

ben arkadaşın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. sakinliğini ve üslubunu hiç bozmamış ve defalarca özür dilemiş kırmak istemediğini söylemiş. kendi bildiğiince uyarı yapmış sadece. sakin olmakta fayda var. duamıza devam ediyoruz zaten.

Bnde sakince düşüncemi belirttim kimseyi kırmak niyetinde değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…