Dualarda buluşalım

Eksik varmi diye sormak istemiştim , liste yayinlamissin sanırım cnm

[QUO TE="mustafabusra, post: 43554572, member: 702559"]Eksik varmi diye sormak istemiştim , liste yayinlamissin sanırım cnm[/QUOTE]
Tel den olmuyor kuzum biraz sonra bilgisayar dan girip duzeltecem

KURALLARIMIZ
1-1 kisinin duası 7 gecede tamamlanacak
2- dualar gece 23:00 ve 06:00 arasında okunacak
3- sabah okuma yada dün gece okudum diye dönüş yapılmayacak
4- okumalar aynı gece içinde tamamlanacak
braindamage icin okunacak
OKUMALAR GECE 23:00 TEN SONRA 06:00 KADAR TAMAMLANACAKTIR (BU GECEKİ DUA BİTEDEN DİGER DUAYA GEÇİLMEYECEKTİR)
GÜNDÜZ OKUMA YAPILMAYACAK YAPILSA BİLE LİSTEYE EKLENMEYECEKTİR
2.gece okunacak dua:170
Kişi başına düşen sayi:24
duası okunan kişinin okuyacağı sayı : 26
mazaretli arkadsların sayısı : 24
okumak isteyenler belirtsin
1- S Sargoz mazaretli
2- Saksi_Degilim_Ben okudu (11 fazla)
3- braindamage
4- M1601B
5- @NEFSSEMS okudu
6- K kalemero okudu
7- L likear okudu
okuyanlar S Sargoz okudum yazsın isteyenler mazaretli arkadsların yerinede okuyabilir

Hayırlı olsun.Allah gönlünüze göre versin.
KAYNAK:Araştırmacı yazar ADEM şener HOCA Efendi den diye bir okuma adeti başlatmışsınız.Baya da katılımcı var.Size bunu öğreten insan kimmiş araştırdınız mı? Acaba kendisi hiç yapmış mı ki sizlere yapın demiş.Böyle bir dua şeklini bizim Peygamberimiz yapmış mı? Başkalarına yapın demiş mi? Bizim Kuran ve Sünnetten başka kaynak ve yol göstericimiz olabilir mi.?
Herkesin her dediğine neden düşünüp tartmadan inanıyorsunuz?
Allah ve Resulunun yolundan ayrılmayın.Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) Hadisinde kolaylaştırın,güçleştirmeyin demiyor mu?
Gece 23 - sabah 06- arasındaki saatlerde okuncakmış.Kim diyor bunu? Gökten ayet mi indi.Kuranda mı yazmış? Peygamber mi demiş? Hangi sahabi yada evliya yazmış. Neden insanlara kaldıramayacakları görevler veriyorsunuz?
Sevgili arkadaşlar sizleri üzmek yada kırmak gibi bir düşüncem yok.Yanlış anlaşılmaktan Allah'a sığınırım.
Allah ve Resulu bizden ne istemişse onu yapmaya çalışalım.5 vakit namazı kılmaya gayret edelim.Geceleri Kuran okuyalım.AZ da olsa devamlı olan değerlidir.Şu saatte diye dayatma yapmıyorum.kimse YAPAMAZ. Geceleri uyanabilen hiç olmazsa 6 rekat teheccüd namazı kılabilir.Hacetleriniz için duanın kabul olduğu vakitleri seçin.FARZ NAMAZLARDAN SONRA,Gece insanlar uykudayken SEHER VAKİTLERİNDE.. Başka neler yapılabilir?
Sadaka verin.Çocukları fakirleri sevindirin.Bunun gibi şeyler duanızın kabul olmasına vesile olur.....

Son düzenleme:
Ameller niyet e goredir derler bix niyetimizi temiz tuttuk basladik niyetimiz de duamizda temiz kötü yada art niyetli degil ki gece ibadet edenler de var bu duayi bi kac yerde duydum ve gördüm evet araştırma uapmadim ama kotu bir şey yapmiyoruz Allah kelami okuyoruz ki bazi dua larin ve esmalarin sayısı ve yapılış sekli var dir

[QU kişi değilim taviki kurali olacak ki aksama olmasınOTE="Rabia2015, post: 43554763, member: 716494"]Hayırlı olsun.Allah gönlünüze göre versin.
KAYNAK:Araştırmacı yazar ADEM şener HOCA Efendi den diye bir okuma adeti başlatmışsınız.Baya da katılımcı var.Size bunu öğreten insan kimmiş araştırdınız mı? Acaba kendisi hiç yapmış mı ki sizlere yapın demiş.Böyle bir dua şeklini bizim Peygamberimiz yapmış mı? Başkalarına yapın demiş mi? Bizim Kuran ve Sünnetten başka kaynak ve yol göstericimiz olabilir mi.?
Herkesin her dediğine neden düşünüp tartmadan inanıyorsunuz?
Allah ve Resulunun yolundan ayrılmayın.Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) Hadisinde kolaylaştırın,güçleştirmeyin demiyor mu?
Gece 23 - sabah 06- arasındaki saatlerde okuncakmış.Kim diyor bunu? Gökten ayet mi indi.Kuranda mı yazmış? Peygamber mi demiş? Hangi sahabi yada evliya yazmış. Neden insanlara kaldıramayacakları görevler veriyorsunuz?
Sevgili arkadaşlar sizleri üzmek yada kırmak gibi bir düşüncem yok.Yanlış anlaşılmaktan Allah'a sığınırım.
Allah ve Resulu bizden ne istemişse onu yapmaya çalışalım.5 vakit namazı kılmaya gayret edelim.Geceleri Kuran okuyalım.AZ da olsa devamlı olan değerlidir.Şu saatte diye dayatma yapmıyorum.kimse YAPAMAZ. Geceleri uyanabilen hiç olmazsa 6 rekat teheccüd namazı kılabilir.Hacetleriniz için duanın kabul olduğu vakitleri seçin.FARZ NAMAZLARDAN SONRA,Gece insanlar uykudayken SEHER VAKİTLERİNDE.. Başka neler yapılabilir?
Sadaka verin.Çocukları fakirleri sevindirin.Bunun gibi şeyler duanızın kabul olmasına vesile olur.....[/QUOTE]
Tek

Sizin dediginize göre biz bi nevi günah işliyor uz öyle mi ?

Allah'la kul arasıan giriyorsunuz.kurallar koyuyorsunuz.insanları zorlayamazsınız.Niyetiniz iyi olabilir aam sonuçlarını da hesaplayın. Peki duaların kabul oldu mu? Diyelim ki sizin dediğiniz şekilde herkes yaptı.Duası olmadı istediği gerçekleşmedi. O kişi Allaha karşı kırgınlık yada kızgınlık hissederse buna sebep olmuş olmuyon mu?

[QU OTE="Rabia2015, post: 43554897, member: 716494"]Allah'la kul arasıan giriyorsunuz.kurallar koyuyorsunuz.insanları zorlayamazsınız.Niyetiniz iyi olabilir aam sonuçlarını da hesaplayın. Peki duaların kabul oldu mu? Diyelim ki sizin dediğiniz şekilde herkes yaptı.Duası olmadı istediği gerçekleşmedi. O kişi Allaha karşı kırgınlık yada kızgınlık hissederse buna sebep olmuş olmuyon mu?[/QUOTE]
Ben kimseye zorlama yapmıyorum dua yi kabul edip etmemek Allah in iradesi n dedir biz kullar isteriz karar Allah a aittir kimseye okumak zorundasınız demedim kimseye de illa okuyacaksınız da demedim isteyenler kendi geldi okudu
Bisey daha soracağım o kadar konu varken neden bu konu merak ettim

Öyle birşey le itham ediyor sunuz ki neredeyse insanları yoldan cikardigimi soyleyeceksiniz

Konu başlığı ilgimi çekti.Her türlü hacetimiz için beraber okuyalım yazmışsın.İnsanlar arayış içinde.Sorunlarına dertlerine çare arıyorlar.Siz de bende onlar da Allah'a inanmışız. Elbette kime yönelcez.Allaha.

[QUO basTE="Rabia2015, post: 43554947, member: 716494"]Konu başlığı ilgimi çekti.Her türlü hacetimiz için beraber okuyalım yazmışsın.İnsanlar arayış içinde.Sorunlarına dertlerine çare arıyorlar.Siz de bende onlar da Allah'a inanmışız. Elbette kime yönelcez.Allaha.[/QUOTE]

Konu başlığıma benzer bi cok konu var neden benim konum

Estağfirullah.Yanlış anlaşılmaktan Allaha sığınırım. Allah ve Resulunun yaptırtmadığını Kuranda sünnette olmayan şeyleri insanlara zorlamayalım.Dinimizi zorlaştırmayalım.İnsanların umutlarını yitirmesine yol açmayalım diyorum. istediğin kadar Ayetel kürsi oku.ama insanları sayılara zorlama.

Zorlamiyorum
Evet bu kadar konu ve benzer baslik varken ne diye bu konu gerçekten merak ettim ki baya rağbet var dedigin de hepi topu 6 kisi benden başka yanlış anladım hatta kırıldım ve sinirlendim

Sizi üzdüysem özür dilerim.İçimde bir kötülük yok.iyi niyetli olduğunuza inanıyorum.İstediğiniz gibi yapabilirsiniz elbette. Hakkınız helal ediniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…