💙🤲 Dualarda Buluşalım 🤲💙

Kızlar dışardayım yazdıkalrınızı okuyamadım whiteice arkadaşımız için okuduğumu haber vermek istedim eve geçince yazılanları okuyabilicem

Her bir kişiye 313 adet okuyalm sıradakine geçelim süre 1 gün olsn hemen okunur sanırım salatin Münci ayı bilemiyorum ama 1 defa mı okuyacagz onu duaya başlamadan falan
Salati muncinayi isterse dua sahibi okusun ikisi bir okumak fazla gelirse diğer arkadaşlar için

Kızlar bir an evvel baslayalım hatta herkes ismini ve duasını yazsa ben önden gidebilirim sizler için, önümüzdeki hafta dogumum olur muhtemelen
Canim bir arkadaşımızın duasi kaldı oda bitsin yarın başlayalım
ve yahut bitiren arkadaşlar yeni duamiza başlayalım mi bugün

Kizlar oncelikle zikrin anlamını paylaşıyorum daha sonra dua listemize geçelim inşaAllah

“Sübhânallâhi ve bi-hamdihi” zikri anlamı ; “Ben, Allah’ı ulûhiyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamd ederim”

(1.) Ebu Zer radıyallahu anh şöyle dedi: “Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem bana: “Allah’ın en çok hoşlandığı sözü sana bildireyim mi? Allah’ın en çok hoşlandığı söz, ‘Subhânallâhi ve bi-hamdihi’ demektir” buyurdu.” (Müslim)

(2.) Rasulullah sallallâhu aleyhi ve sellem’e; ‘sözlerin en faziletlisi hangisidir?’ diye soruldu. Şöyle buyurdu: Allah’ın melekleri ve kulları için seçtiği ‘Subhânallâhi ve bi-hamdihi’ sözüdür.” (Müslim)

(3.) “Dile hafif, mizana konduğunda ağır gelen ve Rahman olan Allah’ı hoşnut eden iki cümle vardır: ‘Subhânallâhi ve bi-hamdihi, sübhânallahi’l-azîm.’ (Ben, Allah’ı ulûhiyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamd ederim. Ben, Yüce Allah’ı ulûhiyet makamına yakışmayan sıfatlardan da tenzih ederim)” (Buhari-Müslim)

(4.) “Kim, sabah akşam yüz defa ‘subhânallâhi ve bi-hamdihi’ derse, onun söylediklerinin bir mislini veya daha fazlasını söyleyen kimse dışında hiçbir şahıs, kıyamet gününde onun söylediğinden daha faziletli bir zikirle gelemez.” (Müslim)

(5.) “Bir kimse, günde yüz defa ‘subhânallâhi ve bi-hamdihi’ derse, onun günahları denizköpüğü kadar bile olsa hepsi bağışlanır.” (Buhari-Müslim)

(6.) “Bir kimse ‘subhânallâhi ve bi-hamdihi’ derse, cennette onun için bir hurma ağacı dikilir.” (Tirmizi-İbni Mace)

Arkadaşlar gunluk kendiniz icin 100 defa çekin bu zikri, zikri çekerken ilk onceligimiz Allahın rızasını kazanmak sonra da inşaAllah dualarimizin hayırlısı ile kabul olmasidir

Subhânallâhi ve Bihamdihi

Herkes dua sahibi için 313 adet okuyacak

Öncelikle 21 Estağfirullah el azim cekelim sonra Peygamber Efendimize salavat getirip Besmele cekerek arkadasimiz BÜŞRA'nın duasını edelim K Khvekokusu20 BÜŞRA'nın duası

İsmim BÜŞRA duam bebegimi saglıklı ve kolay bir sekilde kucagıma alabilmek ve cocuklarımı saglık sorunları olmadan büyütmek hepinizden Allah razı olsun

Daha sonra Peygamber Efendimize tekrar salavat getirip Subhânallâhi ve Bihamdihi zikrini çekmeye başlayalım arkadaşlar her 100. Zikre geldiğimize BÜŞRA nin niyetini hayırlısı ile kabul et Allah 'ım diye dua edelim arkadaşımızın ismini dua ederken net bir şekilde belirtelim abdest şartı yok ama abdestli olunursa çok daha iyi olur kibleye yönelerek huşu içinde çekmeye özen gösterelim

@zeyno19
@cansu_tr
@yalutserkan
@Bademmm38
@mer_4260
@tospaagtd
@feslegen

Kızlar etikelemeler çıkmadı nedense

Zeyno19 kardeşim için okudum Allah kabul etsin inşallah.. duası+her 100de bir ismi ile birlkte 4 kez ismini söyledim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…