Dua kardeşliği

"Temiz ağızla dua etmek" demek, bir başkasından dua istemek ve dua ettirmek demektir. Çünkü başkasının ağzı bize göre temizdir. Onunla sizin günah işlemeniz söz konusu olmadığı gibi bu mümkün de değildir. Bu nedenle bazı özel durumlarda dua ettirmenin tesiri etmekten daha büyüktür. Tabii bu kişinin kimden dua istediğine de bağlıdır.

Cenab-ı Hak: “Ey Musa! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin bir ağızla dua et, sığın! Yahut da kendi ağzını günahtan, kötü sözlerden arıt, temizle; Ruhunu günah yükünden kurtar, çevik hale getir.” Buyurdu. Hz. Musa; “Benim öyle bir ağzım yok!” Dedi. Cenab-ı Hak da buyurdu ki:

“Öyle ise bize başkalarının ağzı ile dua et!” Çünkü sen, başkasının ağzıyla günah işlemediğin için o ağız senin için temizdir, günahsızdır. Öyle hareket et ki, başkalarının ağzı gece gündüz sana dua etsin. Sen, başka birinin ağzı ile kötü söz söylemediğin, günaha girmediğin için o başka birinin özür dileyen ve dua eden ağzı yok mu, işte o ağız senin için günah etmediğin ağızdır.”

Peygamber Efendimiz: “Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz!” buyurmuştur. Ashabı Kiram: “Bize böyle diller lütfet ey Allah'ın Resulü!” demişler. Peygamberimiz de buyurmuş ki; “Bazınız bazınıza dua etsin. Çünkü sen, onun diliyle kötü söz söylemedin; o da senin dilinle günaha girmedi.” Buyurmuştur.

Kişinin yanında bulunmayan mü'min kardeşine dua etmesi, Allah'ın makbulü olur, başucunda bu işe memur edilmiş melek o kardeşine dua ettikçe; “Âmin!” der. “Sana da dua ettiğin gibi olsun!” ve “Kardeşin kardeşe gıyabında duası reddedilmez!” ve “İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası, öbürü de müminin kardeşine gıyabında ettiği dua

Var mısınız birbirinizin gıyabında temiz ağızla dua etmeye kardeşler :KK16:

Allah cümlemizin gönlünden geçenleri hakkında hayırlı kılsın inşaallah... Hepimizi ameli makbul , duası kabul salih kullarından eylesin inşaallah AMİN...

bu topakta

kişi hacetini söylemek istemiyorsa da örneğin ................... kişinin gönlündeki hacetinin hakkında hayırlısıyla olması için yardım et Rabbim şeklindeki niyetle kişi bizden onun için nasıl ne şekilde okuyarak ona yardımcı olmamızı istiyorsa örneğin 1001 fatiha mı 4444 salat-ı tefriciyye mi 100 - 500 -1000 salavat mı yardım etmeye daha doğrusu bir dua ekibi oluşturmaya çalışacağız amaç bu

belli bir plan da yaparız örneğin cuma günleri peygamber efendimiz( s.a.v ) e 10000 -20000 salavat getiririz buna burada kendimiz istişare ile karar veririz....

cuma akşamları ölmüşlerimize yasin- i şerif okuyabiliriz...

Allah geçinden versin bir ölen yakınımız varsa 70000 tevhid çekebiliriz...

Sınava girecek iş başvurusu yapacaklarımız olur ve şunu okur musunuz diyebilir alarak yardımcı olmaya çalışırız...

hasta olan vardır ya da hastası olan vardır şifa için okunmasını istediği şeyler olabilir ....

zaten kişinin kendi hacetleri olabilir ve bu konuda yardım ister dua ekibinden vs

böyle bir plan çizeriz inşaallah Rabbim utandırmasın AMİN ...

arkadaşlar sürekli burada kime ne okunacağını nasipse güncelleyeceğim

Allah şimdiden desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden razı olsun ve de Allah kabul etsin inşaallah

10 kez allahuekber
10 kez hamd edip ( Elhamdulilllah demek ya da sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim gibi )
10 kez estağfrullah çekip
10 kez salavat

isteyenler katılabilir duamız kabul olsun inşaallah AMİN
Allah razı olsun

bu dua kardeşliği devam ediyor mu devam ediyorsa benim çocuğum olmuyor 500 kişiye yasin okutuyorum ama kişi sayısını toplayamadım bana yardım eder misiniz msj bekliyorum yardım etmek isteyen arkadaslar benim adıma(adım hicran) çocuk olması dileğiyle her kişi sadece bi yasin dualarınızı bekliyorum :KK34:

bu dua kardeşliği devam ediyor mu devam ediyorsa benim çocuğum olmuyor 500 kişiye yasin okutuyorum ama kişi sayısını toplayamadım bana yardım eder misiniz msj bekliyorum yardım etmek isteyen arkadaslar benim adıma(adım hicran) çocuk olması dileğiyle her kişi sadece bi yasin dualarınızı bekliyorum :KK34:

Ben okurum bir yasin cnm yarina.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba canım seve seve okurum yalnız şu an adetliyim

belli bir zamanı var mı ?

anneme de söylerim sanırım o da okur
haberleşiriz
Allah hakkkında hayırlısını versin

Aminnn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar ben hayırlısıyle evlenmek istiyorum, cuma günü sela ile ezan arası 21 taha süresi okunursa ALLAHIN izniyle evlilik olurmuş. ama tek kişinin okuması mümkün değil.7kişi okunsa adam başına 3 tane düşer olede oluyormuş.ben yarın kendim için yapmak istiyorum benim için sela ile ezan arası 3 taha okuyabilcek 6 arkadaş varmı aranızda eger varsa yarın okuyabilecekler bana mesajla ulaşırsa sevinirim yada burdanda yazabilirsiniz.şimdiden ALLAH razı olsun.

kızlar ben hayırlısıyle evlenmek istiyorum, cuma günü sela ile ezan arası 21 taha süresi okunursa ALLAHIN izniyle evlilik olurmuş. ama tek kişinin okuması mümkün değil.7kişi okunsa adam başına 3 tane düşer olede oluyormuş.ben yarın kendim için yapmak istiyorum benim için sela ile ezan arası 3 taha okuyabilcek 6 arkadaş varmı aranızda eger varsa yarın okuyabilecekler bana mesajla ulaşırsa sevinirim yada burdanda yazabilirsiniz.şimdiden ALLAH razı olsun.

taha süresine baktım. 9 10sayfa :KK50: yoksao kurdum. aslında o saate işte olmasam 9 10 sayfasınada bakmamda. kbakma canım

ben 5tane alayım dağıtırım inşALLAH bende.

merhaba arkadaşlar banu sultan rumuzlu arkadaşımızın babası vefat etti Allah rahmet ve merhamet eylesin sual kolaylığı nasip etsin ...

amca için 70000 kelime-i tevhid başlatıyoruz ....destek vermek isteyenler aldıkları sayıyı düşerek listeyi devam ettirsinler... şimdiden Allah razı olsun

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000

----------------------
kalan 65000

merhaba arkadaşlar banu sultan rumuzlu arkadaşımızın babası vefat etti Allah rahmet ve merhamet eylesin sual kolaylığı nasip etsin ...

amca için 70000 kelime-i tevhid başlatıyoruz ....destek vermek isteyenler aldıkları sayıyı düşerek listeyi devam ettirsinler... şimdiden Allah razı olsun

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000

----------------------
kalan 55000

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
----------------------
kalan 52000

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
helinim 5000
----------------------
kalan 47000

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
helinim 5000
agustos 500
----------------------
kalan 46500

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
helinim 5000
agustos 500
bulut1berrak 1000
----------------------
kalan 45500

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
helinim 5000
----------------------
kalan 47000

merhabalar farmasi. yazını harefketlerden gördüm. banusultanın babasından haberim yoktu, başı sağolsun arkadasımızın. Allah rahmet eylesin. amca cennette eşiyle buluşsun inşaallah. hasta mıydı acaba, haberim hyoktu. iş yerinde malum yere giremiyoruz, ben de şimdilik 3000 alayım. bitirince haber veririm.

banusultan arkadasım görüyorsan başın sağolsun. Allah babana gani gani rahmet versin. size de sabırlar diliyorum

70000 kelime- i tevhid

Farmasi 5000
Banu sultan 10000
Nurlum 3000
helinim 5000
agustos 500
bulut1berrak 1000
sert sessiz 3000

----------------------
kalan 42500

X