dua arkadasligi

Ayetel kursi okuyalim diyenler cogunluktaydi. Herkese 313 ayetel kürsi okuyalim. Kisi basi 24 ayetel kürsi dusuyor. Ben 25 okuyayim boylece 313 tamamlaniyor.

1. Siradaki papatya arkadasimizdan baslayalim :)

1. papatya_4407 =
2. Tavuk_suyu_ (pakize) =
3. hayal_hatun = okudu
4. sl_12 (seval) = okudu
5. bcgirl (begüm) = okudu
6. C cansu_tr (cansu) =
7. Nara87 (gulnar) =
8. Y yigitelf (elif) =
19. hmbg (hatice) =
10. OMRUM79 (derya) = okudu
11. @aybukegrsl =

12. Salverys (ebru) =
13. miyomim =

Papatya için okudum Rabbim kabul etsin inşallah

Ayetel kursi okuyalim diyenler cogunluktaydi. Herkese 313 ayetel kürsi okuyalim. Kisi basi 24 ayetel kürsi dusuyor. Ben 25 okuyayim boylece 313 tamamlaniyor.

1. Siradaki papatya arkadasimizdan baslayalim :)

1. papatya_4407 =
2. Tavuk_suyu_ (pakize) =
3. hayal_hatun = okudu
4. sl_12 (seval) = okudu
5. bcgirl (begüm) = okudu
6. C cansu_tr (cansu) =
7. Nara87 (gulnar) =
8. Y yigitelf (elif) =
19. hmbg (hatice) = okidu
10. OMRUM79 (derya) = okudu
11. @aybukegrsl =

12. Salverys (ebru) = okudu
13. miyomim =

Benimde yaklasiyo kizlar bnde soracaktim adetliyken okuyabilir miyiz diye ? . veya esma okuyalim okumadigimz sure .. bnde takipteyim :)
hmbg arkadasimizin da dedigi gibi arastirdim biraz, adetliyken kuran dan hic bir ayet okunmaz diyor canim.
Sadece dua maksatli okunur diyor anlayamadim ben de :s

Adetliyken ayet okunmaz yani ayetel kürsi de okunmaz. Abdestsiz ezberden okuma dediğimiz namaz abdesti için geçerli, namaz abdestin yoksa Kuran’a bakarak hiçbir ayeti okuyamazsın ama ezberden okuyabilirsin. Gusül abdesti yokken ise hiçbir ayeti baştan sona okuyamazsın. Benim araştırdığım kadarıyla dua niyetine değil de yunus peygamberin duası bir ayetin baştan sona kadarki hali değil, kendisi bir ayet etmiyor yani. Bir ayetin içindeki bir kısım olarak geçiyor. Dolayısıyla ayeti baştan sona gusülsüz okuyamıyoruz. Kuranı elimize alarak okuyacaksak namaz abdestimiz olmadan da okuyamıyoruz ama ezberden okuyabiliyoruz.

Çok karışık yazdım ama anlaşılmayan hususu açıklayabilirim diye düşünüyorum:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…