Down sendromlu bebeğimi aldırmalımıyım yardım edin

Sisi8228

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
8
12
45
41 yaşındayım 2 kızım var ailede geçmişte down sendromlu kimse yok 5 aylık hamileyim amniyosentez sonucun down sendromlu çıktı bebeğimi aldırmaya kıyamıyorum ve sakat denilen bir çok çocuğun sağlıklı doğduğu söyleniyor Allah büyük diyorum içim acıyor sizce ben napmalıyım 1 hafta vaktim var bunu yapmak istemiyorum fikir verin lütfen

Sakın aldırma canım Allah'ın sana verdiği bir can inan bana uzun bir süredir bebek istiyoruz tüp bebekle ile hamile kaldım böyle bir şey başıma gelse asla aldırmam rabbimin bana nasip ettigine ben karışmam..burada bir sürü arkadaşım tedavi görüyor hepsi bir evlat sahibi olmak için çabalıyor.. rabbim sana mükâfatını verir ya bu dünyada ya öbür dünyada sakın böyle bir yanlış yapma

41 yaşındayım 2 kızım var ailede geçmişte down sendromlu kimse yok 5 aylık hamileyim amniyosentez sonucun down sendromlu çıktı bebeğimi aldırmaya kıyamıyorum ve sakat denilen bir çok çocuğun sağlıklı doğduğu söyleniyor Allah büyük diyorum içim acıyor sizce ben napmalıyım 1 hafta vaktim var bunu yapmak istemiyorum fikir verin lütfen
İki kızınız varmış Allah bağışlasın onlar nasıl evladınız ise karnınızdaki de evladınız. Kıymayın lütfen ona. Biliyor musunuz ki belki onun doğumuyla ne mucizeler yaşayacaksınız. Dua edin sağlıkla doğsun

Bana da demislerdi amniyosentez bile yaptirtmadim
Cunku bi caresi yoktu ne gerek var bilsem ne bilmesem ne dedim
Bi arkadasim yaptirdi %100 dediler aldirmadi
Kiz senden benden zeki dogdu masallah
Benim kizimda da bisey cikmadi

Aldir veya aldirma demek kimsenin harci degil. Siz birisi down sendromlu 3 cocukla cebellesirken, her gununuz zorlukla gecerken burada size aldirma mucizeler olacak diyenler sizi hatirlamayacak, evde sicak caylarini yudumlayacaklar.

Ha lafim sadece aldirma diyenlerde degil tabiki. Bekara kari bosamak kolaydir aldir diyenlerde siz evlat acisi vicdan azabi vs cekerkende yanınızda olmayacak. Bu zor sinav sizin. Kararda sizin. Bas ederim diyorsaniz dogurun. Bas edemem diyorsaniz aldırın.

İki kızınız varmış Allah bağışlasın onlar nasıl evladınız ise karnınızdaki de evladınız. Kıymayın lütfen ona. Biliyor musunuz ki belki onun doğumuyla ne mucizeler yaşayacaksınız. Dua edin sağlıkla doğsun
Allah razı olsun içimi rahatlattınız bende Allah'ıma sığınıyorum dua etmekten başka çarem yok içimde kıpırdayışını hissediyorum nasıl kıyabilirim ben ona

Allah razı olsun içimi rahatlattınız bende Allah'ıma sığınıyorum dua etmekten başka çarem yok içimde kıpırdayışını hissediyorum nasıl kıyabilirim ben ona
Kıymayın zaten. Allah size güç kuvvet bebeğinize de sağlık şifa versin. Kucağınıza sağlıkla alın. Allah böyle güzel bir bebek vermiş size. Ona hediyenizmiş gibi bakın.

Gerçekten mi çok sevindim Rabbim büyüktür inşallah bende böyle bir mucize yaşarım

Canım ya kiyamam ona ben
Böyle bişey yapmayın sakin rabbime siginin pek anlamam ama insAllah testler yanılır kim bilir rabbimin dediği olur o bir ol der oluverir
Belki simdi bakimi sorumlulugu gozunuzu korkutuyo ama hiç belli olmaz öyle bir güç gelir ki
Hem belli olmaz belki de testler yanlış cikcak
Ama boyle bişey yapmayın bu vebali almak istemezsiniz

Bebeğinizi öldüreceksiniz bizden onay mı bekliyorsunuz.. Allah merhamet versin ..

Benim kuzenimin cocugunada o teşhisi koydular az daha oda aldıracaktı ama vazgecti iyiki vazgecti cocuk gayet normaldi

Böyle bilgi eksikliği içeren kulaktan dolma bilgilerle insanları yanıltmamalısınız. İkili üçlü testler ya da fetal dna testi tahmin testleridir ancak CVS ve Amniyosentez %99 kesin teşhis koyan bir tahlildir. Bu sebeple ikili 3lü test fetal dna testi vs başka birşey amniyosentez ve cvs başka birşey.

Tabi çocuğu aldırıp aldırmamak bambaşka bir konu bu konuda birşey söylemek çok zor. Aldıracaksan bir hayata son vermenin inanç ve vicdani yükü, diğer tarafta hem çocuk hem anne baba için zorluklarla dolu bir hayata hazırlık ...

X