Dövme Dövmem var kan veremiyorum :(

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

NazliSen

YeniGelin
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2011
77
1
Benimde dövmem var. Bilezik taktığımda altın taktığımda uyumsuz görüntü oluştu . Pişman olmadım ama olmasaydı iyi olurdu dedim .

Asıl üzüntüm kan veremediğim de oldu. 5 yıl kan veremiyorum kızlar :KK50:

(Sol kolumda eşimle bnm adım yıldızlar. sağ kolumda elimin üzerinde tribal ve sırtımda var )

Benimde dövmem var. Bilezik taktığımda altın taktığımda uyumsuz görüntü oluştu . Pişman olmadım ama olmasaydı iyi olurdu dedim .

(Sol kolumda eşimle bnm adım yıldızlar. sağ kolumda elimin üzerinde tribal ve sırtımda var )

merhaba ,

Benimde dövmem var fakat beş yıl kan verilemediğini bilmiyordum. Kan bankasından falan mı söylediler, merak ettim de nedeni neymiş acaba? Biliyorsanız cevap verebilirmisiniz.

yo hayır kan verebilirsiniz bemim 4 yıldır dövmelerim var ve sonuncusunu geçen sene yaptırdım son dövmenizi yaptırdıktan sonra gidip hiv (aids) ve hapatit için kan tahlili yaptırmanız gerekli ki bunu zaten dövme yaptırdıktan sonra kesin yaptırmalısınız ne olursa olsun yaptırdığınız yer ne kadar temiz olursa olsun yine de bir risk var kan tahlilinden sonra sonuçlarınız yanınızdaysa rahat rahat kan verebilirsiniz ben veriyorum keza :KK51:

yo hayır kan verebilirsiniz bemim 4 yıldır dövmelerim var ve sonuncusunu geçen sene yaptırdım son dövmenizi yaptırdıktan sonra gidip hiv (aids) ve hapatit için kan tahlili yaptırmanız gerekli ki bunu zaten dövme yaptırdıktan sonra kesin yaptırmalısınız ne olursa olsun yaptırdığınız yer ne kadar temiz olursa olsun yine de bir risk var kan tahlilinden sonra sonuçlarınız yanınızdaysa rahat rahat kan verebilirsiniz ben veriyorum keza :KK51:

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

Geçen aylardan birinde arkadaşım kanserdi :KK50: Kan veriyorlardı her hafta . Bende gittim . 5 yıl kan veremezsin çnkü dövme yaptırdığın yerde bulaşmış bir hastalık yada mikrop kapmışlık olabilir dediler. Netten de baktım evet almıyorlar :KK50:bazı yerlerde 6 ay bazı yerlerde 1 sene deniyor. ama bana 5 yıl dediler. Baya büyük bir hastane. ve almadılarda zaten :KK50:

"Vücudunuzun her hangi bir yerini deldirmek (pearcing), dövme veya akupunktur yaptırmak sizin için hastalık bulaşma riski taşır. Bu yüzden son bir yıl içinde kulak veya cildinizin başka bir yerini deldiren, döğme, akupunktur yaptıran veya başkasına batırılmış iğne kazara kendisine batanlar bu olaylardan 12ay sonrasına kadar kan veremezler."

:44:

Geçen aylardan birinde arkadaşım kanserdi :KK50: Kan veriyorlardı her hafta . Bende gittim . 5 yıl kan veremezsin çnkü dövme yaptırdığın yerde bulaşmış bir hastalık yada mikrop kapmışlık olabilir dediler. Netten de baktım evet almıyorlar :KK50:bazı yerlerde 6 ay bazı yerlerde 1 sene deniyor. ama bana 5 yıl dediler. Baya büyük bir hastane. ve almadılarda zaten :KK50:

"Vücudunuzun her hangi bir yerini deldirmek (pearcing), dövme veya akupunktur yaptırmak sizin için hastalık bulaşma riski taşır. Bu yüzden son bir yıl içinde kulak veya cildinizin başka bir yerini deldiren, döğme, akupunktur yaptıran veya başkasına batırılmış iğne kazara kendisine batanlar bu olaylardan 12ay sonrasına kadar kan veremezler."

:44:

hımm açıkcası bunları ben bilmiyordum ve bilmeyen çok insan olabilir diye düşünüyorum. shewe 'nin dediği gibi yapılan işlem sonrası kan testi yaptırmak lazım ve bunu herkese söylemek lazım.
Hastanelere göre süre değişikliği oluyor anlaşılan, yapılan testin sonuçları yanında olduğunda gösterilir ve acil durumlarda kan ihtiyacı olan kişilere yardımcı olunabilir belkide.

bir seneyi gecmemişse dovmeniz veremezsiniz hatta buna akupuntur ve kulak deldirme bile dahil sırf dovme degil 5 seneyi kim dedi merak ettim

ilginç 5 yıl demeleri kan yoluyla bulaşan hastalıkların tahlillerde görünmesi max 6 ay sürer ki bazı hastaneler 1 yıla kadar almıyorlar evet ama kan alındığında nakilden önce zaten test ediliyor hepsi 5 yıl neymiş??? o o hastanenin çılgınlığıdır yoksa ben hiç duymadım 5 yıl diye bir şey öyle saçmalık mı olurmuş allah allah :KK47:

dövmemi yaptıralı yaklaşık 2 yıl oldu ve 2 hafta önce kızılaya kan bağışı yaptım hiç bi sıkıntı çıkmadı :/

Bende şaşırdım konuyu duyunca çünkü bende dövme yaptırmıştım yıllar önce ve bir çok kez kan da verdim ve kimse bana veremezsin dememişti. Aydınlatıcı oldu bu shewe teşekkürler.

anaa çok tuhaf :26: ilk defa duydum benimde var dövmelerim ve ben 1 ayda 2 sefer kan verdim yani bana bişey diyen olmadı :26:

1 yıl boyunca veremiyorsunuz doğru.
ilik bankasına kayıt olduğumda sorulmuştu ve sorun olmadı.

çok ilginç ilk kez duydum,benim dövmem yok ama
geçen sene kan vermeye gitmiştim.
form doldurdum ama dövmeyle ilgili bir soru yoktu.
kan aldılar tahlile gönderdiler,temiz çıktım verebilirsin demişlerdi.
bu arada siz normal bir zamanda gidip bulaşıcı hastalık varmı yokmu diye tahlil yaptırın içiniz rahatlasın.

Aaa çok saçma!!! ben kaç kere kan verdim. Çok saçma ya!!!!

Dövmenin üzerinden 1 yıl geçmesi şartı istiyorlardı sadece verdim kan, önce bir test yapıyorlar küçük sonra alıyorlar. Hem de tanınmış hastanelerde verdim. Bu yüzden kan almayanlar da cinsmiş hakikaten.

Ben altın sevmiyorum hiç sevmedim, gümüş ve deri kullanırım hep. Takarsam beyaz altın takarım. spordur hep giyinişim. Hatta abiyeyle bile güzel durduğuna inanıyor seviyorum. Gelinliğimle bile bana kalırsa hoş durmuştu. Şuan bile vücudumun tamamını kaplatabilirim okadar çok seviyorum. Çevrem de bıdı bıdı yapmıyor tabi.

Kızılaya kan bağışı yapabilirsiniz, 1 yılı geçtiyse sorun olmuyor- her halükarda bağışladığınız kana her türlü testi yapıyorlar... Kanınızda herhangi bir virüs varsa Sistemden Ret işaretliyor bir daha kan veremiyorsunuz. Bu Ret süresi kan değerlerinizle ya da geçici herhangi birşeyle alakalıysa geçici Ret alıyorsunuz, bilginize...

X