Dostu elde ara düşmanı anan da doğurur

yagmursirasi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2024
465
512
33
Tam olarak konu bu . Daha önceki üyeliğime şifremi unuttuğum için giremiyorum. Önceki konumu hatırlayanlar olduysa aile ile yaptığım bir ceviz ekme meselesi vardı. Yaklaşık bir yıldır ailemle çok soğuğuz. Bir konuda maddi ve manevi çok zarara uğradım ailem ve kardeşim tarafindan. Bugün annemle konuşurken bir sinir patlaması yaşadım ve kardeşimin bizim aramızı bozmak için çok fazla yalan söylediğini öğrendim. Benim demedigim şeyleri onlara ben demişim gibi onların demedigi şeyleri de bana ben demişim gibi anlatmış. Kısacası herkesin en hassas olduğunu bildiği konularda bizi birbirimize düşürmek için yalan söylemiş.bir yanım ailemi affetmek istiyor. Ama buna engel olmadıkları için güvenmiyorum. Gidip gelmiyorum uzun zamandır bana iyi gelmiyor bu seferde gelmiyorum diye ağlıyorlar. Onları üzmek istemiyorum . Fikirlerinize ihtiyacım var . Siz olsanız ne yaparsiniz. Hafta sonu konuşmaya gideceğim yüz yüze anne ve babamla ama bir yanım yine kardeşime inanırlarsa bunu kaldıramaz diyor. Bir yanım bir daha aileme guvenmemi söylüyor. Bir yanım affet annen ve babana ihtiyacın var diyor duygusal olarak. Bu arada annemin kız kardeşime ayrı bir bağlılığı var ileride ona inanıp üzerime gelme potansiyel i de çok yüksek

Bazı durumlarda politik davranmak iyidir. Çok samimi olmayın ama küsmeyin de... Mesafeli şekilde bazen görüşün.

Eski konuda ailenin muhtemelen öz ailen olmadığını anlamistik. Bence olay o noktada kopuyor. Benim düşüncem, kardeşinin sana böyle olmasının sebebi yıllarca ailenin bilerek ya da bilmeyerek onu kayirmasi. O da yıllarca böyle görüp hissedince, ailen de bunu tetikledikce düşman kesilmiş. Sen bilirsin, ben maddi olarak zararımı alıp bir daha samimi olmazdım.

Konunuzu hatırladım.
Öncelikle ailenize mesafeyi koyun istedikleri kadar ağlasınlar. Size haksızlığı yaparken iyi ama gidip gelmeyince bizde böyle olmasını istemezdik anayız babayız hakkımız var diye ağlıyorlar. Mesafenizi koyun ağlasınlar.
Bu arada zararınızı hasat zamanı verecez demişlerdi verdiler mi merak ettim.

Vereceğiz daha parayı almadık dediler bekliyorum son yaşanan şeylerden sonra para da istemiyorum o ayrı ordan gelecek parayı kullanmak bile istemiyorum o kadar soğudum ki

Zararinizi verdiler mi? Ona göre tavır alin
Hayır yani daha para gelmedi dediler bekliyorum artık o parayı da istemiyorum tabi onlara bunu söylemedim ama o derece soğudum. Bugün diyor ki biz sana bırakma dedik sen bıraktın eee diyorum benim yerimde sen ilsan bırakmaz misin bırakırım diyor

Ağaçların parasını alın tarlayı bırakın gitsin. Kendinize başka bir yer bakın. Bu iş uzar da uzar. Kardeşiniz nasıl yalanlar söylemiş?

O para eşinizin de parası. İstemiyorum deme hakkınız yok.

Ozaman da size elli kere söylenmişti yüz göz olmayın uzak durun ki bağları koparmanızdan çekinip paranızı versinler diye,
kardeşinizin engellidiği onun yüzünden bahçenin size verilmediği gibi bi gerçek varken ne konuştunuz o kadar

Ben toksik insanlara arkadan konuşan başkasının kötü olma hayaliyle kendini tahtiravanda yukarı kaldiranlara konusmanin alttan almanın açıklama yapmanın işe yarayacağıni hiç düşünmüyorum.Ayip bı kere aile içinde atıp tutmalar bu nasıl iş ne farkı kalıyor elalemden.Guven sevgi yoksa aile dediğin kadın erkek ten başka nedir .Hakkım neyse avukat aracılığıyla ararım eşimle ayrılsam bu aile bu kardeş destek olmaz zaten ben baglarimi koparirim Koparmasanizda zaten düzgün sağlıklı bir aile baginiz yok ha komşu ha onlar .Ben insanın kendi kul hakkına girmesini doğru bulmuyorum.İlerde de ilgilenip bakma yukumlugunu diğer çocuk yerine getirsin galiba ne can ne kan baginiz var .İyilik dediğinde tam yapılmalı öz muamelesi yapamayacaksa insan ne evlat edinmeli ne canlı sahiplenmeli yaptıkları iyilik komple günah olmuş sanki

Ağaçların parasını alın tarlayı bırakın gitsin. Kendinize başka bir yer bakın. Bu iş uzar da uzar. Kardeşiniz nasıl yalanlar söylemiş?
Babamın benim arkamdan hayırsız olduğumu söz verip sözümü yerine tutmadigimi söylemişti ama anne babam yemin ediyor ki biz öyle birşey demedik diye onlara da gidip benim hakkimda ablam diyor ki anne babam benim yanımda hiç olmadi düğünde hiçbir eşya almadı diye bende öyle birşey demedim

Aslında konuşmadık yani aylardır gitmiyorum o olaylardan sonra kardeşimle de o zaman konuştuk kalmıştı ben bu yalanları yeni öğrendim anne babam da kusuyor işte gitmiyorum diyr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…