Dostluğun cinsiyeti olmaz denir???

winee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
4
0
54
Karşı cinsten birine gerçekten 'dostum' diyebiliyor muyuz? Değer yargılarımız buna ne kadar izin veriyor?

Benim gerçekten "Dostum" diyebileceğim bir kişi var... Üstelik kız arkadaşlarımdan bile daha yakınım ona. O benim abim, dostum, arkadaşım... 3 yşımdan beri tanıyorum. Sık sık göüşüyoruz. Ne zaman derdim olsa ona koşabiliyorum. Beni en iyi anlayan insanlardan birisi o... Hayatımda olduğu için çok şanslıyım. Yaşasın canım abim!!! :KK70:

aslında biz bayanlar için bu söz kesinlikle kabul edilebilir ama erkekler genellikle bu tür ilişkiler diğer taraftan görebiliyorlar.
ne yaparsın yaradılış işte. onlarında suçu yok.:smile:

Valla şöyle söylim dostum olarak gördüğüm bir arkadaşım bana aşık oldu.Başka sözüm yok,söz sizin.

cranky .!.:
Valla şöyle söylim dostum olarak gördüğüm bir arkadaşım bana aşık oldu.Başka sözüm yok,söz sizin.

merhaba sanırım o seni kaybetmemek için senin onu gördüğün dost rolüyle bayağı ilerlemiş :) ama karşı cinsten biri ile dost olunabileceğini dünüşüyorum.. ama o da hemfikir olmak kaydıyla .. aksi takdirde sonuç seninkinden farksız olmaz sanırım

maviimsi .!.:
merhaba sanırım o seni kaybetmemek için senin onu gördüğün dost rolüyle bayağı ilerlemiş :) ama karşı cinsten biri ile dost olunabileceğini dünüşüyorum.. ama o da hemfikir olmak kaydıyla .. aksi takdirde sonuç seninkinden farksız olmaz sanırım

Haklı olabilirsin.Ama bu sebepten erkek arkadaşlarımla arama ister istemez mesafe koyar oldum.Valla erkek milleti sonra bela oluyor.

ya bence karşı cinsten dostluk elbet olabilir ama çok zor bir durum bnce benm de çok yakın olduğum arkdaşlarım var ama asla dostum diyemem

benim yaklasık 7 senedir çok yakın oldugum bir arkadasım var.. arkadasım değil dostum.. bazen seni kızım gibi görüyorum der bana.. bazen ben onun ablası gibi olurum :) benden 6 yas büyük ama..
çok seyler gecti hayatımızdan... o evlendi.. askere gitti.. sonra benim eşimle geldi askerden :) bilemezdim tabi o zaman eşim olacagını ama.. sonra ben evlendim.. aynı işyerinde çalışıyorduk.. ben işten ayrıldım..
onsuz başka bir işyeri çok zor geldi sonra..
ama o hep hayatımdaydı..
hergun msn i actıgımda ilk merhaba dediğim insan.. eğer msn i biraz geç açarsam bana kızan.. o açmazsa benim mail atıp hemen haber aldıgım..
herşeyimi paylaştıgım.. rahatça konuştuğum.. hayatımda kendimi çok rahat olarak anlattıgım belkide tek insan.. aynı şey onun içinde geçerli..
iyi ki hayatımda...
bence önemli olan sizi ne kadar anladığı karşınızdakinin ve sizin onu ne kadar anladığınız.. cinsiyet değil önemli olan..

bence olur..ama cok nadir olur:KK66:..cunku her erkek sizin baktiginiz gozle bakmayabilir...

sapı samana karıştırmayıp,mesafenizi ve aradaki samimiyeti laubaliliğe çevirmesseniz çokta güzel dostluklar olur

Örf ve adetlerimizce yanlış büyüdük yanlış fikirlerle büyükler hata yapmaz denir fakat hep hatalarla dolduruldu beyinlerimiz erkek ve kız çocuğu küçüklükten beri arkadaslığı bile yanlış öğretildi korkularla öcü gibi olumsuz cümlelerle simdiki nesilde bu yavaş yavaş değişiyor tabi örneklerinide görüyoruz bir bayan arkadastan bir erkek arkadasın paylasımları daha guzeldir çünkü soruların cevaplarını daha doğru alırız ...Bence erkek arkadas çok iyi dost olur her iki cinstede samimiyetle saygısızlığı terbiyesizliği karıştırmassak ...
Benim karşı cins dostlarım herzaman oldu ve hiç bir olumsuz yönünüde görmedim sunuda diyebilirim ki bir bayandan daha sırcı ve daha doğru daha güvenilir...

benim çok iyi iki tane erkek dostum var o kadar güzel dinliyolar ki ve ellerinden ne geliyosa yapıyolar benim için kız arkadaşlarımdan daha çok arayıp halimi hatrımı soruyolar ve hatta bitane dostum manisa da diğeri burda belki sözlümün akrabası olduğu içindir bu kadar dostluk başka gözle bakamayacaüğı içindir ama onun dostluğunu hiçbirşeye değişmem hep hayatımda kalmalarını istiyorum insanın birtane de olsa dostu olmalı hayatta

özet olarak :))) erkelerden dost olur ama iyi seçmek gerekir bu kızlarda da aynıdır herkese dostum denmemeli

karşı cinsle dost olma konusuna sıcak bakıyorum...

bence aşmış bir arkadaşlık veya dostluk
vasat ve sıradan bir aşk ilişkisinden çok daha iyi.......

bencede olur benim liseden beri görüştüğüm çok sıkı 4 dostum var biz 5 li bir gruptuk ve tek kız bendim aralarında hiç biride o günden beri bana farklı bir yaklaşımda bulunmadı şimdi hepimizde farklı şehirlerde yaşıyoruz ama başımız sıkıştığında konuşmaya ihtiyaç duyduğumuz da gecenin bi yarısıda olsa ilk birbirimizle paylaşırız bunun dışında dostlukla başlayıp sonra farklılaşan arkadaşlarım da oldu buna engel olmak çok kolay değil tabi. ama bu dört dostumu asla kaybetmek istemem iyiki hayatımdalar

Olur olur!..

Hatta kadına erkekden daha iyi dost olur.. Bayan arkadaşlarımdan yediğim kazıkları, hiç bir erkek arkadaşımdan yemedim ben mesela.. Hiç biri de bana aşık olmadı.. Ama sevgililerini anlatıp benimle çok dertleşmişlerdir.. Onlara akıl verdiğim ve onlardan da aldığım çok olmuştur..

Benim çok sevdiğim bi erkek arkadaşım var herşeyimi paylaştığım ve beni çok ii dinleyen, anlayan, bana yol gösteren tek insan mükemmel bi insan kardeşim gibi seviyorum kendi öz kardeşimden farksız benim için onunda aynı düşüncede olduğuna eminim.
Evlendim eşimin gereksiz kıskaçlıkları yüzünden istemeyerekte olsa artık arayı soğuk tutuyorum.Cinsiyet farkı yapılmamalı benim kız arkadaşım yok denilecek kadar azdı evlenene kadar, erkek arkadaşlarım çoğunluktaydı hiç birisinden de en ufak bi zarar görmedim.
Yeterki saygı yitirilmesin!!!

valla önce biri oldu ben ona aşık oldum sonra bi başkası oldu bu kez o bana aşık oldu şimdi ben evliyim liseden bi arkadaşım var. kız arkadaşını anlatır bana ben sıkıntılarımı anlatırım bayan arkadaştan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

X