Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Sen de az değilsin diyen arkadaşa katılıyorum.

Açıkçası yalnız kalmaya korkan kadınlara şaşıyorum.
Ben kimsemin olmadığı (komşumun bile) çok yabancı memlekette bile abartmıyorum ayın yarısından çoğu gece
yalnızım yıllardır böyle bu düzen. Hiç korkmuyorum üst katlarda olunca ev, sıkı sıkı kapı kilitleyince çok kolay alıştım.

Üstelik baba evinde 10 kişilik kalabalığa alışmış biriyken..

Bebek olsa daha da iyi hissederdim sanırım sonuçta evde bir can bir nefes olur.

Bu kadar büyütecek ne var?

Anneniz ilaçlarla ayakta duruyor ayrıca yaşlı da onu hoş göremiyorsunuz ama kendi lohusalığınızı
bahane gösteriyorsunuz.

Eşiniz öküzdür anlarım. Öküzden hallice bir tane de bende var.

Ama siz kendi ailenize bile tahammülsüzsünüz.

Bu şartlarda işinize nasıl devam edebiliyorsunuz verimli olabiliyor musunuz?
İlginç..
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edin sıkıntılı durumumuz devam ediyor.
umarım ben de yalnız kalmaya alısabılırım.
işyerinde mükemmel çalışıyorum sıkıntı yok bes yıldır aynı fırmadayım

Esim cok sorumsuz ve sorumsuzlugunu yuzune vurdugumda
Kbul etmiyor sorumsuz degilm
Diyor

Bunalan, evde huzur bulmayan, buldurmayan , sürekli mizmizlanan , şikayet eden, emrivaki isteklere bulunan biri varsa evde kim olsa sorumsuz davranır.

Kimseyle anlaşamıyorsaniz bir dönüp bakın kendinize.
Doğumdan sonra olduysa o zaman destek alın.

" Benden çaresiz olan sanmıyorum ki olsun " cumlenizden bile anlaşılıyor her şeyi nasıl büyüttüğünüz.

Ne dertler var. Ne hastalıklar. Evladımız hasta değil, yatalak değil , siz de öyle. Çaresiz derdiniz yok.
Hepi topu gece uyumayan bir çocuğunuz var.

bir daha asla kredi çekmeyin. Borçları yoplayayım tek yerden ödeyeyim demeyin, insan battıkça batıyor.
Maaşlarınız ne kadar bilmiyorum, elinize ne kalıyor ama önce kredi kartlarını kullanıma kapatıp kendinizi ondan kurtarmanızı tavsiye ederim. Başka türlü çıkamazsınız bu işin içinden.
Temizlik için kendinizi hırpalamayın bütün evi günlük süpürseniz ve şöyle bir silseniz yeter bence. Kaç dk sürebilir ki bu?
Size kimsenin yardımcı olmayacağını düşünerek devam ederseniz biri yardım edince sevinirsiniz. Ama siz herkesin yardım edeceğini düşünüp kimseden bir şey görmeyince dibe çökmüşsünüz.70 yaşındaki anne ve 16 yaşındaki görümce kendine baksa kafi, bunlardan ufak tefek şeyler dışında bir şey beklemeyin.
Çocuk sorumluluğu ağır gelmiş belli ki ama illa ki büyüyecek düzeni oturacak. Bence şu an boşanmayı düşünmeyin olan size olur. Eşiniz yine çöpsüz üzüm gibi hayatına devam eder, siz 5 kuruşsuz, anne evinde sığıntı gibi kalırsınız. Bunu niye söylüyorum sizde de hata olduğu için, yoksa boşanın derdim. Biraz sakinleşin borçları toparlayın siz de hafiflersiniz. O zaman bakarsınız duruma.

Canım ayaktan soğuk alırsa kısır olur mantığı var o yüzden kilotlu çorap giydir diyordur anne ben doktoru ile konuştum o bana kızdı sakın giydirme dedi dersin olur biter. Hepimizin anneleri kayınvalideleri kafamıza uymayan yanlış hatta cahilce olduğunu düşündüğümüz şeyler söyleyip yapıyor bir senin ki değil ki! Ama sende geçinme huyu yok bak çok fevrisin. Biraz cevap vericem diye uğraşma tamam peki olabilir bir düşünelim bir de bunu deneyelim de pozitif cümle kurmaya çalış. Otur yaz bakalım gün içinde kurduğun pozitif ve negatif cümlelerin sayısını. Kimse sürekli olumsuz konuşan dert anlatan sorunlarını bir türlü çözemeyen inatçı tipleri istemez. Kimse uğraşmaz bile aman benden uzak dursun da ne hali varsa görsün der.
Şimdi sen kvye git bence, anne durum böyle böyle ben çok stresliyim bizimle kal biraz bana yardım et sonra gidersin de, maddi durumuza göre istekte bulun neden daha fazlası olmuyor diye üzülme,eşine de diğer insanlara da pozitif cümle kurmaya çalış, herşeye cevap vericem diye uğraşma, biran önce doktorla görüş ilaç tedavisine de başla.
Umarım atlatırsın
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edin sıkıntılı durumumuz devam ediyor.

Canım ayaktan soğuk alırsa kısır olur mantığı var o yüzden kilotlu çorap giydir diyordur anne ben doktoru ile konuştum o bana kızdı sakın giydirme dedi dersin olur biter. Hepimizin anneleri kayınvalideleri kafamıza uymayan yanlış hatta cahilce olduğunu düşündüğümüz şeyler söyleyip yapıyor bir senin ki değil ki! Ama sende geçinme huyu yok bak çok fevrisin. Biraz cevap vericem diye uğraşma tamam peki olabilir bir düşünelim bir de bunu deneyelim de pozitif cümle kurmaya çalış. Otur yaz bakalım gün içinde kurduğun pozitif ve negatif cümlelerin sayısını. Kimse sürekli olumsuz konuşan dert anlatan sorunlarını bir türlü çözemeyen inatçı tipleri istemez. Kimse uğraşmaz bile aman benden uzak dursun da ne hali varsa görsün der.
Şimdi sen kvye git bence, anne durum böyle böyle ben çok stresliyim bizimle kal biraz bana yardım et sonra gidersin de, maddi durumuza göre istekte bulun neden daha fazlası olmuyor diye üzülme,eşine de diğer insanlara da pozitif cümle kurmaya çalış, herşeye cevap vericem diye uğraşma, biran önce doktorla görüş ilaç tedavisine de başla.
Umarım atlatırsın
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edinselen.cakmak@tr.ey.com sıkıntılı durumumuz devam ediyor.
hemen cevap verıcem dıye uğraşmamam lazm. bunu sonra konusalm dıyebılırım. veya du bakalım olabılır dıyebılırım.
bu arada gun ıcınde kurduğum pozitif ve negatif cumlelerı yazmak da super fikir!!!
Şimdi sen kvye git bence, anne durum böyle böyle ben çok stresliyim bizimle kal biraz bana yardım et sonra gidersin de
daha once defalarca cagırdık hatta dogumgunumde aksam gelıp kalırmısın bız bıyerlere çıkalım demıstık. ben babanı görümcen nası bırakıyım cocugum okul okuyo ona dıyet beslenmesı fılan hazırlıyorum baban gelınce kım yemek hazırlıcak gibi bahaneler sundu. hıc gelıp kalmadı. ben de onu daha once evden filan kowmustum olaylayızı gelmez yani

Anlıyorum evet zor tabiki ama kimse anneliğin kolay olacağını söylemedi zaten değil mi? Bu çocuk size ait yani hiç kimse yardım etmek zorunda değil. Elbette keşke yardım eden olsa ama olmuyorsa da artık insanları zorlamanın anlamı yok. Bu annemiz-babamız da olsa gerçek budur. Bu beklentiler karşılanmadıkça öfkeniz artacak. O yüzden artık beklentiye girmeyin ve bu çocuğu dünyaya getirmenin sizin seçiminiz olduğu gerçeğini kabul edin.
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun

Kendi bebeğimden önce hiç bir bebeğin ne altını aldım nede mamasını yaptım. Herseyi kendi bebeğimde öğrendim. İlk 1 ay illaki her anne zorluk yasar ama zamanla düzen olusması lazım. Sürekli birilerinden birşeyler bekliyorsun gibime geldi. İstemeden hamile kalsan anlarımda planlı programlı olusan hamileliklerde dogum sonrası maddi manevi kendinize yetebilecek miydiniz bunuda bir düşünseydiniz keske. Anneniz de 70 yasına gelmiş. En iyisi bu sekilde kendini yıpratmak yerine bebeğin kreş çağına gelene kadar işten çık. Az maasla bir süre gecinin. Suan biz böyle yapıyoruz. Allah kısmet ederse bu yaz işe baslıyorum bende. Bebeğim 1 bucuk yasına gelmiş olacak hemende. (3,5-4 yasına kadar annem bakacak ama bnm annem genc
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edinselen.cakmak@tr.ey.com sıkıntılı durumumuz devam ediyor.
kreşe versem bıle once yarım gun verılıyor kım gıdıp alacak yanı yokuşta oturuyoruz kreşler hep yukarıda ınanın ne annem ne babam kreşten gıdıp almaz kreşler hem pahalı hem bı de servıs paras mı verecegm.

Bir insan bir şeyi yapmıyorsa yapmıyordur. Siz çok zorlamışsınız insanları. Dökme suyla değirmen dönmez. Yanlış anlamayın lütfen ama biraz kapris var sizde belli. Bu şekilde evlilik yürümez, yapıcı olmak lazım.
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edın sıkıntılı durumumuz devam ediyor.

Bir psikiyatra gidin.Sanırım depresyondasınız .
hatalarımı anlamama vesile oldunuz Allah razı olsun. lütfen bebegıme ve bana dua edın sıkıntılı durumumuz devam ediyor.
depresyon tanısı ıle tedavım devam ediyor.

Acikcasi baskalarindan cok beklenti icinde olmayin derim. Esinizden degil ama annenizden... bu size ancak mutsuzluk getirir.
20 dakika bi sekilde idare etseniz zaten en azindan tost yaparsiniz. Tamam tabi hayat tostla yumurtayla gecmez ama ac kaldim demek bana abarti geliyor.
Bebek bu tabii ki sabit bir yerde durmaz.
Hic uyumuyor mu?
Ben de is yapmaya yetisemiyorum ama en azindan yemek oluyor uyuyunca.

Sizin 70 yaşındaki bir kadından bu kadar beklenti içinde olmanız gerçekten ayıp. Altı üstü yarım gün çalışıyorsunuz istiyorsunuz ki anneniz evi silsin süpürsün size yemek hazırlasın, üstüne bebekle 4 4lük ilgilensin bir de geceleri yanınızda kalsın. Sonra vay annem çok bencil. Tüm bunları yapan bakıcı bulamazsınız paranızla az insaf. Kaç yaşına gelip yaşlı insanların sırtında kambur olmayın, çok rahatsız edici gerçekten bu tutum.

Eş konusunda ise haklısınız.

Eleştirmek için değil, sadece farkına varman için yazmak istiyorum. Konu boyunca hep çocuk veya bebek demişsin. Hiç bebeğim, kızım veya oğlum dememişsin. Buradan hareketle, çok net psikolojik çıkarımlar yapılabilir. Mutlaka tedaviye gitmeni öneririm.

Bu adam birebirden böyle olmadı değil mi?? Zaten hep böyleydi…
12 haftalık hamileyim çalışıyorum 3 gündür başım ağrıyor (eşimin yaşattığı stres yüzünden) kimsenin umurunda değil, evi pislik götürüyor, çamaşırlıkta temiz çamaşır ve yıkanmayı bekleyen çamaşır vs. Vs. Demem o ki ben bu kocayla bile bile evlendim. Evet isterim anlayışlı olsun yardım etsin ama yapmaz sevgisini bile gösteremez. Evet kavgalı olduğumuz oluyor. Kendime kızıyorum başkasına değil çünkü bu hatayı ben yaptım ne annem ne eşim ben. Siz çok fevrisiniz. 70 yaşındaki annenizi bile evden kovmuşsunuz.
inşallah lohusalığınızda bu eşinize katlanabılırsınız cunku cok zor. yardım almadan onun orda rahat rahat oturduğunu elefnda oyun oynadığını vs goruyosanız ve uykusuzsanız cok zor. Allah sızın de yardımcınız olsun erkekler böyle demek

Bence siz depresyondasınız. Annenizden çok fazla şey bekliyorsunuz evet eşiniz yardım edebilir ama 70 yaşındaki kadın bebeğimize yarım gün siz işteyken bakıyormuş daha ne yapsın kadın. Annelikfedakarlık ister biraz daha güçlü olmaya çalışın lütfen bebek kucağında mama yapmak iş yapmak tuvalete gitmeye bile fırsat bulamamak bütün annelerin yaşadığı birşey. Birde lütfen bebeğiniz kucağınızda tuvalete gitmeyin hiç hoş değil en azından kapının önüne yatırın yuvarlanadursun az ağlasın yani bişey olmaz yeter ki lavabonun o mikrobuna mağruz kalmasın.

Kimseden bir beklentiniz olmassa daha kolay çözüm üretirsiniz.Sonuçta sizin çocuğunuz annenizde yaşlı hem çocuğa baksın hem ev işi yapsın istiyorsunuz ama bunu siz bile yapamıyorsunuz yarım gün çalışmamıza rağmen o nasıl yapsın hepimiz çocuk büyütüyoruz kendinize güvenin yeter bende sezaryen doğum yaptım hastaneden geldim evi süpürüp sildim bi gelen olur diye isteyin yeterki herşey yoluna girer sağlıkla büyütün bebişi bu günler geri gelmez tadını çıkarın

lohusa hüznünü uzatmışsınız depresyona dönüşmüş.
doktora gidin.
eşinizi ve annenizi bencillikle suçluyorsunuz ama siz de çok farklı değilsiniz.
ama şu anda çok sağlıklı düşünemediğinizi varsayıyorum.

bebek bakımı zor evet..
silkinin kendinize gelin artık.
anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor.
sığınmayacaksınız depresyona..
çözüm bulacaksınız..
sabırlı olacaksınız. önceliklerinizi değiştireceksiniz.
çocuğunuzu sarın sarmalayın koyun pusete her gün yürüyüşe çıkın. parka çıkın.markete gidin.
yaptığınız şeylere zorunluluk olarak bakmayın.
annenize de ihtiyacınız yok tek başına bakabilirsiniz.

eşiniz sorumsuzmuş tamam ama zaten çok iyi anlaşan bir çift değilmişsiniz ki..
siz huzur vermiyormuşsunuz gibi geldi bana..
depresyona sığınmayıp cozumler bulmaya calsyorum bebegım ıcın bol bol temız havaya çıkarıp dolaştırıyorum.

bence durumları bu hale getıren sızsınız, bır kere sorunlu bır evlılık varken neden çocuk???
hadi istediniz herşeye rağmen yaptınız eşinizi tanıyordunuz yardım etmeyeceği baştan bellidir neden bu yardım etsin beklentisine girdiniz ki???
annenize gelirsek yok yemek yapmamış yok emizlik yapmamış yapmaz tabi çocuğunuza bakmak zounda değil, ona mı güvendiniz bu kararı alırken?
sizin ihtiyacınız olan en fazla 1 hafta yardım imiş o da yaralarınız iyileşene kadar sonra herşeyi kendiniz halledebilirdiniz bence ama siz herşeyi abartmışınız...
ve eşinizden talep ettiğiniz şeyler çok fazla yok ev açsın yok bakıcı tutsun adamın zaten maaşı belliymiş kendi ne yiyip içecek...
illa ayrılacağım derseniz azla yetinmeyi bilin annenize mecbursunuz o nedenle ağzınızı kapatın susun saygısızlık etmeyin kadına ki o da size yardım etsin, eşinizden de en fazla nafaka alırsınız fazlasını beklemeyin...

hangi birine cevap yazacağımı şaşırdım.. 70 yaşındaki kadından iş beklemenizden mi, herkesi evden kovup sonra da "ben tek kalamam" demenizden mi, artık çocuğum var kocam umurumda değil demenizden mi, maddi durumu olmadığını bile bile boşanma şartı olarak hem ev hem yatılı dadı beklemenizden mi başlayayım bilemedim.. evet eşiniz hatalı ama etrafınızdaki insanları itina ile kaçırıyorsunuz kendinizden, sonra da kimsem yok diye depresyona giriyorsunuz.. evde neden tek kalamıyorsunuz mesela? siz annesiniz, babayı geçtim herkesten önce siz güçlü olmalısınız ki bebeğinizi de hayata güçlü hazırlayın.. eve dadı alsanız dahi bu kadar kaprise 3 günde bir dadı değiştirirsiniz ve inanın tanımadığınız insanla mücadele çok daha yıpratıcı..

X