Doktorum olur musunuz?

loneliness_1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
146
0
35
MERHABALAR SEVGİLİ KK ÜYELERİ 2 YILLIK EVLİYİM EŞİMİ AŞIRI DERECEDE KISKANIYORUM BUNA ENGEL OLAMIYORUM ARAMIZDA SÜREKLİ SORUNLAR OLUYOR BU HUYUMDAN NASIL VEAZGEÇEBİLİRİM?AKLIM FİKRİM AKŞAMA KADAR ONDA DELİRECEM SANKİ Bİ AKIL VERİN NOLUR NE YAPIYIM KENDİME?:enbuyukkk:

Mesela bensiz hiç bir yere gitmesin istiyorum tatil günlerimizi beraber geçirelim istiyorum erkek arkadaşlarindan bile kiskaniyorum hiç bi yere gitmesine izin vermiyorum ben çok kötüyüm akşama kadar caba napiyor acaba bi kizla mi konuşuyor chat mi yapiyor beni aldatiyor mu beni aldatacak mi sürekli bunlari düşünüyorum kendi kendimden usandim ama kalbime gücüm yetmiyor.

Böyle yaparak eşinizi havaya sokuyorsunuz farkında olmadan.Onu deliler gibi kıskandığınızı belli ederseniz siz zararlı çıkarsınız.Yapmayacağı şeyi aklına sokarsınız.Kendisini sizin gözünüzde bulunmadık Hint kumaşı sanacaktır zamanla.Daha sonra bu durumu sizin aleyhinize kullanabilir.Elbette eşinizi merak edeceksiniz,ama her şeyi ona yansıtmadan...Ortada bie şey yokken bunları yapıyorsanız kendinizi dizginlemeyi öğrenin,ama yok bir kaç defa yakaladım diyorsanız işte o zaman önleminizi alınız.a.s.

Eğer böyle yapmaya devam edersen adamın aklında olmayan şeyi aklına getirirsin Allah korusun. Tamam herkes kıskanır, arada kontrol eder ama bunu daha az belli etmelisin bence a.s.

kimsenin size burdan yardımcı olabileceğini sanmıyorum.
bu derece bir kıskançlığınız varsa bir uzmanla birlikte sorununuzu çözmeye çalışmalısınız.
şuan belki çok sorun olmayabilir ama ilerde evliliğinizi çok kötü etkiler.
erkek arkadaşlarını bile kıskanmak, acaba beni aldatıyor mu diye sürekli düşünmek hiç normal birşey değil.
fazla kıskançlık insanın aklına hem olmayan şeyleri sokar hem de insanı boğar, bunaltır.

X