Doktor şikayet etmek için nereye başvurcaz

Doktor olunca bişey sanıyolar kendiklerini bazı doktorlar.
İşte bu doktoru eşiniz dövseydi suçlu olurdu ama siz doktoru şikayet ederseniz eminim ki hibirşey olmaz.

Komik mi ?
Su anlattigi olayın boyle olmasini aklınız aliyor mu ?
Deli midir adam kendisi ile ilgili olmayan bir hastaya bagirsin cagirsin ? Ne amacı olabilir ?
Bencede boyle olmamıstır. Orası Acilse herkez acil hastakı oraya gelmıs kanaması olmadıgı sürece karnım agrıyor diye öne gecmeye çalışmak dıgerlerının hakkini çignemek bence.

Sağlık bakanlığı canım

Bende 4 yıl kamu hastanesınde çalıstım. Çok olaylara sahit oldum bu konuda hastalar cok saygısız saglık calısanına karsı. Hemsıre yı çagırıp masaj yapmasını isteyen hastalar gordum:) kendinden kac yas buyuk drlara ismiyle hitap ediyorlar. Dr uyardıgında da tutusuyorlar kavgaya. Birinci lafları sız bızım vergımızle maas alıyorsunuz oluyor. Olayı anlatırken ben hıç bisey demedim dıyorlar:) Bir kere kadın hastanın bıri sırası gelmeden muayene olmak istedı sıranız gelmedi dısarda bekleyin sıranız gelince cagıracam dedım. Dısarıya cıktı sesi geliyor 2 tane O.....pu oturmus oraya dıyor. Dr hanım savcılığa sıkayet etmıstı. Mahkeme ye düştü olay ne oldu hıcbır sey. Kalp krizi gecıren hastaya mudahele eden personele saldıran Baska bir hastanın gerekçesi ise iğne olacakmıs saati gecmiş yarım saattir bekliyormuş. Acıklama yapılmasına ragmen ortaligi birbirine katmıstı. Saglık personelinin calısma sartları agır maalesef personel az, hasta cok, nöbetleri çok sık artık çalısanın bunları kaldıracak psikolojisi kalmıyor en ufak olayda patlıyor. Bir doktor 150 hastaya bakmak zorunda kalıyor ne kadar verimli olabılır ki.Hasta ıcınde Dr ıcınde zor çözüm gelırmı bilinmez.

doktorlardan şikayet eden insanlar 1 gün gelip b eraber acil nöbeti tutsalar her seyin fakına varacaklar . başka türlüsü olmuyor halkın bilinç seviyesi gittikce azalırken şımarıklığı her geçen gün fazlasıyla artıyor

Aslında çogu bılıyor tahmin ediyor ama bencillik agır basıyor bir an once isını halledip gitmenin derdinde oluyorlar. O yuzden baskaları umurlarında olmuyor.

Bu yorumunuz her hemşire ya da her hasta için genellenemez.Mesela ben hamileydim yoğun kanamam vardı hastanede yatiyordum,nobette bazı hemşirelere soru bile sorulamazken bir pislikmis gibi bakarken bir diğeri çok güzel yardımcı oluyordu telkin ediyordu.Kadina diyorum ki çok kan kaybediyorum yapılacak bişey yok mu ? Hayır yok ! Parça düşünce haber ver !! Yüzüme tokat atsa daha az acı çekerdim

Yapacak bir sey yoksa ne desin insanlar size .
Uzgunum ama hastane bos umutlarin yeri degil . Rahatlatmak adina dahi olsa olamayacak bir sey asla söylenemez .

184 ü de arayabilirsin. Hatta her gün ara. Gerçek bir doktor olsa, empati kurar. Bu doktor değil, hatta insan bile değil bence.

Yapacak bir sey yoksa ne desin insanlar size .
Uzgunum ama hastane bos umutlarin yeri degil . Rahatlatmak adina dahi olsa olamayacak bir sey asla söylenemez .
Peki öyle mi söylemek gerekir.O kadar çok kanamam vardı ki hiç durmuyor çocuk kan kaybından gidecek dedim şimdi..dursa iki sn dese ki merak etme bu bir kan kaybı degil,ölür mü ? Özelde de yattım ama böyle muamele görmedim onlar da hemşireydi

Ya hanimefendi yapacak bir sey var mi demissiniz yok demis , her hastanin psikilojisi ile ilgilenme sansi yok devlette insanlarin .
Ayrica hemsire ne bilsin ölür mu ölmez mi ? Onlar tanı koymuyor yetkileri bu degil .
Özelde devletin 20 de 1 sayıda hasta var. Ekstra para veriyorsunuz ayni muamele olmasi mumkun mu ?
Devlette hastaya adini soracak vaktim olmuyor neredeyse , hemsirelerde en az hatta belki bizden bile fazla yoruluyor ; birde hastanin ruh durumlarini nasıl dusunelim anlamıyorum.

Adi insan müsvettesi. Hamile bir kadına nasıl o kadar strest yükleyebilir! Çok sinirlendim çok. Ben olsam kafasına birşey geçirirdim sen ağlamışsın kıyamam yaa. Rabbim sorsun o doktora da inşaAllah. Direk başhekime ordan sağlık bakanlığı ordan cimer. Heryere şikayet et heryere ee

Çocuğunuz olmadığı çok belli ,neyse

"Ölür mü" kelimesini hemşire için kullanmıştım,çok mu zor anlamında.Saglik çalışanları empati yeteneğine sahip olmalı bence ,ne demek herkesin duygu durumuna göre mi hareket edecekler
Kadın diyor ki parça düşünce haber ver,zaten bir parçadan ibaretti kuşum,cani çekiliyor insanın bu cümleyi duyunca..

Cocugum yok olunca da dunya kendi etrafimda donecek sanacaksam olmasın zaten .
Bakin saglik personeli ne sikayetle basvurdu iseniz onunla ilgilenmek zorundadir . Isini duzgun yaptığı surece kimsenin sizin psikolojinizle ilgilenme zorunlulugu yok .bu simariklik bir tek bizim ulkemizde var ya . Adamlar gunde kac yuz hasta görüyor, nasil ozel ilgi bekliyorsunuz aklim almiyor ya

Özel ilgi beklemiyorum,parça düşünce haber diyecek kadar düşüncesiz kaba olunmasin yeter.Anlamak istemiyorsunuz demek istediklerimi ne desem boş, yormayım bari elcegizimi.İnsallah anlayış yoksunu ! Şımarık Sağlıkçılar la karsilasmayiz. Esas şımarık bazı sağlıkçılar kendini bulunmaz Hint kumaşı sananlar..artık siz üzerinize alinirsiniz alinmazsiniz sizin bileceğiniz şey..çocuğumuz da henüz rahimdeydi ayrıca,dunyanin etrafimda donmesini istedigimi de nereden çıkardınız anlamadım ama size iyi günler diyeyim

yoo hiç alınmıyorum begenmeyen okuyup kendisi doktor olur diyip geçiyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…