Doktor şikayet etmek için nereye başvurcaz

Hamilelik döneminde hele ki sizin durumunuzda insan daha da gergin ve hassas oluyor. Süreç biraz daha farklı işlemiş ve siz yanlış yorumlamış olabilirsiniz. Evet bir çok doktor kaba ve hatalı davranıyor, doktor egosu diye bişey var kesinlikle ama kendinizi strese sokmayın, huzur ve dinlenme çok önemli şu zamanlarınızda.

Bazen hasta yakını da şiddeti hakediyor o zaman..Şiddet tasvip edilir mi ya..
ediyo olabilir. Uslubuna baglı. Durduk yere olan şeyler değil bunlar. Bu tavrı başka meslekten biri yapsa sapık, cahil kültürsüz diye linc yer ama doktor yapınca durum başka mı? kusura bakmayın herkes kendini bilecek efendi olucak meslegi önemli degil.Ben kavga çıksın doktor/ hasta dayak yesin demiyorum. Ortada büyük bir şey varsa sessiz kalınmamalı. Mesela benim yaşadığım olay.

Sonra saglikciya siddet neden var. Bazilari cidden hakediyor.
Bende gecen gun MS icin ilac yazdirmaya gittim. Raporlu hastayim o yuzden kucuk bir ildeyken yazdirayim dedim. Doktor once o ne hapi dedi sonra soyledim dondu gulerek ise yariyor mu bari dedi?!
terbiyesiz kadin hem ilaci bilmiyor hemde hastayla dalga geciyor. Ben birsey demedim gerci uzatmadim ama edilse cok guzel kavga edilirdi o pis kadinla

çalıştığım kuruma bimere yapılmış bir şikayet başvurusu gelmişti. Kurum müdürlüğü cevap verebilmek için kurum içi soruşturma başlatmıştı, şikayette bulunan kişinin tüm bilgleri elimizdeydi başvuru ile birlikte. şikayetinizi yapmanıza yapın ama hiç bir bilginizin saklı kalmadığını unutmayın demek için yazdım bu cevabı

Sabimi arasanız da sonuç alacağınızı sanmıyorum. Ben daha önce aramıştım. Kayıt bile oluşturmadılar. Biz ona müdahale edemeyiz buna müdahale edemeyiz deyip durdular.

Sırf bu yüzden devlete bağlı hastaneleri sevmiyorum.Bana da boş gebelik diyerek progestanı bıraktırtı gel suni sancı verip keseyi düşürelim dedi ertesi gün bebeğimi özel hastanede gördüm ama stresten üzüntüden progestanı bıraktığım için ölmüştü Cimer'e yazdım Allaha havale ettim herkesin parası var mı parası olmayanın canı yok mu anlamıyorum ben vicdansız pislikler

Ne yazık ki her meslekte işini hakkıyla yapmayan insanlar yok öğretmen doktor olması hiç bir şeyi değiştirmez. Bazı öğretmenlere bakıyorsun şiddet uygulayan taciz haberleri yok mu var doktorlarda da sinirli tahammülsüz insanlarda var ama yinede genellemekte yanlış. Bende bir hastanede yaşlı bir teyze sırası ismi yanmasına rağmen kapıya vurup girdiğinde izinsiz ne giriyorsun diye kadına çok kötü bağırmalar hakaretler yobaz kadın seni demeler şok olmuştum halbu ki ortada bir şey yok ismi yandı girdi içerde hasta yok kapıya vurup girdi o kadar sinirlendim ki kadın öylece özğr dikedi ben bağırdım ne diye özür diliyorsun yanlış bir şey mi yaptın adam bana bağırdı sen ne karışıyırsun yaşınla başınla bende yaşım gayet yerinde ortada yanlış yok kadına hakaret ediyorsun yobaz deme hakkını kim verdi size asıl sizin özür dilemeniz gerek ayıp yaşı sizden kaç yaş büyük belki de anneniz yaşında bir sürü şeyler söyledim sonra sıra bana geldi girdim dalga geçer gibi konuşmaya başlayınca ben sizin hastanızım bana ya da başkalarına hakaret edicekseniz çıkıp başka doktora gidicem sizi de gerekirse her yere şikayet edicem dedim hemen yumuşadı

Orası öyle ama şiddette çözüm değil hakliyken haksız duruma düşmek sadece.

sağlık bakanlığını arayıp etmeyin de. Ben ettim doktorunuzu şikayet etme hakkınız yok deyip kapattılar ekstra ona sinirlenmiştim bir de.
Evet aynı durum benimde başıma geldi dinlemeden doktoru savundular tamam birşey demiyorum şikayetimi yazın degerlendirsinler dediysemde olmadı

Memleket rayından çıkıyor, bu nedir ya! Şimdi şikayetçi olsan birşey elde edemeyeceksin olmasan bu manyağın yanına kar kalacak.
geçmiş olsun.

Bence hiç Bi yerde çözüm olmaz sabimi arayıp aile sağlık merkezi bana 12 den sonra iğne yapmadıklarını söyledim iki üç kere 12 den sonra gittim surat asarak bidaha 12 den sonra gelme sabah gel dediler normal mesai saati 17 e kadar dedim ama sabim deki bayan beni haksız bulup onları savundu ben Bi saat boş konuşmakla kaldim..

Hakka girmeyeyim ignemi yaptılar istemeye istemeye ama ısrarla sabah dediler surat asarak..

Tabiri caizse Alamancılar denilen grup inanılmaz sıkıntılı kişileri bünyesinde barındırıyor. Yanında çalıştığım doktor, bir tane Alamancı muayene edeceğime 5 tane yurdum insanını muayene edeyim çok daha iyi derdi. Sürekli almanyada dertlerine çare bulamadığından yakınıp tatile geldiklerinde türkiyede doktor geziyorlar. İnanılmaz itici ve saygısız tavırları var. İlçe hastanesinde saçma bir durum için almanca olarak resmi rapor istemek, olmayınca bağırıp çağırmak gibi saçmalıklar. Umarım bu grup türkiye’de yeterince çalışan türk doktorları yerine, Almanyadaki doktorları ziyaret ederler

Olamaz . Neden olsun? Hastaya bombos yere bagirip cagirmanin kimseye bir artısı yok.
konuya dan diye dahil olucam ama ben Bi soru soracam diye doktorun bana etmediği hakaret kalmadı kapıda soruyu sorarken bağırarak çıkın dışarı hayvanmisiniz dedi cevap verince üstüne terbiyesiz de dedi gerisini siz düşünün... Doktorlara saygım sonsuz kesinlikle doktor değil hiç kimseye saygıda kusur etmem ama böyle çirkinleşen doktorlarda cezasını çekmeli hasta doktor ilişkisi bu olmamalı..

Inanin hastanede öyle isteklerle karsilasiyorum ki artik hic bir hasta /hasta yakini bana durust gelmiyor.
Turkiyede insanlar cok simarik , istiyorlar ki doktor onlarin etrafında donsun kolelik yapsin .
Olay aynen dediginiz gibi olmussa kesinlikle ceza almali bu konuda size katılıyorum ama ben birebir kendi gözümle gormeden boyle bir olaya inanmam

Size bakan doktor asistan vs değilse hiçbir şey çıkmıyor. Daha sabime şikayet edip de yapıcı bir çözüm almış birine rastlamadım.Ben bir üniversite hastanesinin doktorunu şikayet ettim, geri dönüş ‘ biz onlara müdahele edemiyoruz siz baş hekimliğe yazın ‘ şeklinde oldu. Duyduklarım da hep buna benzer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…