Doktor şikayet etmek için nereye başvurcaz

Meraba kızlar ben hamileyim ve düşük tehlikem var iğne kullanıyorum dün sabah yine iğnemi yaptırdım sağlık ocağında sonrasında akşama kadar ağrılarım aşırı çoğaldı ve kadın doğum acile gittik acile giriş yaptırmadan acil kağıdı alınması gerekiyo ve öyle giriş yapılıyo bende acil kağdı almaya gittiğimde doktor denilen kişi bana bağırdı önünde hasta var sen nereye geliyosun diye bende ben size değil hemşireden acil kağdı alcam dedim ama hala bağrıyo üstüme üstüme geliyo ben hayatımda böyle bişey görmedim elim ayağım titredi ağlamaya başladım adam dövcekti resmen hemşire beni sakinleştirmeye çalıştı kağıdı verdi bi baktım doktora benim ağladım diye gülüyo pislik sıra almaya gidecektim eşim gördü ağladımı dışarda bekliyodu eşim kavga etmek için gircekti ama zor tuttum ve özele gittik bu nasıl bi doktor ya insanların üstüne yürümek bağırmak nedir şikayet etmek istiyorum nerden ediyoruz tam olarak bilen anlatabilir mi?
Bu olayın tamamen böyle olduğuna inanan var mı cidden

Her hemsire her hasta bakici her doktor ayni degildir, genelleyemeyiz. Sartlar da agir farkındayım.

AMA

her mesleğin kendi gerekleri var bana kalirsa ben bir öğretmenim. Egitim fakültesinde bana sadece branşımi değil psikolojik yaklaşımları da öğrettiler. Nasıl bir ogretmenden çocuklara yaklasiminda iyilik bekliyorsak doktor ve ozellikle hastayla daha icli dişli olan hemsirelerden insanlık beklemek cok dogal bir hak benim fikrime gore. Insan sağlığından hassas konu var mi? Bir hamile kadın, kanser taramasina girmiş ufacik bir cocuk, ameliyata girmek icin dakikalar sayan bir insan karşısındakinden mucize beklemiyor insanlik bekliyor anlayis bekliyor. Eger en ufak empatiyi gösterip, gozu yasli tedirgin bir insana en azından gulumseyemeyecek kadar nasipsizseniz bence bu mesleği secmemeliydiniz. Sonucta kimse fakultede bu alan bal borek dememiştir.

Her hemsire her hasta bakici her doktor ayni degildir, genelleyemeyiz. Sartlar da agir farkındayım.

AMA

her mesleğin kendi gerekleri var bana kalirsa ben bir öğretmenim. Egitim fakültesinde bana sadece branşımi değil psikolojik yaklaşımları da öğrettiler. Nasıl bir ogretmenden çocuklara yaklasiminda iyilik bekliyorsak doktor ve ozellikle hastayla daha icli dişli olan hemsirelerden insanlık beklemek cok dogal bir hak benim fikrime gore. Insan sağlığından hassas konu var mi? Bir hamile kadın, kanser taramasina girmiş ufacik bir cocuk, ameliyata girmek icin dakikalar sayan bir insan karşısındakinden mucize beklemiyor insanlik bekliyor anlayis bekliyor. Eger en ufak empatiyi gösterip, gozu yasli tedirgin bir insana en azından gulumseyemeyecek kadar nasipsizseniz bence bu mesleği secmemeliydiniz. Sonucta kimse fakultede bu alan bal borek dememiştir.
Kesinlikle katılıyorum ben de öğretmenim ve ilgi alanimdaki veli ve öğrenciye kötü davranmaya hakkım yok stresini onlardan çıkarmaya da..zaten isim zor sizinle mi ugrasicsm tarzı yaklaşım sağlıkçılara hiç yakışmıyor

X