Tüp Bebek Merkezleri Doktor Erbil Yağmur'un hastası olan var mı?

hayırlı olsun canıııım inşallah tutunacaklar ve burdan sırayla hepimiz güzel haberler vereceğizçok dikkat et kendine herçi annen bunu fazlasıyla yapacaktır

hayırlı olsun canıııım inşallah tutunacaklar ve burdan sırayla hepimiz güzel haberler vereceğizçok dikkat et kendine herçi annen bunu fazlasıyla yapacaktır

Saol prenses, annemin yaninda kralice gibiyim zaten :) evde yok yok, organik sut, kaymak, yogurt, yumurta :)) kadin resmen costu. Yatiyorum iste, dinleniyorum, simdilik problem yok.

Bu arada igneler hic acitmadi. Bi kalcadan, bi gobekten yaptilar, ikisini de hissetmedim bile, ki sana anlatmistim canim cok tatlidir.

Rahat ol yani, korkacak hic bisey yok.

Hadi bakalim artik sira sizde...

Merve's iPhone

Evet canımmmmmmm sıra bize geliyor elfidayla.. arkamızdanda fulya:) hamişş dolacak buası inşallah..

oohh bana eşim bakacak:) diyoki bana liste yaappp meyveler ,sebzeler alışverişimizi yapalımm
ben kendime diyordumm savaşa hazırlanır gibiyim diye.. Eşiminnde benden farkı yokmuşş

Allah embriyolarına can verir, pozitif sonucu alırsın inşallah Allah emeğinizi boşa çıkarmasın, bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin İnşallah anneciğinde 8-9 ay sonra torununu/torunlarını kucağına alır

Ankara cok saol cnm bnm, senin heralde artik sayili gunlerin kaldi doguma, insallah saglikla melegini kucagina al, cok cok tesekkur iyi dileklerin icin. Senin yazip yolladigin transfer sonrasi yaptiklarinin yazisini sakliyorum telimde, daha bu sabah okudum, cok faydali oluyor.

Sen transferden sonra gebelik testine kadar gebe olduguna dair herhangi bisey hissettin mi peki?

Merve's iPhone

2 transferimde de hissetmedim canım. Ben idrara çok sıkışıktım ve transfer sırasında sondayla biraz boşaltma yapıldı, o da sanırım enfeksiyon kapmama sebep oldu. 2-3 gün sonra şiddetli ağrılar çektim ve acillik oldum. İlaçlarımı bırakacaktım nerdeyse, bebeği düşünemiyordum ağrımdan, ama sonu güzel bitti çok şükür. Yine acillik olduğum 4. gün klozette kan gördüm ve baygınlık geçirdim. Kanamada embriyo damara denk gelirse oluyormuş, herkese olması gerekmiyor.
Umutsuzluğa kapılınca da bebeğimi düşünüyordum, moralimi yükseltiyordum :)
Senin 3. gün embriyosu, embriyo gelişmeye devam ederek 5.6.7. gün vücuda tutunmaya başlıyor. Daha sonraki 11.-12. gün kana karışmaya başlıyor. 3 gün geçti yeter artık tamam deme, sonucu alana kadar tedbirli ol.

Benim 3 degil 2. gun embriyosu canim. Nasil geliscek simdi acaba? Ayni 5.6.7. gun mu?

Merve's iPhone

Benim 3 degil 2. gun embriyosu canim. Nasil geliscek simdi acaba? Ayni 5.6.7. gun mu?

Merve's iPhone

Senin 2. gün donduruldu diye hatırlıyorum. Çözüldüğü gün transfer yapıldıysa 2. gündür, ertesi gün transfer yapıldıysa 3. gündür. Evet, süreç hep aynı. 5. gün transferlerinde tutunmanın o gün veya ertesi gün akşama kadar olmasını bekliyorlar.
Ama günün önemi yok. Daha önce yazdım sanırım. Bi arkadaşımın 2 transferi 5. gün, 1 transferi 6. gün embriyosuydu ama tutunamadı. 4. denemede 3. gün istedi ve şimdi ikizlerine hamile. Bebeği anne rahminden daha iyi koruyan bir yer yok sanırım.

cnm transfer sonrası yaptıklarını bizimlede paylaşırmısın.. 42 gün kaldı diyor doğumuna. Allah sapğlıkla kcuağına almayı nasip etsin..

cnm transfer sonrası yaptıklarını bizimlede paylaşırmısın.. 42 gün kaldı diyor doğumuna. Allah sapğlıkla kcuağına almayı nasip etsin..

Canım daha önce bazı şeyler paylaşmışım. Okurken aklıma ilave olarak embriyonun sıcağı çok sevmediğini söylemişlerdi. Bende üstümü örtmeden yatıyordum. Daha doğrusu bacaklarımı ve göğüs kısmıma bişeyler koyuyordum ama karnımın üstünü kapatmıyordum. Soruların olursa yazarım.

Evet cnm benim cozuldugu gun transfer edildi, 2. gun. Erbil embriyolarin hic zarar almadan cozulduklerini ve cozuldukten sonra da gelismeye devam ettiklerini, iyi iki embriyo olduklarini soyledi. Hemsire de bebek icin anne rahminden daha guzel bir laboratuar yok dedi. İnsallah dedikleri gibidir ve meleklerim bana tutunur.

Arada karnimi sevip nolur tutunun meleklerim falan diyorum, sonra da Merve noluo dereyi gormeden pacalari sivadin deyip kendi kendime guluyorum :) bilemedimki hangisi dogru, saskinim biraz cnm yaaa..

Allah hayirlisini, hayirlisiyla versin, O verdikten sonra olur, benim artik tek yapabilecegim kendime iyi bakmak ve dua etmek.

Guzel seyler gelsin insallah

Her zaman, hepimize...

Merve's iPhone

canım malesef bugün dr gittim ve benim transfer ertelendi bir sonraki aya çıldırmak üzereyim bu seferde e2 düşmüş. daha iki gün önce normaldi 2 günde nasıl düştü anlamadım. 3 ay olacak teavi ben daha transfer olamadım sebebinide bilmiyorlar ama eşim adet dönemimin yaklaşmış olabileceğinden dolayı olduğunu düşünüyor zaten çok gecikti bu transfer diyordu dediğide oldu ooooooooooooooooooooooooooooffffffffffffffffff 1 ay daha bekliycem. fulyamla kederimiz aynı sanırım. nisancım senin değerler nasıl inşallah iyidir. benim başıma gelen san gelmez inşallah...

Kizlar aklima bisey takildi, benim normal sartlarda haftaya cumartesi-pazar-pazartesi gunlerinin birinde regl olmam gerekiyor. Reglim de hep vaktinde olur benim kendimi bildim bileli. Test gunum ise 30 mayis. Yani ben gebe degilsem normal bir sekilde haftaya regl olur muyum? Bu durumda 30 mayisi beklemeye gerek olmaz mi? Ya da haftaya regl olmazsam 30 mayistan once olmasina ragmen bu gebe oldugum anlamina mi gelir? Kafam cok karisti 😕

Merve's iPhone

mervettincim benim transfer malesef ertlelendi bir sonraki ay a birşey merak ettim şimdi senin transfer günü değerlerine bir daha baktılar mı. transfer günü tahlil verdin mi:26::26::26:

Elfidosum cok uzuldum, cunku senin bu konuda nasil sabirsizlandigini gozlerimle gordum. Olsun prenses her iste bir hayir vardir, dogru zamanda saglikla, hayirli bi sekilde olsun, onemli olan bu. Uzme tatlim kendini, bebislerin hala orda seni bekliyolar, eninde sonunda annelerinin karnina girecekler.

Bu arada e2 ne oluyo?

Merve's iPhone

canım benim bildiğim kadarıyla olmayacaksın. ilaçlar sebebiyle siklus değişti. yani adet olmaman hamilesin demekk değil. bunu en iyi test ile anlarsın.

valla bir hormon değeri işte.o gün çok normaldi değerlerim aslında 2 günde değişmiş. eşim siklus yanlış hesaplandı diyor. yani adetim yaklaştığı için olduğunu düşünüyor. ama bahçecide bu konuda birşey söylemiyor. hatırlarsan eşim o gün 3 kere bunun için aramıştı. hatta sormuştuk beraber. onlar biz ayarlarız demişti ama öyle olmadı demek.adamın korktuğu başına geldi iyi tarafı adamlar transfer yapmış olmak için yapmıyorlar. gebelik aşısından vazgeçtim bu yüzden buda birkaç gün sonra yapılması demek oluyor.hayırlısı artık. fulyamla aynı zamanda olacağız artık. artık senin ve nisanın haberlerini bekliycez

mervettincim benim transfer malesef ertlelendi bir sonraki ay a birşey merak ettim şimdi senin transfer günü değerlerine bir daha baktılar mı. transfer günü tahlil verdin mi:26::26::26:

Yok cnm bakmadilar, en son senle bulustugumuz sali gunu baktilar, persembe de transfer oldu. Ama sali gunu Erbil degerlerin gayet normal demisti. Sanirim transferden onceki son muayenede bakiyorlar son olarak.

Merve's iPhone

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…