Tüp Bebek Merkezleri Doktor Erbil Yağmur'un hastası olan var mı?

Elfida haftaya sali bulusalim orda senle kesin

Merve's iPhone

inşallah canım salı buluşacağız yalnız benim anlamadığım sana nasıl kesin perşembe dedilerki benimli daha belli değil. o gün gittiğimde önce embriyoların durumuna bakacağız ona göre konuşacağız dedi. duruma göre 4. gün transferi olabilirmiş riske girmemek için.hemşire bana senin transfer bence ya 15 yada 17 sinde olur dedi. tabi ayrıca şöyle bir durumda var biz aşı yaptıracağız ya 3 gün önceden kan alınması gerekiyor diye biliyorum yani o gün kan versek 16 sı olur bu sefer :26:ay ne karışık işler bunlar. bir yandanda çözülünce birşey olur mu diye düşünmeden edemiyorum. erbil bey e sordun mu bu konuda ne diyor çözdürünce bir kayıp oluyormuymu. ben sordum %95 olmaz ama %5 te olsa böyle bir ihtimal var dedi. yahu bir yerde okudum kadından 50 yumurta toplanmış 30 tane döllenmiş. bizde anca 2-3 tane. ama sonradan okudum şu arı sütü ve polen karışımı kullananların bütün yumurtaları döllenmiş. mesela 10 yumurta toplanmışsa 10 da döllenmiş. ben toplamadan sonra okudum bunu oooooooooooof oooooooooooooof bu zaman nasıl eçer. bu arada o gün kesin tahlil olacak ilaç kağıdında da yazıyor aç gel mutlaka.ben 9 da orda olacağım birde embriyolog ile konuşacağız.ne giyerim bell, değil bu ruh haliyle p.tesi yazarım. ne çok şey yazdım çok doluyum çoooooooooooooooooooook

Elfida sakin ol cnm bnm. Sali gunu orada olcaz, sabah herseyi ogreniriz. Neden bu kadar panik oluyosun, en nihayetinde hersey olacagina varacak. Bana 13unde kontrol, ve eger rahim istedigim gibiyse 15'inde transfer dedi. Bildigim bu. Gebelik asisini da telefon acip sorucam ztn bgn hicrana, eger 3 gun gerekiyosa belki de transfer 16si olur, farketmez. Cozulmus cozulmemis embriyo bunlari, oranlari bosver, doktorumuza guven, girdik bi yola ve bu saatten sonra en iyisini dilemek ve once Allah'a sonra Erbil'e guvenmek yapabilecegimiz en guzel sey, rahat ol, pozitif ol, goreceksin bak zaman da şıp diye gececek ve hersey de cok guzel olcak. Sen huzurlu ve sakin ol yeter...

Merve's iPhone

Elfidacıığımm sakinn oll :) ayy ben kendime diyordum benden beter panikleri varmışş
canım Erbil beyy son tahlile göre söyleyecek kessin tarihi ama.istisnalar olaiblir illaki ama benmde 17si kontrol 20 si transfer dedii ..
ayrıcaa kontrol günü tahlil olacakk dedii. bende dedimkii açmı gelelimm.. tokk gelebilirsinn farketmezz dedii.. amaa gebelik aşısını bende sormayı unuttumm ç Hicran hn da sonraki gelişinde söylersin dedii geç kalmışş olmuyorsunuz dedii.. ööfff nasıl unuttum yaaa birde eşime hatırlatt demiştimm :))) çıktıktan sonra söylüyo

benmde yaş 31 aynı şekilde. canım bizimde az embriyo var 2 tane zaten senin zaten tek embriyon artıyo.. 2 tane koydur kafanı karıştırmaa.. :) bi taşla 2 kuşu vurr bana 2 tane koyacağım dediğinde gözlerimin için güldüü. sevindimm açıkcasıı :) bitanesini orda bırakmayı gönlüm razı olmazdı 2 koysan şans tabiki daha fazlaaa biri olmassa biri olur birdahaki sefere tekrar koydurmaa stresine girmezzsinn. (bnm düşüncem tabi) ooo kaçıncı gün embriyosu.. güzell bölünmüşler.. benm 2. gün embriyosuymuş biri 4 hücreli diğeri 2 kötümüü kii.... evettt dr çok umutlu konuşuyorrr... kendine güveniyorr.. Allaamm zmaan geçmiyo sankiii.. iznimide ayarladımm... erbil beyy rapor yazacak sonraki hafta da senelik iznimden 1 hafta.. sonrası Allah kerimm

KİZLAAAAARRRR BİZİM BALKONA GELEN KUMRULARİN İKİ TANE YAVRUSU OLDUUUUU :):):)

Merve's iPhone
Mervecik iki bebiş geliyor sana yolda o zaman :)

Öncelikle sakin ol tatlım bak burda deneyim konuşuyor. Vücudunun bebişine hazırlık aşamasında olduğunu unutma. O yüzden tutunma sağlıklı olsun istiyorsan hiç birşeyi takma hayatı relaks yaşa. Nasıl olsa rabbimin dediği olur. Kiminin 50 varmış bunun 20 varmış boşver. Ona bakarsan kiminde olmuyor. O yüzden sen kendine odaklan ve aşamalara bu kadar takılma. Herkesin vucüt yapısı ilaçlara karşılık vermesi farklıdır. Birbirimize merak edip soruyoruz bende sordum ama yaşadıkça anladım gerek yokmuş. Doktor sana tahmini şeyler söyler en son kontrolde kan testi istiyecek ve rahim kalınlığına bakıp uygunsan sana emriyolorını bugün çözüyoruz şu günde kesin transfer ediyoruz diyecek canım. Çözülünce kayıp olma olasılığı var ama onu şöyle yorumlayalım rabbimin senin için uygun görmediği tabiri caizse çürük yumurtalar gidiyor bendede gitti. Fakat bizim için 1 tane galip gelen yeterli değilmi. O yüzden hayırlısını iste. Göreceksin başaracaksınız.

yasemin,mervettin,nisan hepiniz haklısınız stres yapmanın hiçbir faydası yok.bilakis dezavantajı olacak. bazen bilmemek daha iyi sanırım,bundan sonra daha sakin olmaya çalışacağım yasemincim sana birşey soracağım transferden sonra ne öneriyorsun sürekli yattın mı yoksa işine devam mı ettin. birde transferden sonra ağrın filan oluyormu ben evde tek başıma olacağım çünkü:26: şu ana en tecrübelimiz sensin bizde peşinden geleceğiz inşalaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

elfidaa cnm sana diyorum amaa , bende öyleyim :)) akşam annemlerle konuşuyoruzz. ikizz olsunlarr. şöylee olsun böyle olsun.. isim düşündünüzmü diye bile soruyolar alemm kadıınnn ::) böyle oluncada daha çok heyecanlanıyorsun herkess seni beklio.. Zaman durdu sanki geçmiyoo

Benim transfer çarşambaya denk geldi ben 3 gün rapor yazdırdım. Ama erbil bey 5 gün yazdı. Am bol bol yatdemedi. Sağolsun eşim ve anneciğim tuvalet dışında 5 gün arkama destekli oturur bir şekilde yatırdılar. Yemeğimi bile yerimde yedim. 2 saatte bir evin içinde yürüdüm. Sabah ve akşam jelimi sıktım. İğnemi yaptım 15 dk dışarda yürüdüm sağlıklı beslendim. Pazartesi iş başı yaptım. Şikayet olarak aşırı uykuya meyil ve bel ağrısı oldu tatlım. Tabii birde sık idrara çıkma. Bişey olursa sor çekinme er geç cevaplarım.

mervettin , elfida yarın gideceksiniz kısmetse.. dr dan geldikten sonra yazıınn unutmayın burayııı :)
bende gün sayıyoruummmmmmmmmm..

canım çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için. aramızda en tecrübeli sen olduğun için muhtemelen hepimizin transfer sonrası soruları olacak sana bu arada nasıl gidiyor hamilelik,çok merak ediyorum. kalp atışlarını duydunuz mu,mie bulantısı oluyor mu çok merak ediyorum:119::119::119::119::119:

mervettin , elfida yarın gideceksiniz kısmetse.. dr dan geldikten sonra yazıınn unutmayın burayııı :)
bende gün sayıyoruummmmmmmmmm..

merak etme canım bilgilendiricem kesinlikle.inşallah endometrium kalınlığı yeterli olur ve hormonlar iyi durumdadır da bu ay olsun transfer. geçen ay hormonlar yüzünden olmamıştı benim. artık sabrım kalmadııııııııııııııı. temizliğe verdim kendimi,evle uğraşıyorum ev botanik bahçeye dönecek yakında kendime uğraş bulacağım diye:78::82::119: senin kontrol ne zaman bu arada belkide kontrol günündede bizim transfer olur belli mi olur. karşılaşırız:86::101:

Aslında pek bulantım olmuyor ama ara ara gönlüm dönüyor. İstifra edecek boyuta gelmedim ama. Ayrıca bel ağrım çok ve uyku problemim var. Neredeyse bütün gün uyuyorum. Yani iş olmasa. Hatta öğle aram uyumakla geçiyor. Birde hafif derece kum döküyorum. Bel ağrımın çoğunluğu bu sebepten...

inşallah mide bulantın olmaz benim en çok korktuğum şey.gerçi sağlıklı bir şekilde kucağına al da bunlar gelip geçer.ne kadarlık oldu şimdi. bide kontrollere nerde devam ediyorsun merak ettim. oraya mı gidiyorsun yoksa değiştirdin mi doktorunu...

Evet bunlar gelip geçici. Yavrularımız doğsunda sonuçda bu günleri çok bekledik.

12. haftaya kadar benimlesin dedi... Bizde Erbil beye devam ediyoruz. Sonra bir yer bakıcaz. Çünkü Neredeyse her gidişimizde muayene ücreti ödüyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…