Doğumla ilgili çok özel bir konu

Sen kadınlara ne bakıyorsun, çoğu kendinden bihaber. İnsanlara vajinal cup oneriyorum, ona bile 'iyyy anlatma anlatma. İgrenc' diyorlar
Burda bu tarz şeyler duymak için açtım ben de konu işte. Biraz stresim azalsın diye

Senin durumundayim ve vajinami seviyorum, toplam 2 dogum yaptim, ikinci dogumumda doktorumla anlasip ic bolgemi duzelttirdim ama dis cepheye hic dokundurmadim, cunku kimsenin vajinam hakkindaki fikri umrumda degil, dunyayi bu kadar onemsemiyorum.

Kocaniz umursamadiysa -ki ne munasebetle fiziki birseye yorum yapma hakki oluyor- neden dert ettiniz bu kadar???

Bir kere alttan muayene olsam o zaman aşacağım herhalde bu durumu. Bu zamana kadar hiç öyle bir durumla karşılaşmamış olmanın verdiği bir gerginlik var
tahmin etmiştim
jinekolog muayenesinden geçmediniz hiç, şimdi gebelik olduğu için geçeceksiniz değil mi?

relaks olun.

Demez iste kardesim demez, herkesi kendiniz gibi sacma düşünüyor sanmayın.
Derse de gerek yok kukumu seviyorum dersinuz madem ohoooo
Yahu bir insan bir konuda takıntı yapınca dışardan ona "saçma" demek kolay. Zaten bu konuda takıntılı olmasam bu konuyu neden açayım ben. Yani illa sert sert yorum yapmanıza gerek yok öyle demezler diyip geçebilirsiniz

dur bi ayol bu memleket daha tamponu kabul edemedi...
Valla cup konusunda Kkda devrim gibi ilerledik:)
Ama bazı kadınlarda cidden vajina ile ilgili her seye "iyyy iğrenç, viyy midem bulandı" deme olayı var. Koca bir kapalı kuku (ay pardon kutu) orası bazıları için:) ne söylesen mideleri kalkıyor. O yüzden konu sahibinin bahsettiği arkadaslara ben sasirmadim

Kendimizle barışık olmamiz lazim, her seyimizle özeliz ve guzeliz.
Benim heran uzaya gidecekmiş gibi duran kocaman bir burnum var, ha fotolarda falan yön ayarliyorum falan da, sonucta yüzümün ortasinda, estetiğe karsi da degilim ama benim canim tatlidir, hicbisi yaptıramam, sizinki normal degilse bile, görünmüyor en azindan, ha birde ne kadar normal olmayabilir yağnii, çizgi gibi durmasi gerekmiyor, cizgiye odaklanirsan hepsi anormal gelir zaten

Doktorlar hergün kaç tane kadın muayene ediyorlar, herkes birbirinden farklıdır ve çoğu kadının "barbie" mükemmelliğinde değildir. Ki güzellik veya normallik göreceli bi şeydir. Eşiniz garipsemediğine göre gayet normalsiniz mesela, siz takıntı haline getirdiğiniz için strese giriyorsunuz. Eminim doktorların doğum esnasında odaklandıkları tek şey bebeğin sağlıklı bi şekilde doğması olacaktır.

Sonunda bu durumda olup doğum yapan biri yazdı. Öncelikle sırf bu yüzden teşekkür ederim.
Ben de ilk doğumda sarkmalar olursa tekrar doğum yapma durumumda belki sizin gibi doğumla birlikte hallettiririm diye düşündüm.
Dert etme sebebim takıntı işte. Yoksa gerçekten ben de çirkin bulmuyorum kendimi. Sadece insanların kafasındaki o algıya uymamak beni tuhaf hissettiriyor

e ince çizgi zaten ne olması gerekiyor tüm kadınalrın aynı ben sıkıntını anlayamadım affedersin

Hamilelikte iyice büyüyecek ve Doğumdan sonra (normal doğum yaparsanız)deforme olacak o zaman ne yapacaksınız ? Bırakın takıntı yapmayı bigün hastanede sıramı beklerken yaşlı kadının biri yanındaki diğer yaşlı kadına
Doktor gençlerinkini gördükten sonra bizimki şey kaçıcak demişti. O geldi aklıma doktorunda cok umrundaydı.

tahmin etmiştim
jinekolog muayenesinden geçmediniz hiç, şimdi gebelik olduğu için geçeceksiniz değil mi?

relaks olun.
Evet hiç geçmedim. İlk defa olacak. İlk olmanın verdiği stres var. Muhtemelen ilk çatı muayenesinden sonra zaten kendimi iyi hissederim sorun yapmam. İlk olması strese sokuyor

e ince çizgi zaten ne olması gerekiyor tüm kadınalrın aynı ben sıkıntını anlayamadım affedersin
İşte bakın benim çevremde de böyle söyleyenler olduğu için zaten ben strese girip konu açtım umarım bu mesajı okuyanlar azcık anlarlar

Arkadasin hafif sarkma varmis, dumduzzz cizgi gibi gorunmuyormus.

Ha bu arada ben buna da karsiyim ha, duz cizgi olacak, kilsiz tuysuz olacak, hayirdir sapik misin derim bunu isteyen erkege meselaaa

Bir kere muayene olsam zaten rahatlarım diye düşünüyorum. Hiç olmamış olmanın verdiği gerginlik var

Sorun tam olarak burda başlıyor herkesinki aşağı yukarı aynı değil işte. Bariz farklılıklar var.

etrafindakilerinkini gormeden bilemezsinki nasil her kes bemimki en güzel diyecek tabi ben uç tane bebek doğurdum hiç aklima gelmedi bendeki farklimi diye. en kötüsude olsa bile bende ben hiç dert etmem gözukmüyo zaten

Gerçekten doktor ve diğer sağlık personelinin sizin kukunuzu görünce şaşıracağını yargılayacağını falan mı düşünüyorsunuz. Ameliyatı falan boşverin ama belki terapi alsanız rahatlarsınız.
Bunun kadar saçma çok az konu gördüm yahu.
Hamileliğinin tadını çıkar.
Evet herkesinki Barbie bebek gibi değil. Herkesin ayağı güzel değil. Herkesin eli güzel değil. Bazısının burnu çok çirkin. Şanslısınız ki çirkin olduğunu düşündüğünüz yerinizi kimse görmüyor

devamında sizin için büyük sorunsa doğumdan sonra düşünün, gebe kadında kimsenin derdi labialar olmayacaktır...
Ben de bu doğumla birlikte daha da sarkma olursa ve ikinciye hamile kalırsam o doğumla birlikte hallettirmeyi düşünürüm belki. Ama his kaybından korktuğumdan da çekimserim bu konuda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…