Doğumla ilgili çok özel bir konu

Arkadasin hafif sarkma varmis, dumduzzz cizgi gibi gorunmuyormus.

Ha bu arada ben buna da karsiyim ha, duz cizgi olacak, kilsiz tuysuz olacak, hayirdir sapik misin derim bunu isteyen erkege meselaaa
ya Allah'a isyan gibi olmasın, çok büyük şeyler değil bunlar ama

kukumu açıp açıp bakmıyorum :KK70:

keşke o o kadar düzgün muntazam olacağına, yüzüm cildim vs. olsaymış mesela, onları her an görüyorum, herkes de görüyor. (hani illa bir yerden alıp bir yere verecekse yüce rabbim, ahaha)

ama işte pazarlık edemiyoruz bu konuda.

Bir kere alttan muayene olsam o zaman aşacağım herhalde bu durumu. Bu zamana kadar hiç öyle bir durumla karşılaşmamış olmanın verdiği bir gerginlik var

Hiç vajinal muayene yaptırmadan hamile mi kaldınız?
Smear aldırmadınız mı?
En şaşırmayacak ve o görüntüyü normal karşılayacak kişi doktor zaten. Neden bu kadar çekindiniz ki 😞😞

Gerçekten doktor ve diğer sağlık personelinin sizin kukunuzu görünce şaşıracağını yargılayacağını falan mı düşünüyorsunuz. Ameliyatı falan boşverin ama belki terapi alsanız rahatlarsınız.
Bunun kadar saçma çok az konu gördüm yahu.
Hamileliğinin tadını çıkar.
Evet herkesinki Barbie bebek gibi değil. Herkesin ayağı güzel değil. Herkesin eli güzel değil. Bazısının burnu çok çirkin. Şanslısınız ki çirkin olduğunu düşündüğünüz yerinizi kimse görmüyor 😂
Yargılayacaklarını düşünmüyorum. Ameliyat olacağımı da söylemedim. Terapiden ziyade bir kez alttan muayene olsam ve gayet normal geçse artık aşarım diye düşünüyorum

keşke o o kadar düzgün muntazam olacağına, yüzüm cildim vs. olsaymış mesela, onları her an görüyorum, herkes de görüyor. (hani illa bir yerden alıp bir yere verecekse yüce rabbim, ahaha)

Sizin "kukunuz" belli ki muntazam, o yüzden kafaya takmıyorsunuz :) bakın siz de başka şeyleri umursuyorsunuz. Esasen çok farklı şey değil bunlar.

Yetişkin bir kadın olarak ömrünüzde hiç alttan muayene olmamanız daha garip geldi bana açıkçası. Genel olarak sağlık durumunuzu merak edip smear vermediniz mi hiç? Doğum yaptıktan sonra düzenli jinekolojik muayene ve smear testini unutmayın. Muayene olsanız zaten kafanızdan bu gereksiz takıntı gidecek.

Ben de incelicem birazdan, gozume carpcak biyerde de durmuyor ki zalım, ama fark etmediğime gore guzeldir demekkine 🫨🤣

Saçmalamayı bırakıp kendinize başka bir dert bulun lütfen 🤦🏻‍♀️ burun estetiği nasıl bir estetikse labioplastimi herneyse oda bi estetik ve herkes yaptırmıyor. Çoğu kadın doğal hali ile evleniyo doğuma giriyor. Ve kimsenin de aa bu estetikli değil diceni sanmıyorum. Doğal olan o yani. Saçmalamayı bırakın lütfen 🤦🏻‍♀️

ben daha 11 haftalık gebeyim. Alttan muayene falan onlara çok var. Bir de sadece doğum değil, açıklığa bakmak için de çatı muayenesi oluyor ya o da var o daha çok geriyor beni. Onu atlatsam sonrasında zaten doğumda bu konuyu çok düşünmem gibime geliyor
O zaman yorum yapayim için rahatlasin hamilelik ilerledikçe orasinin şeklide düzeliyor iki hamileligimde de aynısı oldu ama sonra eski şeklini alıyor yani doğumda düzgün duracak eğer benimki istisna degilse:)

Yargılayacaklarını düşünmüyorum. Ameliyat olacağımı da söylemedim. Terapiden ziyade bir kez alttan muayene olsam ve gayet normal geçse artık aşarım diye düşünüyorum

Zaten normal geçecek. Doktor bir farklılık görmeyecek bile. Bahsettiğiniz görüntüyü zaten çok anlamadım. Ama güzel olması beklenen bir bölge değil. Daha çok başka fiziksel özelliklerimizin Barbie ye benzemesini isteriz biz kadınlar 😊

Hiç vajinal muayene yaptırmadan hamile mi kaldınız?
Smear aldırmadınız mı?
En şaşırmayacak ve o görüntüyü normal karşılayacak kişi doktor zaten. Neden bu kadar çekindiniz ki 😞😞
Hayır muayene olmadım daha önce. Zaten olmuş olsam böyle olmazdım

Yetişkin bir kadın olarak ömrünüzde hiç alttan muayene olmamanız daha garip geldi bana açıkçası. Genel olarak sağlık durumunuzu merak edip smear vermediniz mi hiç? Doğum yaptıktan sonra düzenli jinekolojik muayene ve smear testini unutmayın. Muayene olsanız zaten kafanızdan bu gereksiz takıntı gidecek.
Kadin doğuma sadece hamilelikle ilgili gidiyor çoğu, kontrol montrol hak getire

Bir kere muayene olsam zaten rahatlarım diye düşünüyorum. Hiç olmamış olmanın verdiği gerginlik var
Doktor en fazla kıllı giderseniz bişey diyebilir gerisine hiç bişey demezde bakmazda sallayın gitsin siz böyle söyleyince normali ne şimdi anlamadım bile barbie kukusu nasıl onuda çözemedim siz baya böyle etsiz bişey mi olmasını bekliyorsunuz.

Sorun tam olarak burda başlıyor herkesinki aşağı yukarı aynı değil işte. Bariz farklılıklar var.
Bacım taslak olarak aynı mı aynı 😂 aynı işlevi görüyo mu görüyo.
Farklı olması sorun değil . Düşünsene herkesin kukusu birbirinin tıpatıp aynısı 🥴 olmaz olamaz . Heyecanı kalmaz

O zaman yorum yapayim için rahatlasin hamilelik ilerledikçe orasinin şeklide düzeliyor iki hamileligimde de aynısı oldu ama sonra eski şeklini alıyor yani doğumda düzgün duracak eğer benimki istisna degilse:)
İnşallah öyle olur:) belki doğumdan sonra sarkma da biraz onla ilgilidir. Önce çok toparlayıp sonrasında kendisini bırakması yani

Doktor en fazla kıllı giderseniz bişey diyebilir gerisine hiç bişey demezde bakmazda sallayın gitsin siz böyle söyleyince normali ne şimdi anlamadım bile barbie kukusu nasıl onuda çözemedim siz baya böyle etsiz bişey mi olmasını bekliyorsunuz.
Ben olmasını beklemiyorum. Genel algı öyle. Kadınlar hep gözümüze o şekilde sokuldu tamam oraları açık değil ama sanki kadınınki dümdüz olurmuş gibisinden.

Peki doktorunuza hiç vajinal muayene olmadığınızı söylediniz mi?
Smear aldırmadığınızı biliyor mu?
Gebeliğin başında kültür almak isteyeceğini düşünüyorum.
Sizin etrafınızda kimler var bilmiyorum ama ben bir tane bile gebelikten önce bir sorunu olmadığı takdirde vajinal muayene olan duymadım. Başka hamile arkadaşlarım da var onlar da olmadılar. Kesin böyle olmalıdır demiyorum yanlış anlaşılmasın. Yani bu garipsenecek bir durum değil.
Ayrıca bir şeyi önermekle rencide eder şekilde söylemek arasında da fark var.

Sizin "kukunuz" belli ki muntazam, o yüzden kafaya takmıyorsunuz :) bakın siz de başka şeyleri umursuyorsunuz. Esasen çok farklı şey değil bunlar.
ilk mesajımda yazmıştım, yüzümde işlem var benim de

fiziksel bir konuda kafaya takmak nasıl bir şey biliyorum, inanın, bilmediğimden değil
siz etrafızda çoğu kişinin bu anatomik farklılıklardan haberdar olmadığını söylemişsiniz, o durumda da değilim, mesleğim gereği gayet farkındayım. yani şimdi ilk sizden duyup "aaaa ne olacak canım", ne fark olabilir ki vs. de demiyorum

ben tüm bu farkındalıkla söylüyorum size yazdığım mesajları, inanın.

Valla olmadım evet. Zaten bir kere olsam dediğiniz gibi gidecek muhtemelen. Teşekkürler

X