Doğumgünü kutlama meselesi

Çok haklısınız. Ben de ilk başta hiç bu şekilde düşünememiştim ama sonradan düşününce bencillik olacak gitmem. Kardeşi hala ısrar ediyor kal diye ama nezaketen mi bilmiyorum.

Bide arkadasim +kardesi+ annesi konaklasin diye masraflarin yarina ortak olacagim cok sacma .gidin cocugunuzla daha eglenceli biseyler yaparsiniz.kardesi sadece borca ortak ariyor .

Benim ödeyeceğim meblağa hiç ihtiyaçları yok öyle bir düşüncesi olduğunu da sanmıyorum. Masraflara ortak olmak benim fikrimdi ve kendisiyle paylaşmamıştım bile.

İlk sizi yatilı düşünmüş zaten. Sorun yok bence. Ama bebekle gitmezdim sanirım. İlgi ona kayacak haliyle . Yetiskin dogumgunu kutlama rahatligi olmaz gibi

Hala ısrar ediyor kal diye ama bilmiyorum samimiyetimizden dolayı nezaketen mi yoksa gerçek mi. Neticede karar verdim kalmayacağım. Başta kalmayı düşünmem de çok saçmaydı zaten.

Neden herkes 19 aylık bebekle olmaz demiş bilmiyorum ama ben kızkıza ortamlarda bebekle gayet rahat geçirdim çok hareketli bir çocuk ama 9da uyuturum gider. Sonra bütün gece bizim. Biz çocuksuz evliarkadaşlarımızla da böyle bir yerde kaldık. Hiç sorun yaşamadık.
Bence sizin kalmanızı istemese sizi hiç dahil etmezdi zaten.

Bence olay sizin bir şeyleri yanlış anlamanız ya da anlamamanız değil, o insanlar sizi istemese bir şekilde planı değiştirir bahane bulurdu. Sadece bence biraz ince düşünün, bebeği götürmek mantıklı değil ya hiç gitmeyin ya da bebeği annanesine ya da babaannesine bırakıp gidin.

Her çocuk bir olmuyor ve çocuk olunca anlık başka bir plan yapılmak istense ya da çocugun herhangi önemli bir durumu öne çıkınca özellikle dogum günü durumu varsa gün etkilenebilir, ki böyle zamanlarda insan rahat olmak ister, hani normal zamanda bebişi götürsün ama kadın yukarda yer sorunsalı da var diyor. Dediğim gibi eb mantıklısı bebeği annaneye falan bırakıp tek gitmek, bazen çocuklu kadınlar bunu yapamıyo.

Evet ama konu sahibinin de çocuğunu bilmiyorsunuz ki. O yaşta bebek en geç 9 uyur uyumalı zaten. Bungalovda hafta sonu geçirmek istemişler ve konu sahibini de davet etmişler. Davet ederken bebeği olduğunu biliyorlardı. Ve o yaşta bebek annesiz uyumaz ki.

Gelmenizi istemese size bahsini açıp çağırmazdı bence. Neticede kendi başına da yer bulup ayarlayabilir. Bir sürü seçenek var sizin yorumunuz olmazsa olmaz değil ki.

Siz çift kişilik yatakta oğlunuz ve arkadaşınız ile yatın. Anne kız da kanepede birlikte yatabilirler. Anlamadım ben sizi annesi çocuğunun doğum gününe gelmesin mi sığılmaz diye?

Plan bence zaten baştan sıkıntılı. Arkadaşınız kardeşi annesi siz ve bebeğiniz. Toplama bilgisayar gibi bir kadro.

Siz önce bir karar verin sönecek misini kalacak mısınız? Habire karar değişip durmuşsunuz. Net bir şey söyleyin ona göre yer bakılsın. Bungalovalar genelde ıssız yerlerde oluyor dönüşünüz küçük bebekle üstelik sıkıntı olabilir gerçekten.

Ne düşünmem gerektiğini bilemedim açıkçası. Evet çocuk konusunda hemfikiriz. Çocukla birlikte kalmak hiç mantıklı değil. Hatta götürmek de mantıklı değil. Ama arkadaşımın kardeşi hala kalmam konusunda ısrar ediyor.

Maddi olarak asla ihtiyaçları yok yani masraflara ortak etmek için olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. Hatta ben masraflara ortak olmak istiyorum ama bunu dile getiremedim bile. Çünkü hassas insanlardır. Böyle bir şeyi kabul etmeyebilirler de. Ben de başta bungalova ortak olurum diyerek hediye konusunu ertelemiştim. O nedenle kalmasam bile bir miktar ücrete ortak olmak istiyorum nasıl dile getireceğim bilmiyorum. Az önce bile kardeşi diyor ki kalabalık daha güzel olur keşke kalsan. Hiç mi kalma ihtimalin yok falan diyor. Sonuçta kalırsam çocuğumla kalacağımı biliyor. Ben kalmama konusunda kararlıyım da ne demeliyim nasıl bir yol izlemeliyim bilemedim. Masraflara ortak olmak vs.

Masraflara ortak olacakken vereceğiniz parayı başka şekilde verseniz, yemek yol vb bi şeyleri önceden düşünüp ödeseniz ya da hediye ile telafi etseniz ya da ne biliyim 400 TL lik zeytinyağı falan götürün bizim ordan diyin hem incelik olur, şaka bi yana demek istediğimi anlamışsınızdır farklı seçeneklerle masrafı ödemiş olun

Kızlar konu sahibi çok yakın bir arkadaşım demiş belki aynı zamanda aile dostudurlar kimsenin arkadaşlık dinamiğini bilemeyiz neden oraya takıldınız ki. Zaten ikinizin böyle bir hayali varmış ben olsam katılırdım hem çocuğu da seviyorlar ve bebek için de farklı bir anı olur fotoğraflarını çekersiniz mis gibi. Ama çok dikkat edin yangın vs gibi haberleri de duydum bungalovlarda aman diyeyim…

Arkadaşlar daha önce de cevap vermiştim ama tekrardan yorumlar gelmeye devam ettiği için yine yazayım. Ben gitmekten vazgeçtim. Çocukla gitmek doğru değildi buna hem fikir olmuştuk sizlerle. Bırakıp giderim, birkaç saat sonra dönerim diye karar vermiştim. Ama şu an oğlum biraz rahatsız. O nedenle bırakıp gitmem de mümkün değil. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…