Doğuma Hazırlık Doğumda bebeğin sıkışması ve sezeryan

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
canim benim oncelikle bebgin icin hayirli ugurlu olsun rabbim saglicakla dunyaya getirsin misal ben. benm de oyleydi 3 tane normal yaptim. biraz cesaret isi eger. bebegine kavusmak istiyorsan saglikli bir sekilde herseyi goze almalisin dogum esnasinda kendini zaten kasma gibi sansin olmuyor ikinma hareketleri doktorun dogru yonlendirmesi cok onemli gene de icin rahat etmiyorsa baska hekime git

Ozelde her zaman gittigim doktorum asla normal dogum yapamazsin cati kemigin asiri dar dedi.devlet hastanesine gideyim dedim ordaki doktor normali denersin yapamazsan sezeryan yapariz dedi ben normali goze alamadim ya bebekte bi sorun olursa diye ozeldeki doktoruma sezeryan yaptirdim ilk 1 hafta birz zor sonrasi kolay

Sezeryanda normal dogum gibi kişiye göre değişir canım. Risk almaya deger mi sence. Bende sezeryanım üşütme ilk ay dikkat et tamam öyle aman aman Bi agrı yok yani günden güne daha iyi oluyorsun.

İlk hamileliğimde ben de normal Doğum istiyordum ama olmadı. Kızım 6 hafta erken sezeryan ile dünyaya geldi. Evet acıdı ama geçti . Zaten kızımı sağ sağlim görünce herşeyi unuttum. İlki sezeryan olunca ikinci de öyle oldu. Ama dayanılmayacak bir acı söz konusu değil. Önemli olan bebeğinizin sağlıkla dünyaya gelmesi.En ufak riski bile göze alamazdım ben.
Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle.

cokkk cokk yanlis biliyorsun. istanbul umraniye kadin doguma. bir git ana baba gunu her 5 dk bir dogum oluyor. turk vatandasi yetmiyor yabanci uyruklularla dolup tasiyor e ne yapsin doktorlar adamlarin isi stereste mecbur dogurtup gonderiyorlar

Çatı muayenesi için ne kadar geç kalm8s doktor. Nerdeyse 40. Haftasindasin. Bana da son kontrolde çatın dar dedi doktor çok üzülmüştüm ağlamıştım o kadar kendimi normal doğuma hazırlamıştım ki.. Ama riske atamazdım ya çatıda takılıp oksijensiz kalsa onun omur boyu vicdan azabını nasıl çekerim . Iki tane sezeryanim var Allah'a şükür çok güzel geçti hem öncesi jem sonrası.

cokkk cokk yanlis biliyorsun. istanbul umraniye kadin doguma. bir git ana baba gunu her 5 dk bir dogum oluyor. turk vatandasi yetmiyor yabanci uyruklularla dolup tasiyor e ne yapsin doktorlar adamlarin isi stereste mecbur dogurtup gonderiyorlar
Ben de onu diyorum zaten. 5 dakikada bir Doğum yaptırıyorlar. Mecbur kalınıyor. İşte bu yollar normal Doğum olmuyor. Suni sancı ve bastırma ile devam eden Doğum normal Doğum değildir.
Türkiye’de bebeğin Doğum kanalından ilerleyip çıkmasına normal Doğum deniliyor onun dışında yapılanlar normal değil.

Bence riske atma. Benim canım çok tatlıdır ama sezaryende hiç öyle ağrım olmadı. İnsan zannediyor ki bıçak kesiği gibi bir ağrı olacak, alakası yok. Sadece yatarken kalkarken dikkat etmek gerekiyor ani hareket edince zorlayınca sızı oluyor. Onun dışında normal dururken ağrı yok. Zaten sürekli ağrı kesici veriliyor. Normal doğum çok mu kolay onda da kesi ve dikiş oluyor çoğunlukla. Bence o bölgede dikiş daha zor. Oturmak filan problem.

iki kez suni verdiler baktilar ben doguramiyorm en son. adamlar suniyi kesip kendi sancilarimla dogurdum. yani 3 dogumdada b3n kazandim:)

Kesinlikle riske atmazdım. İki kere üst üste sezaryen oldum, her iki bebeğime de baştan beri kendim baktım, sütüm de geldi göbeğim de kalmadı bazı halk efsaneleri gerçekten çok abartılıyor. Normal doğum elbette ilk tercih arasında olmalı ama şartlar ne gerektiriyorsa seçim ona göre yapılmalıdır. Hayırlı doğumlar dilerim.

2 normal 1 sezeryan dogum yapmis biri olarak tabi ki normal dogumu tercih ederim ama doktor risk var diyosa doktorunu dinle .ama emin olamiyosan baska bi doktora da gorunmekte fayda var.

Merhaba sağlıkla kucağınıza alın inşallah .Benimde bebeğim iriydi ve 40 haftanın içinde bile tersti bende normal doğum istediğim için doktor değiştirdim 37.haftada .yine sezaryen oldum çünkü oğlum 3 defa kordonu dolsyip yapışmış kalp atışları yok gibiydi .Ama doktorumdab Allah razı olsun son ana kadar hep bekledj hep cesaret verdi ama tüm riskleri de söyledi bende sizin gibi kasiliyordum hatta o açtıkları plastik bir aparat var onun ucu kırıldı öyle bir kasilmaydi Dr um 39.hafysnjn sonunda yaptı çatı muayenesi ve çok zor oldu Dr elini zor çıkardı o zaman benle açık açık konuştu çok kolay bir normal doğumda olabilir ama tecrübeye dayanıp söylersem istemsiz olarak doğum anında kasılır san bebeğin de ve seninde hayatın tehlikeye girer .ve bu şekilde normal bir doğum olsa bile dikişlerin fazla olabilir dedi yine de bana bıraktı ama bebeğimin kalp atışları kötüydü spinl sezaryen oldum ve doğumda iyiki beklememisim diyebilecegim kötü bir surpriz yaşadım neyseki geçti çok şükür

Oy yine çok uzattım kısaca ilk ayağa jalkista illaki bir ağrı oluyor ve sonraki birkaç gün ama ağrı kesici vs veriliyor ve ben ertesi gün 5 kat merdiveni tek çıktım sadece yatınca kendim dogrulamadim 2 gün sırtımdan ityirmek gerekti o kadar normal olup 23 dokisi olan arkadaşım vardı benden daha geç iyileşti belli olmuyor normal olup mükemmel geçende var sezaryen olup lanet edende ama doktorunuza güvenin incelik bebeğinizi sağ salim kucaklamak olsun her türlü doğumda anne annedir .Halkinizda hayırlısı hangisiyse öyle olsun inşallah

Dr'nuza güveniyor musunuz bu önemli? Dr'nuzun genel doğumları normal mi sezeryan mı? İkilemde iseniz başka bir dr'a daha muayene olun. Etki de kalmaktan ziyade onların ortak kararı mühim..

Başka bir doktora daha gidip muayene olun. O da aynı şeyleri söylerse gönül rahatlığıyla sezeryan olabilirsiniz.

Doğum her şekilde zor , normal olsanız da acı çekeceksiniz... acımasız gerçekler :)

Önemli olan evladınızı sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…