Dogum yaşı şok etti

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
70 yaşındaki kadın ile 77 yaşındaki kocanın ikiz bebeği oldu. The Telegraph gazetesinin haberine göre, hamileliğinin sekizinci ayında ikiz doğuran Omkari Panwar isimli kadın dünyanın en yaşlı annesi.
yalkadnhamiyk8.jpg

Başkent Yeni Delhi'nin kuzeyindeki Muzaffar Naga bölgesinde yaşayan Panwar, doğumu buradaki Jaswant Hastanesi'nde gerçekleştirdi. Doktorlar, annenin sağlık durumunun iyi olduğunu, bebeklerin de yaşamalarının umulduğunu belirtti.

Hastanedeki Jinekolojist Nisha Malik, "Panwar'ın ilk gördüğümde bir kaza geçirdiğini yada kanser olduğunu sandım. Hamile olduğunu öğrenince şoka uğradım. 20 yıldır çalışıyorum ve ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyayım" dedi.

Ancak 5 torun sahibi kadının 'en yaşlı anne' ünvanı kanıtlaması zor görünüyor. Çünkü Panwar'a ait bir doğum sertifikası yok ve kesin doğum tarihini bilinmiyor. Kadının yaşı, Hindistan'ın İngiltere'den bağımsızlığını ilan ettiği 1947'ye göre hesaplanıyor. Panwar'ın o tarihte 9 yaşında olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en yaşlı annesi, 2005'te 66 yaşındayken bir kız çocuğu dünyaya getiren Romanyalı Adriana Iliescu olarak kayıtlara geçmişti

ikieq4.jpg

Son düzenleme:
çocuklara yazık ya yaşasalar bi 10 sene daha yaşarlar sonra ne olacak o iki yavrucuğa
kadınada maşallah yani :1shok:

maşşallah yaniiiiiii biz yirmili yaşlarda hamile kalamıyoruz... bu eski topraklar ne yapıyolarda böle pat die hamile kalıyolar anlamıyorum

100 yaşına geldiklerinde çocukları daha 20 yaşında olacak...Nsıl bir gelecek vercekler bende bilmiyorum...

resmen benciIIik bu cok kızıyorum bu tarz insanIara sırf kendi egoIarı için hiç o cocukIarın geIecegını dusunmeden dunyaya getiriyoIar yazık cok yazık

cocuga yazik ama,olani da aldirmaya karsiyim, bastan korunmak gerekir.
ne diyelim masallahi var kari kocanin jeyyar

valla ben adamada kadınada maşşallah derim ben allah olmayan herkese nasip etsin bende içinde (aminnn) ama bebeklere yazık ya ne olucak onlar şimdi ikizler nasıl bakıcak onlra bu yaşlı kadın ortada kalıcaklar bu saatden sonrada ayıp biraz da yani

şaşırtıcı
valla ne diyem hayırlı uğurlu olsun
ee çocuklara ölüncede torunları bakar teyze dayı amca hala diyerektenjeyyar

:bbo::bbo::bbo: Yani şok oldum. Birşey demek istemiyorum. Yorum yapmak yani. kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
Allah verince ister 70 yasinda olsun ister 100 yasinda olsun veriyor ...Hayret ettim ya ,...

ya bu yastan sonra ne kadar daha yasıycaklar o çocuklar annesız babasız mı buyuycekler ınsan bıraz dusunur ya

X