Doğum yaptıktan sonra odada yalnız mı kalmak istersiniz ?

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
701
290
Fikirlerinizi alalım kızlar hem de sohbet etmis oluruz.
Esime eger hamile kalirsam ve dogum yaparsam dogum yaptiktan sonra odaya kendi ailem de dahil kimseyi istemiyorum yarim saat bi saat fazla degil sadece seninle olmak istiyorum dedim. Özel bir an cunku
Hani herkes dolusuyor falan hosuma gitmezdi benim.
Kendimi rahat hissettigim zaman gelsinler isterim
Dogum psikolojisinde ne yasandigini bilmiyorum zaten kalabalik beni basiyor
Emzirme durumu vs. Sahsen ben herkesin merakli gozler ile bakmasini sevmem
Soyle yap bunu yap falan
Zaten hastanedesin ve sana bilgi veriyorlar tiklim tiklim olacak bir de herkes bir yandan
Belki o dogumdan sonra ilk anlarimi esimle ve cocugumla gecirmek istiyorum ufacik bir surede olsa
Sonra herkes bas ustune ama özel bi an olmali

Ilk cocugumda dogumdan ciktigimda odada annem babam kardesim vardi, sonra bir suru misafir geldi, cok guzeldi. Ama sikintisi da vardi. Odada bir suru erkek varken emzirmem gerektigi icin ben odadan cikip gitmek zorunda kalmistim mesela. Normal dogum da olsa sonra yangisi oluyor.

Ikinci dogum yurtdisinda. Odada sadece ben bebek ve esim. Tabi bir de doktor ve hemsireler. Dogumda bebek de hep odada. Dolayisiyla hersey onumuzde oluyor. Cok ozgur. Duygusal. Sonra haber verdik annem ve buyuk kizim geldiler. Ilkinin coskusu ve tantanasi yoktu. Biraz buruk hissettim yalan yok. Ama ozgurlugu guzeldi.

Sizin o ozel bir an olmali dediginiz an benim icin bebeklerin dogum ani. O an zaten her sekilde yalniziz.

Allah bagislasin elbette dogum ani fakat odada sadece esim varken emzirmek ona sarilmak opmek isterim ben biraz daha kendime geldigimde yakinlarimizi isterim. Emzirirken ki o özel an da da istemem kimsenin gormesini rahatsiz olurum ben bilmiyorum En azindan dogum ve emzirme sonrasi kisacik bir sure bile olsa yalniz kalmak isterim daha sonra ailelerimiz gelsin

Doğumdan sonra annem babam vardı ben sezaryen olduğum için annemle eşim baya ilgilendiler babam sonradan gitti eşimin ailesi eve çıkınca geldiler bence misafir çağırmayın ben istemedim zaten korona zamanıydı

Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…