Dogum yapan Temmuz Anni$Leriii

kızlar bebişlerinizi nasıl giydiriyorsunuz:uhm:

aman aman semras hanim gelmis hosgeldin canim
he ya bak bi suru doguran oldu masallah
hadi bakalim darisi senin basina nasilsin sancilarin var mi senin de ? :teytey:

sağolasın canım bende çok özledim sizleri bir anneme kaçamak yapayım dedim hemen girdim foruma annişleri öğrenmek için evet ara ara sancılar oluyor bekliyoruz bakalım şimdilik doktorumuz ne diyecek perşembe tekrar kontrol var sen ne alemdesin bakalım

sağolasın canım bende çok özledim sizleri bir anneme kaçamak yapayım dedim hemen girdim foruma annişleri öğrenmek için evet ara ara sancılar oluyor bekliyoruz bakalım şimdilik doktorumuz ne diyecek perşembe tekrar kontrol var sen ne alemdesin bakalım

iyi iyi aman senin de gunun azalmis 9 gun bakalim cadi hanim ne zaman gelcek yerimsenibenhayirlisi ile gelsinler bakalim

vallaha benim 6 ayimdan belli sancilarim vardi herkes bilir senağlamasu 3 4 gundur hic bi sey olmadi mubarek bakalim ne olcaksa CADIARZU

adasu ne bandaj falan ben banyo yaptım pansuman yapıyorum hergun ıkı kere bıde sut yapan gıdaları yazabılırmısın benım sut az gelıyo ne yapmam gerekıyo yazarsen ıı olur dılem nasıl bu arada

adasu ne bandaj falan ben banyo yaptım pansuman yapıyorum hergun ıkı kere bıde sut yapan gıdaları yazabılırmısın benım sut az gelıyo ne yapmam gerekıyo yazarsen ıı olur dılem nasıl bu arada

sagol canım kızım cok iyi cok şükür..

ben hic pansuman falan yapmadım canım yaa pansuman icin ilac verildi ama hic kimse bana şunu şu zaman yapıcaksın demedi bende yapmadım bantımda zaten 5 günü cıktı bende attım cok rahatım yani pansumana gerek yok bence zaten kapanmış ne pansumanı kızım sende bırak doktora gittim ben dokumadı ile gösterdim ooo tamam tamam olmuş bitmiş bile kalk kalk dedi bana pansumanda yap demedi tamamdır dedi bir sorun olursa ararsın dedi okadar ben bide sımsıkı korse giyiyorum üstüne.

süt icin canım benimde bazen cok bazen az geliyor ama şu iki gündür rayında gidiyor ilk 5 gün cok zor gecti kaşıkla damla damla verdim kızıma en önemlisi ögün atlama sabah ögle akşam mutlaka yee öenmli degil ne yedigin sonucta beslen bide ben eczaneden humana still tea aldım ondan al sıcak suya iki kaşık at ister sıcak ister soguk ic ben yapıyorum soguyana kadar bırakıyorum soguk soguk iciyorum oda süttü artıyotmuş ben sürekli sagıyorum bide kızım gögsümü almıyor sen emziriyorsun sanırım ben kızıma ne kadar süt verdigimi biliyorum ve ne kadar ona yeticegini emzirdiginde bunu anlıyamıyosun işte morelin hep iyi olsun ben bir kere bi agladım o gece varya kızım ac kaldı susturamadım süttüm gelmedi ve ek mamaya gectim bazen geceleri süttüm olmuyor bu sefer mama takviyesi yapıyoruz günde 2 biberonu gecmiycek şekilde doktorumuz öyle demiştia.s
ummarım yardımcı olmuşumdur..

saol canım benım evet ben emzırıyorum artı mama memıyorum cunku sutum yetmıyo yazdıgın ıçın tesekkurler canım

saol canım benım evet ben emzırıyorum artı mama memıyorum cunku sutum yetmıyo yazdıgın ıçın tesekkurler canım

kızlar humana stil tenin çok işe yaradığını duymuştum.bide bol su ve sıvı tüketin.süt için en faydalı bunlar.bide stresten uzak durun ve sütüm var bebeğim doyuyo diyerek kendinize telkinde bulunun lütfen.:lepi:

kızlar humana stil tenin çok işe yaradığını duymuştum.bide bol su ve sıvı tüketin.süt için en faydalı bunlar.bide stresten uzak durun ve sütüm var bebeğim doyuyo diyerek kendinize telkinde bulunun lütfen.:lepi:

teşekkurler canım bende ne yapacagımı sasırdım valla
daha kendıme gelemedım açıkcası

Adasu bende still tea içiyorum ama ben kaynarsuya falan yapmiyorum normal suya 2 kaşik koyup kariştirip içiyorum acaba kaynar sumu olmasi gerek

BENDE HUMANA STILL TEA İÇİYORUM
HERŞEY YOLUNDA FAKAT KAYNAR SUYA KOYUP, İÇTİĞİMDE DAHA ETKiLİ SONUÇ ALDIM.
ANNEMLER HERGÜN MUTLAKA 1 ÖĞÜN ÇORBA İÇİRİYORLAR. ( Hazır değil )
BOL BOL MEYVA TÜKETiYORUM.
HAZIR MEYE SULARINI İÇMİYORUM BEBEKTE GAZ YAPABİLİR.
BİZ KOMPOSTO YAPIYORUZ.
DOĞUM YAPAN ANNİŞLER, BEBİŞLERİNİZİ SAĞLIKLA ve RAHAT BÜYÜTÜN İNŞALLAH.
BEKLEYENELEREDE KOLAY DOĞUMLAR DİLİYORUM.

ya kızlar benim de sutum azaldı yaa 5-6 gun o kadar coktu ki sagıp sagıp bosaltıyodum goguslerim patlayacak gibiydi iyice azalmaya basladı yaa hele bugun zor yetirdim simdi bos bakalım aksama nolcak iştahım da hiç yok yiyemiyorum dogru duzgun off humanaya devam lokum 1 bardak sut bide komposto ıcıyom ama canım sıkılıyo bu işe

ya kızlar benim de sutum azaldı yaa 5-6 gun o kadar coktu ki sagıp sagıp bosaltıyodum goguslerim patlayacak gibiydi iyice azalmaya basladı yaa hele bugun zor yetirdim simdi bos bakalım aksama nolcak iştahım da hiç yok yiyemiyorum dogru duzgun off humanaya devam lokum 1 bardak sut bide komposto ıcıyom ama canım sıkılıyo bu işe

canım valla benim çevremden duyduğum sütün olması için sık sık emzirmek ve iyi beslenmek önemli.yani sadece suyla sıvıyla olacak iş değil.ayrıca sağmakta çocuğun emmesi gibi olmadığı için sütü azaltır diye okudum.neden sağıyosun sık sık emzir bebeğini.sana söylüyorumda bakalım ben ne yapacağım.:sm_confused:şu zamanda herkes sütsüzlükten şikayetçi.eskiden pompada yokmuş humanalarda ama annelerimizin ne kadar çok sütü olurmuş.ben 2,5 yaşıma kadar emmişim kesmeselermiş dahada emermişim sırnaşık şey

canım valla benim çevremden duyduğum sütün olması için sık sık emzirmek ve iyi beslenmek önemli.yani sadece suyla sıvıyla olacak iş değil.ayrıca sağmakta çocuğun emmesi gibi olmadığı için sütü azaltır diye okudum.neden sağıyosun sık sık emzir bebeğini.sana söylüyorumda bakalım ben ne yapacağım.:sm_confused:şu zamanda herkes sütsüzlükten şikayetçi.eskiden pompada yokmuş humanalarda ama annelerimizin ne kadar çok sütü olurmuş.ben 2,5 yaşıma kadar emmişim kesmeselermiş dahada emermişim sırnaşık şey

ohaaaa:roflol: naptın genciza yaa memiş mümiş kalmamıstır annende:roflol:
dogru diyosun da artık hiçbişi eskisi gibi değil ki hayatım eskiler daha sağlammış..
Sutu sağıyodum çunku o zaman nasıldı biliyon mu yatamıyodum ateş yapıyodu patlayacak gibiydi bebiş daha el kadar emse ne kadar emebileceek 100 ml sagdıgımı biliyom yaa ama dediğin dogruymus dunden beri yemeyi artırdım sutum de arttı ama artık sağılacak kadar değil heralde o zaman gogus kucuk mu geliyodu simdi buyudu mu ne annamadım:eek:

:nazar:
ohaaaa:roflol: naptın genciza yaa memiş mümiş kalmamıstır annende:roflol:
dogru diyosun da artık hiçbişi eskisi gibi değil ki hayatım eskiler daha sağlammış..
Sutu sağıyodum çunku o zaman nasıldı biliyon mu yatamıyodum ateş yapıyodu patlayacak gibiydi bebiş daha el kadar emse ne kadar emebileceek 100 ml sagdıgımı biliyom yaa ama dediğin dogruymus dunden beri yemeyi artırdım sutum de arttı ama artık sağılacak kadar değil heralde o zaman gogus kucuk mu geliyodu simdi buyudu mu ne annamadım:eek:

maşallah gamze yerim ben oğluşunu yaw çok tatlııı:nazar:
senace senin kızda harika valla.ben avatardaki senin kızın olduğunu takvimden anladım.ne şirin şey bunlar yaaa.:nazar:

doğuran arkadaşlar bu aralar karnımdakı kasılmalar ıyıce sıklaştı ama ağrım yok..acaba doğumum yaklaştığına işaretmıdır bu siz bunu yaşıyormuydunuz..gündüzleri nerdeyse 15 dkda bır karnım taş gibi oluyoo

doğum yapan anneler bi sorum olucak son kontrolde bebeğin ağırlığı doğduktan sonra tuttumu yani ben bugün gittim dr 3.500 dedi doğana kadar 3.700 olur dedi yani yanılma payı varmı mesela 3.300 doğabilirmi bu yüksek rakamlardan sonra???

canım benim bebeğim 1 hafta önce kontrole göre 3300 gr demişti...3400 gr doğdu tuttu bizimkisi...

kızlar bgn dikişlerim alındı...dış dikişler yani... doktora kaç dikiş olduğunu sorduğumda çook dedi...oysaki ebeler az demişti heralde bana moral vermek için ööle sölediler...neyse bgn de böylece bitti...bebeğimin de gaz sıkıntısı var 3-4 gündür...doktora gideceğiz bakalım ....gaz sıkıntısı hakkında doğal bir çözüm yolu bilen varsa tavsiyelerinize açığım kızlar....

u2rem canım ya bende cıkartamıyorum gazını ovuyom ovuyom yok olece yatırıyorum zararı var mı acaba rahatsız olsa aglar herhalde demı

X