Dogum sonrasi evlilik

Canimm dogum yapjnca benim de esim tuhaflasmisti . Napacagni bilemiyordu bana yardm etmek istese de cok sacma seyler yapiyordu anlamiyodu beni . Duygu durum bozuklugu yasiyodu sanki o lohusaydi . Kendimi mi dusuneyim bebegme mi bakaym esimle niye boyle oluyoruz diye mi dusuneym bilemiyordum cok yorucu grcti ozamanlar 49 kiloya kdr dustum benim esim bebek bakmnda da yardmci olamiyordu

Yani sana ne desem bilemiyorum ama tek bildigim gececek....
Uzun zaman basbasa oldktan sonra o aileye bebek gelnce duzen iliski sarsiliyor . Biz kendi istegmzle 4 sene sonra bebegmiz aldk kucagmza ama o kdr alismisizki brbrmzle herseyi yapmaya esim resmen jlgim bebege bolundu diye kiskanan cock gbi ama degisik hareketlerde bulunmya baslamsti ben de cok uzuldum o zamanlar ama bi sekilde cocuk buyuyup krndmzle sohbetmiz arttikca filan duzeldi bin sukur ...
Sevgi saygi varsa hrrsey duzelir canim sen stres etme ama elnde degldir iste bliyorum

Sen opunce belki is ileriye gitmeyecegi icin kendni cekmstir bayadir uzagiz diyorsunya belki oyle bisey olmustur .

Birde soyle bisey oluyor bence o da istiyordur senle yakinlasmak ama afedersin kadin yenj dogum yapti bebekle uykusuz yorgun filan abaza gbi iliski pesine dusmeyeym diye sormuyordur .

Skstrmamasi da gercekten guzel ama sen kanaman bitincr bi gece supriz yap hosuna gidecektjr bu seklde de bi baslangic yaparsiniz inan anormal bi durum degil benzer yasadik hepimiz biseyler ... erkekler guclu filan diyorlar ama aslaaa en ufak degsklik te bocaliyorlar duzelir o seni anne gpruyor safsatalarina da inanmiyorum anneler iliskiye girmezlermymis ... sadece dedgm gbi yprgnsn uykusuzsn amrliyatlisin vs diye suan sana iliski talebnde blunmuyor canmm ...

Allahhhh

Öperek uyandırdığınızda niye öyle tepki vermiş?
Eşinizle oturup sakin bi zamanda mümkünse dışarda konuşun bence

yıne kadınların her zaman her sekıl ve kosulda daha cabuk ortama adapte oldugunun kanıtı olan bır konu

bence genel olarak bız kadınlar erkeklere gore daha zekıyız , bu yuzden daha cabuk toparlayıp daha cabuk ayaga kalkıp buyuk degısımler bıle olsa ortama daha cabuk ayak uyduruyoruz

esınıze zaman tanıyın o da ınsallah buyuyecektır :)

sıkmayın canınızı bazı ınsanlar da boyle sız daha cok uyumlusunuz demek kı ustune gıdersenız uzaklasabılır akısına bırakın zaman tanıyın bır sure bakalım

bu bizde yaklasik 2 yil surdu! surda bir kac aydir yavas yavas normale donmeye basladik... emzirdigim sure boyunca karisi degil cocugunun annesiydim adeta. ayni yatakta prmak ucumuz bile birbjrine degmeden aylarca uyuduk.

Yanlış anlamayın ama burada erkeğin doğuma girmemesini, karısını 7/24 elinde memesiyle bebek emzirirken görmemesini, bazı şeylere psikolog ve ilişki danışmanlarının ve onlarla konuşan erkeklerin de söylediği gibi dikkat edilmesi gerektiğini savunan kadınlar burada linç yiyordu.
Bunu konu saihibini tenzih ederek söylüyorum ama malesef bazı şeyler bizim olduğumuz ya da olmasını istediğimiz duygusallıkta ilerlermiyor, ne kadar farklısı savunulsa da erkekler bu tarz görselliklerden cinsel yönden fazlasıyla etkileniyor.
Bir tanıdığım vardı aynı dertten muzdaripti ancak aynı zamanda da kusmuklu üstünü bile değiştiremedğini, bazen uzun zamandır banyo yapmadığını farkettiğini söylüyorodu. Böyle olmak yerine erkeğe de bebek sorumluluğu yüklesek, yardım da alsak, kendimizi bu kadar salmasak, bişeylere aşırı duygusal bakmak yerine gerçekçi ve sinir de bozsalar erkek psikolojisiyle baksak belki daha farklı olabilir diye düşünüyorum.

Benim dogum sezeryan doktor gun verdi ertesi gune. Ben butun gun temizlik yaptim gece belki kocamla vakit geciririm diye o gece uyudu blmiyorum sorun bendemi anlamadim
Illaki psikolojik etkileniyorlardirda. Ee bizde onlara baba gozuylemi bakalim baba diye iliski yasamayalimmi

Cnm artik gormezden geliyorum gelenleri cunku ne desem geliyorlar. Diyorum ya neyseki 2 gunde 1 e dusurduler. Ilk 40 gun cok daha fenaydi...dusunun butun odalarim doluydu ve bn hic rahat edemiyordum. Tek rahat edebildigim yer tuvaletti oda en fazla 5 dk rezilliktiii rezilllik

Nasıl tahammül ettiniz ya? Ben hamileyken birileri geldi o da gerçekten bana bakıyorlardı temizlik, yemek ben bir tuvalete kalkıyordum neredeyse. Yine de cinlerim tepeme çıkıyordu gitsinler evimden diye. Bir de evde bebek varken mikroba açık olur çok düşüncesizlermiş.

Ama 1 saniyelik yani bir insani yanagindan daha uzun opersin minnos bir opucuk yani ileri gitme olasiligi olmayan bir opucuk

Ben senin konulari esinin sana davranislarini az cok biliyorum canim esinle olan bu durum duzelicek olumsuz yorum yapanlara bakma birisi sevmiyor mu acaba artik yazmista bu oyle bisey degil cogu kisinin yasadigi sonrada düzeldiği bisey

bu bizde yaklasik 2 yil surdu! surda bir kac aydir yavas yavas normale donmeye basladik... emzirdigim sure boyunca karisi degil cocugunun annesiydim adeta. ayni yatakta prmak ucumuz bile birbjrine degmeden aylarca uyuduk.

Evet birde o durum var sabahlari uyaninca sarilirdi operdi oyle giderdi. Artik yatakta bana degince bile geri cekiliyor. Ayri yattik 1 bucuk ay onunda etkisi olabilir

Ama 1 saniyelik yani bir insani yanagindan daha uzun opersin minnos bir opucuk yani ileri gitme olasiligi olmayan bir opucuk
Ne biliyim iste hani bayadir bisey olmaynca tahrik olurum diye mi korktu acaba ... bide hani naslsa bisey yapamiyoruz demisya sende deseydn hep boyle mi olacak lohusaligim bitiyor normal iliski duzenimize devam ederiz deseydn keske

Sizin yazdiklarinizi emin olun bende dusundum oglum ilk 3 hafta hic kusmadi ama benim memeler hep disardaydi sut akiyordu adam akilli duş alamiyordum cok kotuydum hep sanci cekiyordum suratimda hep o acı ifade. Uyuyamiyordum. Giydiklerim de hep bol seylerdi kolay emzireyim diye. O 3 haftadan sonra kendime geldim duzenli banyo yaptim cocukmu agliyor aglasin al babasi bak sen dusa giriyorum diyordum suslenip puslenip disari cikiyorduk mini mini etekler dar kiyafetler. Hatta bir defasinda esimin baya ilgisini cekmiş olacam ki uzun uzun bakti inceledi beni. Birde ben 78 kilo ile girdim doguma 2.haftada 64 e dştüm. Yani baktimda kendime salmadim kendimi. Tek sorun emzirme evet hala gogusler disarda ve bu beni rahatsiz ediyo ama esime gostermek istemesemde kendi geliyo surekli basima. Bikac kez uyardim dinlemedi. Aslinda yavas yavas sakinmaliyim bu durumu belki esimde duzelir boylece...

Ben abarttığınızı düşünmüyorum. Muhtemelen sizi anne okarak görüyor eşten önce. Ama bu geçici bir durum bence alışılınca düzelir gibi.

Cnm benim dogum cok kotu gecti toparlanamadim 20 gun gecmisti ben daha yeni kendime geliyordum dik yuruyebildim.. o yuzden insanlara tek kelime edemiyordum uykusuzdum. Sutum etkilenmesin diye sinirlenmemeye calistim hep kendimi sakinlestirdim. Yoksa bende cok cinnet gecirip kovma durumuna kadar gelmek istedim. Ama olmadi cocugum icin sustum. Ilk 2 hafta bebegimi sadece emzirirken gordum oda 10 dakika. Gazini biri , altini biri , uyutmayi biri , ilacini biri veriyordu hep birileri yapiyordu ve ben kendime cok kiziyordum elimde degildi cok agrim vardi kendime geleyim diye yapmadigim sey kalmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…