Dogum sonrasi evlilik

Cnm benim dogum cok kotu gecti toparlanamadim 20 gun gecmisti ben daha yeni kendime geliyordum dik yuruyebildim.. o yuzden insanlara tek kelime edemiyordum uykusuzdum. Sutum etkilenmesin diye sinirlenmemeye calistim hep kendimi sakinlestirdim. Yoksa bende cok cinnet gecirip kovma durumuna kadar gelmek istedim. Ama olmadi cocugum icin sustum. Ilk 2 hafta bebegimi sadece emzirirken gordum oda 10 dakika. Gazini biri , altini biri , uyutmayi biri , ilacini biri veriyordu hep birileri yapiyordu ve ben kendime cok kiziyordum elimde degildi cok agrim vardi kendime geleyim diye yapmadigim sey kalmadi

O zaman gelenler bebeğe bakmış. Size bakacak evde yatılı anne abla filan lazımdı ki kimse gelmesin.

Bebekle ilgilenen bir güruh varken durumunuz tuhaf. Oğlum doğduğundan beri esimle bir basimiza hallettik her şeyi. Sadece annem yardimci olmaya çalıştı elinden geldigince.. Bence eşiniz işin kolayina kacmaya bakiyor diyeyim üstü kapali siz anlayin beni.

Anladım. Hiç bir erkek baba oldu diye cinsel dürtülerini sıfırlamaz zaten, kimisi böyle söyleyerek inandırmaya çalışıyor ama inanın o iş öyle olmuyor çünkü onlar bizden epey farklı bu konularda.
Siz varken, doğum ve lohusalık sürecini atlatmışken, üstelik hazır olduğunuzu ve istediğinizi belli ederken size dokunmayıp bunu kendi dünyasında yaşaması, o dünyasına sizi almaması çok sinir bozucu hakikaten.
Ama daha da sinirleriniz bozulmaması adına açıkça konuşun, çekinmesin sizden, neyden rahatsız oldu, hangi sahne onu irite etti açıkça ve sakinlikle sorun, verdiği cevabı saçma olsa da anlamaya çalışın. Konuşarak çözülür diye düşünüyorum, sizinle konuşamıyorsa ya da çözüm bulamıyorsa da birlikte terapi alın. Uzman kişilerle ve yaklaşımlarla daha kolay çözülür sanırım. Ama mutlaka terapiyi kabul etsin, ettirin, yoksa bu şekilde ortada sağlıklı bir evlilik kalmayacağını, sizin de ondan uzaklaşacağınızı ve aranızın kapanmamak üzere açılabileceğini belirtin.
Bu konuda ona da iş düşüyor çünkü, bu kadarını yapmayı, düzelmeye çalışmayı kabul etsin. Hem psikolojik hem fiziksel olarak size de yazık. O baba olunca erkekliği bitmediği gibi, siz de anne olunca kadınlığınızı kaybetmediniz zira. Hem de en çok sevgiye, beğenilmeye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda.
Hayatta birilerinin çocukları, bizim çocuğumuzun anne babası, birbirimizin karı kocası, patronumuzun çalışanı, birinin kardeşi, ablasıyız ve her misyonumuzu olması gerektiği gibi yaşadığımzda sağlıklı bireyler oluyoruz. Şuan eşinizin yaşadığı babalığını ve kocalığını karıştırma durumu sağlıksız olanı ve bunun sağlıksız bir durum olduğunu kabul etsin mutlaka, kabullendikten ve gerçekten çözüm bulmak istedikten sonra her şey düzelir diye düşünüyorum.

Beni arzulaman icin ne olmasi lazim ne eksik diye mesaj attim.
Musait olmadigin icin seni arzulamiyorum mu saniyotsun manyaksin sen yazmis ve gülmuş

O zaman gelenler bebeğe bakmış. Size bakacak evde yatılı anne abla filan lazımdı ki kimse gelmesin.

Yatili annem kaliyordu annem bakiyordu esimle bebege. Ama sonra esimin ailesi dolşuyordu eve annem geri cekiliyordu yanliş anlasilmasin diye. Kaynanam bebegimi benden bile kiskandi. Allahtan suan duzeldi durumu farketti ben surat yapip hep anneme verince..
Kendime cok kizginim sezeryan yaptirdigim icin cunku ilk zamanlardaki gibi isteyen bebegi aliyot isteyen altini degistiriyor gazini cikariyor. Yani ilk zamanlarda yapamadim ben diye herkes kendine gorev edinmiş gbi hala cocuga bakiyorlar. Ben vermiyorum yine aliyorlar. Cok kizginim kendime keske sezerysn yaptirmasaydim. Oglumun ilk zamanlarini hep kacirdim

Yeni bebekli eve 2 ay gelinmemeli bile bence ya.
Kv anne dede başka gelir severler, yardımcı olurlar bitti gitti.
Misafir dediğin bebeğin ele avuca gelmesini beklemeli hayırlı olsuna gitmek için.
Ne biçim insanlar bunlar..

Valla aklım almadı.

Eşinize gelince duygularınızı iğnelemelerle değil, açık açığa sakince anlatın.
Beklentinizi söyleyin kırıldıklarınızı da..
Sen hatanı farkettiğinde benim duygularım ciddi zarar görmüş olmasın dikkat et uyarısını da verin.
Umarım düzelir.

Yatili annem kaliyordu annem bakiyordu esimle bebege. Ama sonra esimin ailesi dolşuyordu eve annem geri cekiliyordu yanliş anlasilmasin diye. Kaynanam bebegimi benden bile kiskandi. Allahtan suan duzeldi durumu farketti ben surat yapip hep anneme verince..
Kendime cok kizginim sezeryan yaptirdigim icin cunku ilk zamanlardaki gibi isteyen bebegi aliyot isteyen altini degistiriyor gazini cikariyor. Yani ilk zamanlarda yapamadim ben diye herkes kendine gorev edinmiş gbi hala cocuga bakiyorlar. Ben vermiyorum yine aliyorlar. Cok kizginim kendime keske sezerysn yaptirmasaydim. Oglumun ilk zamanlarini hep kacirdim

Benim de kuzenim doğum yaptı. İlk zamanları kötüydü ama halam vermedi valla kimseye. Aldı odaya götürdü altını değişmeye. Emzirmeye, uyutmaya odasına götürdü. Milletin elinde ne işi var geze geze büyütülmez ki 40lı bebek. Ayrıca en nefret ettiğim şey mahremiyet. Bebek de olsa onun bir özeli var. Altını sadece belirli kişi değiştirmeli diye düşünüyorum. Aslında anneniz de geri çekilerek yanlış yapmış. Alan bırakmış. Tecrübesizlik işte bunlar. Bir de hala size sormadan mı yapıyorlar bunları tam anlayamadım? Sizdeler mesela arkanızı dönüyorsunuz biri altını açmış öyle mi?

Herşey zamanla olur sıkmayın kendinizide onuda. Kanamanız bile bitmemişken adamı darlamayın gebelik doğum lohusalık sadece kadınları etkileyen birşey değilki aynı evde oda yaşıyor. Birde ben misafir gelince bebeği odasına koydum hep bir süre sonra gelmediler sevdirmiyorum diye. Kücücük bebek heleki şuan heryer virüs kaynıyor bebek grip oldu doktor misafiri yasakladı deyip salın milleti başınızdan

Beni arzulaman icin ne olmasi lazim ne eksik diye mesaj attim.
Musait olmadigin icin seni arzulamiyorum mu saniyotsun manyaksin sen yazmis ve gülmuş
Demek ki sizi kadın olarak görüyormuş ve kanamanın geçmesini bekliyormuş. Size sormasa da devam edip etmediğini biliyor yani.
Boşu boşuna adamın günahını aldınız kendinizi de üzdünüz :KK19:

Benim de kuzenim doğum yaptı. İlk zamanları kötüydü ama halam vermedi valla kimseye. Aldı odaya götürdü altını değişmeye. Emzirmeye, uyutmaya odasına götürdü. Milletin elinde ne işi var geze geze büyütülmez ki 40lı bebek. Ayrıca en nefret ettiğim şey mahremiyet. Bebek de olsa onun bir özeli var. Altını sadece belirli kişi değiştirmeli diye düşünüyorum. Aslında anneniz de geri çekilerek yanlış yapmış. Alan bırakmış. Tecrübesizlik işte bunlar. Bir de hala size sormadan mı yapıyorlar bunları tam anlayamadım? Sizdeler mesela arkanızı dönüyorsunuz biri altını açmış öyle mi?

Aa bu cocuk altina yapmiş deyip hemen yatirip degistiryorlar. Bazen ben firsat vermeden odaya gecip degistiriyorum ya da emzirmeye geciyorum herkes doluşuyor odama... 🙄😔 kac kere soyledim gelmeyin diye yinede geliyorlar. bende sinirlenmeyim diye kendi kendimi teselli ediyorum gececek bugunler sutum etkilenmesin diye. Hatta bebegimin doktoru cokmu stres yapiyosun falan dedi esimin yaninda. Ben sadece bebegimi dusunmek istiyorum.

Demek ki sizi kadın olarak görüyormuş ve kanamanın geçmesini bekliyormuş. Size sormasa da devam edip etmediğini biliyor yani.
Boşu boşuna adamın günahını aldınız kendinizi de üzdünüz :KK19:

Doktorum ilac verdi bakalim soracakmi kanaman ne durumda diye. Ya da laf arasinda ben soylerim artik bakalim ne diyecek ya da nasil davranacak

Aa bu cocuk altina yapmiş deyip hemen yatirip degistiryorlar. Bazen ben firsat vermeden odaya gecip degistiriyorum ya da emzirmeye geciyorum herkes doluşuyor odama... 🙄😔 kac kere soyledim gelmeyin diye yinede geliyorlar. bende sinirlenmeyim diye kendi kendimi teselli ediyorum gececek bugunler sutum etkilenmesin diye. Hatta bebegimin doktoru cokmu stres yapiyosun falan dedi esimin yaninda. Ben sadece bebegimi dusunmek istiyorum.

Bence artık sinirlen bacım. Bu ne saygısızlık böyle odaya bile dalıyorlar. Kabul etme artık şu misafirleri. Biri kolunu bacağını incitir Allah korusun. Niye bu kadar samimiyet yaratıyorsun ki o zaman rahatsızdın tamam da artık izin verme. Kız hatta "ben iyiyim, altını kontrol etmeyin, altını değiştirmeyin vs." Diye bağır valla gerekirse görüşmeyi kes. Müsait değilim de gelecekleri zaman. Kapıya gelene açma hatta.. Sütün etkilenmesin diyorsun da böyle daha iyi değil. Yarın pişman olacaksın. Bir de diyecekler "seni biz büyüttük" kendini borçlu hale getiriyorsun.

Evde köpeğim var bana geldiğinde 10 15 günlük bir bebekti. Eve misafir geldi, gelenler de köpek sahibi. Bebek gibiydi bu yavru köpek de biberonla süt içiriyordum. Belirli saati var, belirli açıyla tutmazsan boğuluyor hastaydı çünkü neyse bu gelen kız almış biberonu acıktı diye vermiş ben mutfaktayken o kadar sinirlendim ki anlatamam. Bağırdım panik oldum ölecek yavru diye. Bir daha asla benden izinsiz süt vermeye çalışmadılar. Onu korumak benim görevimdi hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. Siz de bebeğinize karşı dirençli olun. Birilerine sınır çizmek, mesafe koymak sizi kötü yapmaz + sütünüzü kesmez. Kendinizi bilin yeter ki.

Bence artık sinirlen bacım. Bu ne saygısızlık böyle odaya bile dalıyorlar. Kabul etme artık şu misafirleri. Biri kolunu bacağını incitir Allah korusun. Niye bu kadar samimiyet yaratıyorsun ki o zaman rahatsızdın tamam da artık izin verme. Kız hatta "ben iyiyim, altını kontrol etmeyin, altını değiştirmeyin vs." Diye bağır valla gerekirse görüşmeyi kes. Müsait değilim de gelecekleri zaman. Kapıya gelene açma hatta.. Sütün etkilenmesin diyorsun da böyle daha iyi değil. Yarın pişman olacaksın. Bir de diyecekler "seni biz büyüttük" kendini borçlu hale getiriyorsun.

Evde köpeğim var bana geldiğinde 10 15 günlük bir bebekti. Eve misafir geldi, gelenler de köpek sahibi. Bebek gibiydi bu yavru köpek de biberonla süt içiriyordum. Belirli saati var, belirli açıyla tutmazsan boğuluyor hastaydı çünkü neyse bu gelen kız almış biberonu acıktı diye vermiş ben mutfaktayken o kadar sinirlendim ki anlatamam. Bağırdım panik oldum ölecek yavru diye. Bir daha asla benden izinsiz süt vermeye çalışmadılar. Onu korumak benim görevimdi hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. Siz de bebeğinize karşı dirençli olun. Birilerine sınır çizmek, mesafe koymak sizi kötü yapmaz + sütünüzü kesmez. Kendinizi bilin yeter ki.

Iste hersey başta olacak başta olmassa hicbir anlami kalmiyor sonradan soylediklerinin... benimde asil sinirimi bozan o. Diyorum ya keske oyle olmasaydi ama oldu. Simdilerde yavastsn diyorum esimle yanliz kalamiyoruz falan diye anliyorlarmi hyr

Iste hersey başta olacak başta olmassa hicbir anlami kalmiyor sonradan soylediklerinin... benimde asil sinirimi bozan o. Diyorum ya keske oyle olmasaydi ama oldu. Simdilerde yavastsn diyorum esimle yanliz kalamiyoruz falan diye anliyorlarmi hyr

Aramıyorlar mı peki gelirken müsait değiliz deseniz olmuyor mu? Eşiniz rahatsız olmuyor mu ya da habire gelenden gidenden? Geçmişte öyle gerekmiş de 2 ay olmuş rahat bırakmaları gerek artık. Olmadı doktora çıtlatın valla. O desin bebek enfeksiyona meyilli az görüşün etrafla diye.

Ne kadar sabırlısınız. Hadi başlarda ağrıdan sızıdan bir şey diyemediniz ama artık bu kadar pasif olmayın. Ben toparlandım gerek yok gelmenize deyin. Ayıp olur diye düşünmeyin. Asıl ayıbı onlar yapmış zaten. Ruh sağlığınız ve evliliğiniz için bu önemli. Eşinizin başının etini yemiyor musunuz? Söyleyin o konuşsun ailesiyle.

Aramıyorlar mı peki gelirken müsait değiliz deseniz olmuyor mu? Eşiniz rahatsız olmuyor mu ya da habire gelenden gidenden? Geçmişte öyle gerekmiş de 2 ay olmuş rahat bırakmaları gerek artık. Olmadı doktora çıtlatın valla. O desin bebek enfeksiyona meyilli az görüşün etrafla diye.

Aramiyorlar canim arasalar bahane bulursun ama aramadan geliyorlar. Esimde sadece rahatsiz hicbirsekilde mudahale etmiyor. Gercekten insanlar cok garip halbuki ben lohusa kadinin evine bile gitmem. Rahatsiz etmeyim diye

Ne kadar sabırlısınız. Hadi başlarda ağrıdan sızıdan bir şey diyemediniz ama artık bu kadar pasif olmayın. Ben toparlandım gerek yok gelmenize deyin. Ayıp olur diye düşünmeyin. Asıl ayıbı onlar yapmış zaten. Ruh sağlığınız ve evliliğiniz için bu önemli. Eşinizin başının etini yemiyor musunuz? Söyleyin o konuşsun ailesiyle.

Normalde cok sinirli biriyim ama oglum huzurlu bir ortamda buyusun kavga gurultu olsun istemiyorum. Bende sakin bir insan degilim sinirlenirsem ve kendimi durduramazsam bir iki tabak çanak kirmadan rahatlayamiyorum. Bebekli evdede sakin olmak ve kalmak önemli... hamileykende sinirlenmeme ragmen hep sakin kalmaya calistim cocugum icin. Yoksa hamileykende evim boş kalmadi hatta ve hatta kv yatiya misafir bile cagirdi evime

X