doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Amin inşallah

Herkesin psikolojisi bir degil bu depresyonda tam olarak ne yaşanıyor acaba ben hamileliği kötü geçirdim. Hergun herşeye sinirleniyorum. Zaten normalde de çok sınırlı biriyim öfkemi cok ama cok zor kontrol ediyorum. Son zamanlarda iyiydim

Ama bu son haftam hic iyi değilim birileri bisey dese de saldırsam diye bekliyorum şimdiden diyorum ki insallah biri sütun var mı emziriyor musun dıye sorar da yok çocuğumu ac birakiyorum diye cevap veririm diyorum cok ofkeliyim özellikle anneme babama kayinvalidem ve gorumceme. Biraz pandemi bahanesi biraz da psikolojimden cocugu kucaklarına vermicem. Eşime söyledim.
Hayır kucağa almak yok zaten uzaktan baksınlar küçücük cocuk bağışıklıgi düşük dedi
Ama yine tatmin olmadım hala sinirlerim tepemde ve cocugum karnimda cok hareketli.. galiba o da sinirli dogacak
Doğum sonrası kendimi kaybetmekten cok korkuyorum. Aşırı mutsuz gecirdim hamileligi ve tup bebek. Yanlis anlaşılma olmasın cocugum olcak diye mutluyum ama ınsanları istemiyorum. Bu lohusa depresyonunda neler oluyor. Bir de emzirmek te istemiyorum cocugu. çünkü ben cocuk icin tedavi görürken sürünürken herkes hava attı çocuğuyla sütü yle. Emzirmek istemiyorum onlar sorduğunda yooo emzirmiyorum keyfim oyle istiyor demek icin. biliyorum garip bisey ama ben hic iyi değilim. Biri elimde kalacak. Mesela simdi esim bir akrabasının yanina gidecek. Ben bana hamilelikle ilgili dogumla ilgili yorum yapar diye gitmiyorum.

Hamileyken ben de çok sinirliydim şimdi çok değilim ama mutsuz hissediyorum kendimi keyifsizim hayat çok anlamsız geliyor. Bebek doğunca zaten hep anne kucağında oluyor bazen biri tutsa da işimi yapsam diyorsun yorgunluktan inşallah iyi geçer sizinki lohusalık çok fena bişey

Tam 5 yıl geçmiş bebegim 8 aylık olmak üzere ve geçecek geçiyor denmesine o kadar ihtiyacım var ki ben de eşimi çok seviyorum kendimi gördüm sizde umarım cevap yazarsınız lütfen gerçekten gecicek mi

Lohusa sendromundan sanırım bahsediyorsun oldum tabiki bebeğimle ilgili değildi benim sorunum sütümün gelmemesindendi..bir gecede 3 kere pijama değiştiriyordum terliyordum çok göğüslerim taş gibiydi ama gel gelelim sütüm yoktu sıtmalanmıştım çok ter desem öyle böyle ter değildi sıksam pijamalarımı su akıcaktı öyleydi
Süt sağma makinasıda aldım cıks hiç gelmedi hatta doğum yaptığım hastaneye gitti Acıbadem’e iki göğsümüde bağladık belki süt gelir diye 45 dakika bir iki damla süt geldi..o bir iki damlayı sadece verdim..sonra kurdeşen döktüm alerjilerim tavandı kanda 1600 çıktı alerjim o dönem çok zordu benim için..

Mrb bende dogum depresyonuna girdim ilk cocugumda da olmustu 5 ayda gecmisti ikinci dogumunda gene depresyona girdim 8 ay bitti ama hala gecmedi cok zor durum hic gecemeyecek gibi geliyo

Mrb bende dogum depresyonuna girdim ilk cocugumda da olmustu 5 ayda gecmisti ikinci dogumunda gene depresyona girdim 8 ay bitti ama hala gecmedi cok zor durum hic gecemeyecek gibi geliyo
Geçmiş olması ne güzel zamanla illaki geçiyor inşallah anladığım kadarıyla..ilki geçmiş size ispat kendinizde işte ama tabi şimdi diyosunuzdur o zaman cok farklıydı vs.sonucta zaten cocukluydunuz şimdi jki cocuklu oldunuz bekar vs değildiniz.ve buyuyucekler insallah 5 yıl sonra neden uzuldugunumuzu dusunup hatrlamaua calisicaz muhtemelen o ara da hic ayni kalmicak.giderek daha kolay olucak inşallah bazrn cok zor diycek ama inşallah giderek daha fazla iyiki diycez.cesaret edemeyen veya yapmayanlarda 35 40 yaşında yapiyolar o cook daha zor oluyo

Merhaba banada tecrübenizle yardımcı olabilirmisiniz üzerinden çok geçmiş gerçi inşaallah görülür mesajım

postpartum depresyonunu ağır yaşıyorum desteğe ihtiyacım var bu depresyonu atlatanlardan güç almak istiyorum geçilebildiğine inanmak istiyorum

postpartum depresyonunu ağır yaşıyorum desteğe ihtiyacım var bu depresyonu atlatanlardan güç almak istiyorum geçilebildiğine inanmak istiyorum
İlk çocuğumda lohusa depresyonu yaşadım uyuyamıyordum bile hayatımın artık asla eskisi gibi olmayacağını düşünüyordum,2.cocugum da hiç yaşamadım çünkü herşeyin zamanla düzeldiğini öğrenmiştim.

Ve benim yaptığım bir hata da kimseden yardım almayıp herşeyi kendim yapabileceğimi düşünmem di halbuki birilerinin size yardım etmesine izin vermek lazım eğer ki öyle bir ihtimaliniz varsa, doğumdan sonra bugünlerden hiç kimse kalmadı yanımda talep etmedim sırf eşim ve ben ama sonrasında kalktım kendim gittim anneme ,yardım aldıkça daha çok rahatladım.2.de zaten artık süreci bildiğimden gerek olmadı

Ne kadar sürdü bu süreç bebeğe karşı hisleriniz nasıldı , birde lohusa depresyonu değilde postpartum geçiriyorum

Ne kadar sürdü bu süreç bebeğe karşı hisleriniz nasıldı , birde lohusa depresyonu değilde postpartum geçiriyorum
Postpartum ve lohusa depresyonu birbirinden ayırmak çok kolay değil sanki ,bilemedim?Ben ilk etapta sevgi hissedemedim çocuğuma sanki bir yabancı idi,benim yaklaşık 1 ay sürdü.Devamliı içim sıkılıyordu anlamsız duygular içerisindeyim,yemek bile yiyemez olmuştum,hayatın içine karıştıkça azaldı.

Postpartum maalesef çok ağır bir depresyon. İlaçsız yemek uyku yok mamayla besliyorum bebeği iki hafta anca emzirebildim ikibıçuk ay oldu geçmiyor iç sıkıntısı yürüyemicek hale getiriyor kişisel ihtiyaçları gideremeyecek seviyede olduğum oluyor bebeğe karşı bişey hissedemiyorum çok zor geçmicek gibi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…