Dogum sonras calmak

m.joYy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
4.654
3
kızlar,gebelıkten dolyı calışmayan veya dogumdan sora calışmayı dusunn varmı??kafam çok karsık,ailem uzakta..ana cok guzel bı teklif geldi.mudur olarak ama kızımı esımın annesi bkmak zorunda cokkkkkkkkk kararsızım..fıkır verırmısınızsenağlama

Bence çocuklarımıza daha iyi bir gelecek verebilmek için bu devirde çalışmak zorundayız. Tabii tek maaş yetiyorsa onu bilemem ama, ben şimdi de çalışıyorum doğumdan sonrada çalışacağım. Kendi annem bakacak inşallah kızıma.
Sen kayınvalidene emanet etmek istemiyorsun. Neden? Bakamaz diye mi, yaşlı mı, yada sorunlumusunuz? O zaman bir bakıcı tutmayı teklif etsen eşine, o da dicek ki annem varken neden yabancıya bırakayım ??? Vallahi canım durumun biraz zor. Allah yardımcın olsun...

ben çocuğa en az 2 sene annesinin bakması taraftarıyım onun en çok anneye ihtiyacı var.tabi bu benim fikrim ama kayınvalidenle aran iyiyse bakıcıdan daha iyi bakar babannesi.ama sonuçta senn çocuğun senn kararın

bende şuan 6 aylık hamileyim eşime ait bir şirkette çalışıyorum(turizm acentamız var)
doğumdan sonra mecburen bir süre ara vericem işe.. izin sorunum olmadığı için bebeğim ek gıdalara geçene kadar kendim bakmayı düşünüyorum..yani 6 veya 7 ay kadar)kendi annem şehir dışında tek çarem kayınvalidem,farklı aile yapılarına sahip olduğumuz ve kayınvalidemi her ne kadar sevsem de bebeğimi kayınvalidemin kendi görüş ve tecrübelerine göre büyütmesini istemiyorum ama okul öncesi eğitim yerleri felan 2 yaşından sonra alıyor.. 2 yaşına kadar kayınvalideme bırakıcam sonra okula göndericem

maddi anlamda hiçbir sıkıntı yaşamayacağımı bilsemde çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum..
sakın ev hanımları yanlış anlamasın ama çalışmakla evde oturmak arasında çok büyük farklar var kabul etmek lazım.. ne bileyim bebeğim büyüdüğünde onun bakış açısı farklı olacak.. çalışarak para dışındada çok şey kazanıyoruz değilmi.. ben ofisimde çalışanlarla çok iyi bir ortamdayım,bir sürü yerle çok iyi iletişim halindeyim vs vs bu durumu elimin tersiyle itmeyi düşünmüyorum...ayrıca kendim için söylüyorum.. eşim işi dolayısısyla çok çok aktif birisi,çevresi çok geniş birlikte çalıştığımız için birbirimizi daha iyi anlıyoruz ve iş hayatımızda yaşadığımız stresi gördüğümüz için ev hayatımızda birbirimize inanılmaz derecede hassas davranıyoruz bu durum beni çok mutlu ediyor.. bu yüzdende bırakamam işimi sanırım

bebekler sonuçta bir süre sonra büyüyecekler istesekte ellerimizle bakamayacağız dimi..sadece bir süre bebekle ilgilenmek zorundayız..

ben bu konuda kesin böyle düşünüyorum ama zamanla ne yaşarım bilemem..

Benimde kızıma kendi annem bakacak, doğumdan sonra 3 ay izin kullanıp işe başlayacağım maalesef.;((
bende isterim kızımı kendim büyütmek ama çalışmak zorundayım ve 3 aydan daha fazla izin de alamıyorum. Özel şirket buna da şükür;(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…