Doğum şekline karar verdiniz mi?

denizcb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008
143
0
46
Günaydın,

Arkadaşlar doğum şekline karar verdiniz mi?
Gerçi daha erken bunun için çünkü doğum şeklini etkileyen faktörler son haftalarda ortaya çıkıyor?
Epiduralli normal istiyordum ben ama her kadının bünyesine göre kolaylık zorluk derecesi değişiyormuş ama o anı yaşarken ancak bunu anlayabiliriz?Bir gün epidural sezeryan ertesi gün epidural normal olsun diye düşünüyorum.CADIARZU Anlayacağınız doğum anına kadar kararsız kalacağım sanırım. Siz de durumlar nasıl?

İlk ben yazacağım:) Ben epidural sezeryan istiyorum ve bir aksilik olmazsa öyle olacak inşalah...
Herkese sağlıklı kolay doğum diliyorum...

ilk sen yazdın:))
İnşallah doğumun istediğin şekilde gerçekleşir ve bebeğine sağlıklı bir şekilde kavusursun canım.

canım bende sonuna kadar normal doğum savunucularındanım.tebi herhangi bir komplikoasyon gelişmediği sürece normal doğum istiyorum.epidural veya epiduralsiz.bebeğim sağlıklı olsun birde normal doğum olsunda nasıl olursa olsun.allah hepimize yardım etsin allah hepimizi sağsalim hayırlısıyla kurtarsın....

bende epidural normal doğumu istiyorum inşallah bi aksilik çıkmaz şu gebelik şekerinden dolayı bebişim iri bir bebek olmaz şu an herşey normal gidiyor ama sezeryana geçersemde epidurali tercih ederim

bendeee normal istiyorum hemde çook,inşallah bi aksilik çıkmaz kızlar.epidural istiyordum ama şimdilerde onu bile istemiyorum şöyle vaktinde,kıvamında gelsede extra sancı falan verilmeden çatır çatır doğursak ninelerimiz gibi kaydirigubbakcemile3

bende normal istiyorum ama bakalım son haftalar sonuç ne olacak epidural istiyorum fakat riskli bir işlem biliyorsunuz epidurali yapan kişinin işinin uzmanı olması gerek. hepimiz için hayırlısı olsun kızlar allah bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı nasip etsinde gerisi önemli değil....

Ben de ilk baştan beri epidual normal doğum istiyordum ama şu sıralar vazgeçtim güvenemiyorum doğru ellerde zamanında yapılırsa işe yaramış ayarlaymadıkları zaman gene sancıyı çekicez sonuçta

ben şimdiye kadar sezaryen olacak diye biliyordum gittiğim ilk iki doktor sezeryan demişti ama son gittiğim doktor normal doğum da yapabilirsin belki dedi bende kasık fıtığı vardı ben de o yüzden hiç normal doğum düşünmemiştim şimdi doktor normal doğum yapabilirsin derse biz de sezeryan istersek devlet ödeyecek mi yeni değişiklikler oldu ya sezeryanı azaltmaya çalışıyorlar ya

ya kızlar benim kabusum oldu artık bu doğum meselesi ya her gece, ya her sabah hayali doğum yapıyorum yaaaaaaaa

normal mi sezeryan mi onu da bilemiyorum

epidural normali hiçbir doktor tavsiye etmedi, biz yaptırmıyoruz dediler, doğumu zorlaştırıyormuş

ee ben ne yapacağım şimdi?

bu normal doğum konusunda kesin kararlı annelere bir sorum olacak.

gebe kalmadan önce adet sancısı çekiyor muydunuz, yoksa adetleriniz sancısız mıydı?

bir dee bu kadar kararlı ve cesur olmayı nasıl başarıyorsunuz?

Ben çok korktuğum halde nasıl bukadar kararlıyım onuda bilmiyorum sezeryan taraftarı olduğu için 2 doktor değiştirdim sonuçta adı üzerinde NORMAL yani afedersiniz ama hayvanlar bile tek başlarına doğum yapıyorlar hemde kaçar tane:)))))) bugüne kadar herkes doğurmuş okadar kötü birşey olsa 2.yi 3. yü kimse doğurmaz heralde bizim neyimiz eksik valla Allah yardım eder pozitif düşün canım eyin herkes için hayırlısı olur inşallah

2 keredir kendimi rüyalarımda doğum yaparken görüyorum okadar basit oluyorki çok şaşırıyorumfisfisfis inşşallah gerçeğide öyle olur :Saruboceq:yalnız en başından beri kendimi bu konuda hiç korkutmadım doğum konusunu düşünmüyorum doğum videolarıda izlemedim hiç etkilenmiyim diye çünki kafama takıp onun zor olucağına inanırsam öyle olucakmış gibi geliyor zamanı gelince görücem nasılsa deyip geçiştiriyorum:1closedeyes:

Ben sezeryan istiyorum, tek sebebi benim korkum ama epidurel sezeryan istiyordum ama izlediğim doğum videolarından sonra tamamen uyutsunlarda diyebilirim

bende karasız olanlardanım ama bebek içn en sağlıklısı sezeryan kendim içinde normal doğum hayırlısı neyse o olsun artık diyorum öfff birçok şeyde kararsızım ya nerede doğum yapacağım bile belli değil dr bıraktı gidiyor başka bir şehre şimdi ne yapacağım çok stres yaptım başka bi dr a karar veremedik .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…