Doğum sancısı ??

Dayanılamayacak gibi bi şey olsaydı insanoğlu varolduğundan beri 3 er 5 er doğurmazdı...bizim kadar abartan bi millet yoktur sanırım bu doğum olayını...ben sezaryen oldum ama 9 cm açılmayla girdim doğuma son anda mecburi sezaryen oldu sancıyı başından sonuna yaşadım epidural de istemedim çünkü Dayanılamayacak gibi değildi...sancıyı nasıl algıladığınıza bağlı ben çok hazır ve doğuma hevesli gitmiştim kolay oldu....

her bünyede doğum farklıdır kulakları tıkamak lazım anlatanlara bünyeden bünyeye değişir sonuçta bol yürüyüş yapınca doğum koly oluyormş bu kesin ben korkmuyorm hiç mesela ..

Olumsuz doğum hikayelerinden ve anlatanlardan uzak durun. Ben doğumu bırak iğnede bile ağlıyordum, bir kitap buldum olumlu normal doğum hikayelerinden oluşan, kitabın sonuna gelmeden normal doğum istedim, ayrıca iğne korkumu da yendim.
Sonuçta suyum bitti ve suni sancı işe yaramadı, sezaryene alındım orası ayrı tabi :)

Kızlar hepinize tek tek teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Sabahtan beri bu konuyu takip ediyorum, tek tek bütün yorumları okuyorum ve okumaya devam edeceğim.

Benim doğum korkum var, hamile değilim ama Ocak ayında Allah nasip ederse çalışmalara başlamayı düşünüyorum. Normal doğumdan o kadar korkuyordum ki, sezaryeni tercih etmeyi düşünüyordum. Bu korkumdan dolayı gebe kalmaya da korkuyordum.

Bütün bu yazdığınız samîmi doğum sancısı hikayeleriniz ve hissettikleriniz benim korkumu yenmeme vesîle oldu. Nasıl oldu bilmiyorum ama hepinizin sâyesinde şu an bebek sahibi olmaya hiç korkmuyorum, korkumu yendim. Allah hepinizden râzı olsun. Bu korku benim için çok ama çok önemli bir seviyedeydi ve çok sıkıntılı bir durumdu, hergün doğumu düşünüyordum daha hamile kalmadan.

Bu konuyu açtığın için senden Allah razı olsun canım. Yeni evlenmiş ve korkuları olan bir kardeşinin hayâtının tâmâmen değişmesine vesîle oldun. kumral_quzeli kumral_quzeli Allah sağlık ve sıhhat ile meleğini tez zamanda kucağına almayı nasîb etsin...

oncelikle aman aman cigliklarla dogurdum nasil kan akti bayildim oyle sanci yok falan diyenleri dinlemeyin. ben40 hafta 3 gunluk dogum yaptim nazliydi kizim biraz 7. aydan beri 1 cm aciklik vardi ama bi sorun olmadi 40 hafta 3 gunlukken sabah 6 civari suyum geldi birden belime sanci girdi ama dayanilmical degil ama o aciyida tarif edemem hic biseye benzemiyo sonra dakikalrla sanci siklasinca dogum salonuna aldilar nst ye baglarken ikinma hissi gelince cagar dedi ebe ve o an geldi hemen masaya ciktim sonra kizim geldi ikinmaktan yorulmustum dayanamadim artik derman kalmiyo o an ebeler yardim etti cok sukur sagliklica kurtulduk ikimizde zaten hersey gercekten basi cikana kadar basi ciktiktan sonra orda bi rahatlik geliyo resmen biraksalar uyursun :)))

Slm kızlar..bende normal doğum yapamam aman Allah diyenlerdendim. Geçmiş zamanlı konuşuyorum çünkü kendime hiç güvenim yokken sezerryan olur diye beklerken . Hatta sancimin geldiği gün bile doğum fikrine alışık değilken. Şükür Rabbim bana normal doğumu nasip etti. Zor kolay herkesin kendine göre değişiyor. Ama ben 14 -15saat sancı ve ekstra da son saatler suni sancı cekmeme rağmen diyorum ki kesinlikle normal doğum en iyisi. 1. Evet herkese göre şiddet degissede sancı oluyor. Ve ben ciddi sancılar cekmeme rağmen o anları su an hatırlamıyorum. Hatta son saatler ağrı kesici vermişlerdi artık Onun etkisiyle tel de konuştuğunu bile hatırlamıyorum.
2. Doktor o kadar önemli ki. Bana gıcık biri denk geldi beni korkuttu yatırdı sürekli net ye bağlı yattım. Ama her fırsatta tuvaletin var diye kalktım yürüdüm dus aldm. Sabah olup o gıcık gidince öyle iyi oldu ki. Asistan dr lar on dk ya bir geldiler. Beni motive ettiler. Desteklediler. Dogumumu hızlandırdılar. O kadar iyi oldu ki . Eğer sizi takip eden dr doğuma girecekse çok iyi araştırın. Pozitif güleç biriyle girin. Benim doğuma giren hep kzim geçecek diye konuştu.
3. Yanınıza muhakkak cesur bu işleri bilen bir bayan yada eşiniz gelsin. Allah eşimden razı olsun. Beni o destekledi. Her san cim geldiğinde masaj yaptı. Elimi tuttu. Bak çocuğumuz dünyaya gelecek güzel düşün dayan dedi. Gunahlara keffaret sancılar dedi. Benden yürekli durdu. Bebeğinin kalp ritmi duusnce bize sezeryan için imza artırmaya calistiilar durun ben imza falan atamam. Hayatı risk yoksa eşim normal doğum yapacak dedi. Diretti. 9 cm açıklıkla sezeryane gidilir mi. Giick kadın beni sezeryane alicakti. Doğum dr um geldi de ben seni bu halde sezeryane alamam günah dedi. O kadar dayanmissin çocuk nerdeyse doğacak. Hadi kizim güçlü ol. Dedi. Onlar öyle dedikçe bebeğim dünyaya gelicek diye düşündükçe ınan dünyayı verseler sirtlardim. Doğar doğmaz var ya inanamazsin o duyguyu bak tekrar yaşadım ağlıyorum. Herşey bitiyor herşey herseyy. Ne ağrı kalıyor ne sizi. Ne dikisi hissediyorsun ne başka birşey. Bebeğim Nerde bebegimi göreyim diye herşeyini veriyorsun. Doğuma giren dr aferin çok zor acıyla geliyordu iyi ikindin dedi. İkinma ne bilmiyorum ilk doğum. Masaya oturdum kendimce yapmaya çalışıyorum ama dr hemşireler burundan nefes ağızdan ver güçlü ikin diye diye. İkinci ikinmada çocukta esi de çıkmıştı . Onu görür görmez hersyei unutuyor sun. O an Allah gücünü veriyor. Ama eşim olmasa güçlü durmasa o an bizi sezeryane almislaardi. Çok düşünüp stres olmamaya bak. Korkunç şeyler okuma asla ve asla izleme. Bir arkadaşım izlemişti doğumdan korkar olmuştu yok yere. Onca kadın doguruyorsa ikişer üçer defa demek dayanilmayacak korkunç birşey değil. Ama sana tavsiye son haftalar kendini çok iyi dinle. Benim bebek tam gününde geldi. Bir gün öncesi sancim başladı. Oturup saat tutmasam anlamayacaktim. Kiminin hızlı ilerliyor. O yüzden dikkat etmek lazım. Asla asla. Korkmayın. Şiddeti süresi kisiyegore degissede doğum olduğu an herşey geçiyor. Süt tasası basliyor

Kızlar hepinize tek tek teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Sabahtan beri bu konuyu takip ediyorum, tek tek bütün yorumları okuyorum ve okumaya devam edeceğim.

Benim doğum korkum var, hamile değilim ama Ocak ayında Allah nasip ederse çalışmalara başlamayı düşünüyorum. Normal doğumdan o kadar korkuyordum ki, sezaryeni tercih etmeyi düşünüyordum. Bu korkumdan dolayı gebe kalmaya da korkuyordum.

Bütün bu yazdığınız samîmi doğum sancısı hikayeleriniz ve hissettikleriniz benim korkumu yenmeme vesîle oldu. Nasıl oldu bilmiyorum ama hepinizin sâyesinde şu an bebek sahibi olmaya hiç korkmuyorum, korkumu yendim. Allah hepinizden râzı olsun. Bu korku benim için çok ama çok önemli bir seviyedeydi ve çok sıkıntılı bir durumdu, hergün doğumu düşünüyordum daha hamile kalmadan.

Bu konuyu açtığın için senden Allah razı olsun canım. Yeni evlenmiş ve korkuları olan bir kardeşinin hayâtının tâmâmen değişmesine vesîle oldun. kumral_quzeli kumral_quzeli Allah sağlık ve sıhhat ile meleğini tez zamanda kucağına almayı nasîb etsin...
Ayy canım benim ne güzel yazmışsın öyle yaa :) yemin ediyorum ben erkek olsam sana aşık olabilirdim şu an :) çok tatlısın valla. Amin canım benim. İnşallah :) Rabbim herşeyinde sana kolaylıklar versin, herşeyleri gönlüne göre versin :) Rabbim dualarını kabul, günahlarını af eylesin inşallah :)

Ayy canım benim ne güzel yazmışsın öyle yaa :) yemin ediyorum ben erkek olsam sana aşık olabilirdim şu an :) çok tatlısın valla. Amin canım benim. İnşallah :) Rabbim herşeyinde sana kolaylıklar versin, herşeyleri gönlüne göre versin :) Rabbim dualarını kabul, günahlarını af eylesin inşallah :)

Güldürdün kız :))) Bütün derdi sıkıntıyı biz çekiyoruz canım valla, bazen keşke erkek olsaydım diyorum :)) Âmin canım inşaAllah. Allah hepinize bir avazda doğurmayı nasîb etsin.

Dogum sancisi hic kolay degil kardesim ilk zamanlar dogummus bebekmis gebeymis bilmem neymis duymak bile istemiyorsun. Benim siddetli sancim toplasan 3 saat bile surmemistir ama omrumden omur gitti. ozellikle bebek dogum kanalina dustugu anda artik dayanilmaz oluyo. Ben kemiklerim ayrildi sandim o anda. Neyse 2.ye istemeden hamile kaldim korkuyor muyum evet korkuyorum ama yinede normal dogum istiyorum. O agrilar cocuk dogdugu anda bitip gidiyor sukur ki devam eden bir sey degil. Ayrica zor olmasina ragmen 2.yi yapmislar vs diyorsunuz ya insan ne yasarsa yasasin unutuyor o bebek kokusunu tekrar isteye biliyor :) Buarada bende sanci nasil olacak nasil anliycam falan demistum ama dogum sancisi oldugunu hiasettiriyor :)

Dogum sancisi hic kolay degil kardesim ilk zamanlar dogummus bebekmis gebeymis bilmem neymis duymak bile istemiyorsun. Benim siddetli sancim toplasan 3 saat bile surmemistir ama omrumden omur gitti. ozellikle bebek dogum kanalina dustugu anda artik dayanilmaz oluyo. Ben kemiklerim ayrildi sandim o anda. Neyse 2.ye istemeden hamile kaldim korkuyor muyum evet korkuyorum ama yinede normal dogum istiyorum. O agrilar cocuk dogdugu anda bitip gidiyor sukur ki devam eden bir sey degil. Ayrica zor olmasina ragmen 2.yi yapmislar vs diyorsunuz ya insan ne yasarsa yasasin unutuyor o bebek kokusunu tekrar isteye biliyor :) Buarada bende sanci nasil olacak nasil anliycam falan demistum ama dogum sancisi oldugunu hiasettiriyor :)
olumlu dogum hikayeleri paylasalim lutfen :)

Olumlusu su canim agri esigin yuksekse pit diye doguruyorsun :emir_bebek:
ben ilk once yani ilk hamileligimde ta 7 aylikken 1 cm aciklik oldugunda bu kelimeyi anlamamistim ebe bana agri esigin yuksek senin demisti tabi 7 aylikken 1 cm aciklik vardi ha dogurdm ha dogurcam diyodum tecrubesiz oldugmz icn her sancida acile gidiyoduk ama bebisim 40 hafta 3 gunluk dogdu

ilk Dogumumda sancim geldiginde dedimki anneme korkuttugunuz kadar degilmis bu sanci siddetli Adet sancisi ben bu agriyi her ay 9 yasimdan beri cektim zaten dedim ( benim adet sancim her ay dayanilmazdi cünkü )
Doktor bana epidural yapalim dedi eger istersen agrilari hissetmezsin dedi tavsiye etti bende ney oldugunu bile bilmiyorum (bundan 12 sene evvel)
Tamam dedim 4-5 cm acilmadan sonra belden igneyle epidural yaptilar o an hicbisey hissetmiyorsun belden assagisi felc gibi. Ebelerin talimatiyla anca ikinip nefes al ver vs.. hic his yok yani.. Annemde dogumuma girmisti Kadin herzaman söyler sen dogurmadin ben dogurdum diye benden cok ikinmis yazik :)
Ikinci dogumumda suyum gelmisti ama kesinlikle sanci yok hastanede sanci gelmesini bekledik gelmeyince mecburen sunni sanci verdiler ve iste o sanci insani mahfediyor kesinlikle nefes aldirmiyor. Rabbimden gelen sanci arada bi nefes aldirirken bu sunni sancii cokk berbatmis... :KK43:
Suan ücüncüYü bekliyorum Allahin izniyle herseyin normal olmasini istiyorum..
Dogumdan korkmuyorum Rabbim yardim ediyor elbette.. Annem 6 tane dogurmus bütün kadinlar doguruyor.. Allahim herkese kolay dogumlar nasip etsin insallah.. bol bol Dua edin doguma girerken..

X